Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom hogy beindult...

Honnan tudhatom hogy beindult az anyagcserém?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja számolom a kalóriákat elkezdtem szoba biciklizni esténként és 16-17 után nem eszek.

Mérlegen 5 kg már lement, az ismerőseim azt mondják már látszódik rajtam de se én sem a párom nem látnánk változást



2020. jún. 3. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Onnan,hogy életben vagy.

WC-re jársz...

2020. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Az anyagcseréd folyamatosan zajlik, kivéve, ha napokig éhezel és szomjazol, úgyhogy a kérdésed tényleg butaság. Ki sem tudom találni, hogy konkrétan mit akartál kérdezni.

Azt tudod, hogy mikor mit eszel és azt is tudod, hogy mikor mi mennyi idő és milyen formában jön ki belőled az, amit a testedbe tettél, legyen az akár étel, akár ital. Ez az anyagcsere folyamata, amit kismillió testi és lelki tényező is befolyásolhat. Én pl. most náthás vagyok és nem ittam elég folyadékot az utóbbi napokban, úgyhogy tegnap megittam két liter teát úgy, hogy egyszer sem voltam wc-n utána, mert ennyire ki voltam száradva belül pl. Ezen kívül vannak gyors és lassú felszívódású ételek, és a lelki tényezők is úgy hatnak az anyagcserédre, hogy kiszáradsz, ha izgatott vagy, ideges vagy görcsölsz, ami hasmenést és szorulást is okozhat, szóval ez egy igencsak összetett kérdés.


Amúgy mivel valószínűleg nem csontvázként kezdted a fogyókúrádat, ezért nem látszik rajtad minden azonnal, mivel a már rajtad lévő hús és izom és háj rendeződik át, ahogy a szobabiciklizéstől (egy szó) a hájból, a zsírból pl. izom lesz, úgyhogy még akár nehezebb is lehetsz, kívülről mégsem látszik semmi.

2020. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azt szerette volna kérdezni, hogy honnan tudhatja, hogy felgyorsult-e az anyagcsere
2020. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Ja, az tényleg lehet, bár erre is az a válaszom, amit az előbb írtam előtted, hogy annyi minden befolyásolja azon kívül, hogy emberenként változó amúgy is mindenkinek az anyagcsere tempója (pl. a lányoké általában lassabb, mint a fiúké, meg testalkat kérdése is, van olyan barátnőm, aki egész életében azon szenvedett, hogy bármit eszik és iszik minden kijön belőle és nem tud hízni, míg én mindig a másik oldalon voltam és most a pasim is olyan típus, hogy rögtön jön minden ki belőle), és nem hiszem, hogy ez változtatható hosszú távon leszámítva azt, hogy mit eszünk és iszunk, amelyek alapvetően mindig meghatározzák, hogy lassan vagy gyorsan mennek végig a szervezetünkben, miközben annyi minden más is hat ránk, ugye, lelkileg pl...
2020. jún. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"van olyan barátnőm, aki egész életében azon szenvedett, hogy bármit eszik és iszik minden kijön belőle és nem tud hízni"


Az anyagcserének semmi köze ahhoz, hogy milyen gyakran mész vagy nem mész WC-re. Az az emésztés.

Az anyagcsere (nagyon leegyszerűsítve) azt jelenti, hogy a tested mennyi kalóriát, tápanyagot használ el a nap során a szervezet működésének fenntartásához, a belső hőmérséklet biztosításához, az elhalt sejtek pótlásához, a káros anyagok eltávolításához.

2020. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, jogos, bár az anyagcserének az emésztés is része, én meg csak az emésztésről írtam, ezért jogos a megjegyzés.

Amúgy arra írtam példának a barátnőmet meg engem meg a pasimat, hogy mennyire mások vagyunk és el tudom képzelni azt is, hogy más tempóban izmosodunk akár ugyanannyi erősítéstől, hiszen az is nem szerint változó, hogy hova hízunk és hol erősödünk. Azt tudtátok pl. hogy a nő legerősebb izma a csípőizomzata? Oda is hízik a legtöbb nő, hasra meg csípőre, ám ha csípőerőket lehetne összehasonlítani, pl. rúgáserővel, akkor kiderülne, hogy egy edzésben nem lévő nő is erősebbet tud rúgni, pláne köríveset, mint amekkorát egy edzésben nem lévő egyenlő súlyban lévő és vele egykorú férfi...

2020. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!