Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akik tanácsot adnak, ők mind...

Akik tanácsot adnak, ők mind tapasztalatból írnak?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok, hogy a sok jótanács, az vajon mind tapasztalatból szól vagy csak olvasta valaki valahol.

Teszem fel, azok az emberek, akik életükben maximum 5 kilót fogytak, honnan tudják, hogy aki 20 kilót fogyott, biztosan vissza fogja szedni? Csak mert eltelt 7 év az utolsó kiírásom óta, mikor is azt kérdeztem, hogy mennyire nehéz tartani a súlyt. 1200-as kalóriával fogytam 25 kilót és 7 év óta is tartom. Nyilván van mindig 2-3 kiló ingadozás, de azt már könnyű kordában tartani. Azért ez a "duplája visszajön" dolog sem 2 hét alatt működik. Aki meg nem figyel oda, ő így jár. De inkább ezt kellene etősíteni, hogy egy súly megtartható.



2020. jún. 6. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Masrol nem tudok nyilatkozni, en barmivel kapcsolatban adok tanacsot, mindig tapasztalatbol teszem.

1200 kCal-is fogyas teljesen rendben van. En azoknal a kerdeseknel lattam olyan hozzaszolast amit te is emlitesz, ahol 5-600 kCal bevitelevel akarnak fogyni.

2020. jún. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

mert baromi sok a troll itt.

no meg a simán csak rosszindulatú ember

2020. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csupán 10 kg-ot fogytam, mert nem híztam meg ennél jobban, elnézést kérek...

Amikor tanácsot adok, akkor saját tapasztalat alapján ÉS tanultak alapján nyilatkozom, vegyesen. Az 1200 kcal diéta nálam lélektani határ, ugyanis az nagyon a szűk alapanyagcsere mennyisége. Fiataloknak, tiniknek, rendszeresen sportolóknak nem javasolnék ilyesmit. Ülő életmódot folytató, idősebb (már nem fejlődő szervezetű) embernél ez megint más. De ennél kevesebb kalóriával diétázóknak azért igenis leírom, hogy nem lesz jó. Ennyi kalóriával a szükséges makrókat sem lehet normálisan bevinni, ami hosszútávon káros. Egyszerűen nem szükséges ilyen szinten éheztetni a szervezetet ahhoz, hogy valaki fogyjon.

Mindenesetre gratula a fogyásodhoz, és hogy ennyi ideje tartod is.

2020. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ide bárki írhat. 13 éves gyerek is, egész életében hájas idős néni is, dietetikus is, személyi edző is, és nem tudhatod, hogy az adott választ ki írta. Ennek megfelelően kell kezelni a tanácsokat. Ha nagyobb eséllyel szeretnél szakszerű tanácsot kapni, fordulj szakemberhez!
2020. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A duplája visszajön a koplalósoknál szokott előkerülni, ill. a kúrában gondolkodóknál, akik visszatérnek a korábbi kajáláshoz, miután elérték a célt.


Az meg, hogy mit kell erősíteni, mit nem, elég kétélű. Vannak irreális elképzelések, csontsoványság, alacsony napi keret, meg ugye lehet, hogy pont attól lesz valaki nagyon szabados, hogy azt mondják neki, tartható a súlya. Szóval ezt úgy általánosságban nehéz megítélni, melyik a jobb módszer.

2020. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én legtöbbször a saját tapasztalataim alapján szoktam itt tanácsot adni, 15 kilót fogytam, és évek óta tartom a súlyom.

A jojózás nem attól függ, mennyit fogytál, a módszer már számít valamit, de a legtipikusabb hiba az, amikor valaki kampányszerű fogyókúrákban gondolkodik. Azaz pár hónap alatt fogy néhány kilót, utána visszatér a hizlaló étrendjéhez, életmódjához, visszajönnek a plusz kilók, aztán kezdi elölről. Te valószínűleg nem ezt csináltad, ezért nem híztál vissza.

Régóta figyelem ezt a kategóriát, néha olyan kérdéshez is hozzászólok, amiben nincs saját tapasztalatom, viszont eleget olvastam a másokéról (tudod, "az okos ember más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye semmiből"). Pl. sokat olvastam a táplálkozási zavarokról, anorexiások beszámolóit is, mert érdekel a téma. Én sosem koplaltam, egyrészt mert utálok éhezni, másrészt mert nagyon egészségtelennek tartom. Elszomorít, hogy milyen sok fiatal teszi tönkre a szervezetét, gyakran tudatlanságból, ilyenkor próbálok segíteni, még ha én magam nem is vagyok érintett.

2020. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezért kéne időnként felkeresni egy szakembert is. Ott legalább tudod ki válaszol a kérdésedre. De egyébként 70%ban azokkal kapcsolatban írunk, vagy legalább van alap fogalmunk.

Aki nem hízott 20kgt fel az valószínűleg jobban csinál valamit szerintem mint aki csak 10et azt is leadta és tartja.

2020. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Inkább azt kéne megnézni, hogy ki milyen testzsírszázalékkal adja a tanácsokat. Az egy dolog, hogy valaki lead, 10-15-20kg-ot, ha a testzsírszázaléka így is épp az egészséges felső határán van. Mi alapján fog tudni tanácsot adni egy olyan embernek aki onnan akar elkezdeni fogyni amire a ő maga letudott fogyni.


Teljesen más nagy túlsúlyból fogyni, és szálkássá, vékonnyá fogyni. Persze biológiailag ugyanaz, és az alap ugyanaz amiből kiindulsz, a kalóriadeficit, de ennek a megvalósítása egy nehezebb folyamat amihez nem elég a 6 után nem ettem meg nem eszem kenyeret és cukrosat tanácsok.

2020. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!