Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nagy mennyiségben fogyaszta...

Ha nagy mennyiségben fogyasztasz zöldségeket az is tud hízlalni?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokat nasizok és olyankor is eszek amikor unatkozok és nem tudok leállni vele. Viszont most csoki meg chips helyett nagyon sok uborkát megeszek humusszal, meg görög salátát szoktam még csinálni. Attól még, hogy ezek egészségesebbek, attól még ugyanúgy hízok tőlük?

2020. jún. 4. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

A humusz nagyon hízlal, nem tudom miért gondoltad ezt jó ötletnek nasinak. Az uborkától viszont nem fogsz hízni.

A görögsaláta meg attól függ mi van benne, ha van benne feta meg olívabogyó, akkor hízlal.

2020. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tabbouleh ***** válasza:
89%

Huh..na..

A hízás az a kalória többlettől lesz,a fogyás meg a deficittől. Ennyi.

Mindegy, hogy te chipsből eszel annyit, szinten tartsd a súlyod, pl 2000 kalóriát vagy uborkából. Ha az uborkából megeszel 3000 kalóriányit, ugyanúgy hízlal, mint 3000 kalóriányi chips.

Annyi, hogy a hummuszban meg a zöldségekben vannak hasznos tápanyagok, vitaminok, ellenben a chipsben nincsenek.


Nincs hízlaló és fogyasztó étel, ezt jegyezd meg! (a tesóm akkor már 100+ kg lenne, de mégsem annyi)

2020. jún. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Biztos vannak extrém mennyiségek. De nem, alapvetően az uborkàtól nem fogsz hízni, mert màs hatàssal van a szervezetre hormonàlis szinten, mint pl a csipsz, vagy egy szelet csoki.

A humusz ( nem tudom micsoda).

2020. jún. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Először is nézd meg, hogy minek mennyi a kalória tartalma, és azt, hogy neked mennyi kalóriára van szükséged. Innentől kezdve egyértelmű lesz minden. A humusz nagyobb mennyiségben sok kalóriát tartalmaz, valamint a görög salátába rakunk feta sajtot, ami szintén kalóriadús. Mindkettő beleférhet, de ésszel kell enni. Mindkettővel túl lehet lépni a saját kalória keretünket és mindkettőt tudjuk úgy fogyasztani, hogy deficitben legyünk, vagy súlyt tartsunk. A titka a mennyiség. Nyilván a tested sokkal hálásabb, hogy a chips helyett humuszt adsz neki, azonban a fogyásodra/súlytartásodra/hízásodra az lesz hatással, hogy mennyit eszel.
2020. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Uborkából nehéz lenne annyit enni, hogy hízz tőle, és ez sok más zöldségfélére is igaz. A többi dolog, amit eszel hozzá, már más tészta.
2020. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Chips is zöldség.:) Egyébként zöldsége válogatja, mennyire könnyű belőle olyan sokat enni, hogy az túl sok kalóriát tartalmazzon. Uborkából elég nehéz ezt elérni, szerintem előbb szúrnád le magad az egyikkel; humusz viszont hüvelyesből van, ami már kalóriadúsabb élelmiszer.
2020. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
32%

Kruplinál amiben sok keményítő van, nem sok hízlalóbb dolog van.


Amúgy abban van igazság, hogy a nem keményítő tartalmú zöldségek, nem a kalória tartalmukkal megegyezően hízlalóak. Az állati zsírok sokkal nagyobb arányban hasznosulnak az emberi emésztésben és tápanyagfelszívodásban.

2020. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, hízlal.
2020. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha hummuszos zöldséggel helyettesíted a csokit meg a chipset, akkor jó megoldás. Uborkától, nyers zöldségtől még sose hallottam senkit se elhízni, egyed nyugodtan, akár nagy mennyiségben. Hummuszt meg házilag is tudsz csinálni diétásan, csicseriborsó konzervet pürésítesz fűszerekkel, és kész is. Így nem lesz benne hozzáadott cukor, plusz kalória tartalmilag is jóval kedvezőbb lesz.
2020. jún. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Uborkától, nyers zöldségtől még sose hallottam senkit se elhízni,"


Plusz 1000kcal-hoz úgy hét kilót kellene elfogyasztani belőle, ami elég nagy kihívás.:DD

2020. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!