Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez biztos nem sok kalóriabevit...

Ez biztos nem sok kalóriabevitel számomra?

Figyelt kérdés

Üdv. Már egy ideje (mióta magam is fogyásnak indultam) olvasgatom ezt a témakört itt gyakorin és egy-két dolgot többször láttam leírva. Például, ami engem is érint, hogy a koplalás, túl kevés kalória nem tesz jót, vissza fogok hízni. Innen kezdeném, hogy mi történt velem ezidáig:

Mikor rászántam magam, hogy életmódot kell váltanom, kb 90kg fölött mozogtam, volt amikor 95öt is mutatott a mérleg. A magasságom 179 +\- 1 cm. Nem az édességtől híztam meg, mert azt jóideje nem eszem, max havonta egy nagyon keveset. Sokkal inkább a chips és a sós, zsíros ételek túlzásba vitele a hibás. Aztán kb márciusban elkezdtem kevesebbet enni, utána ajánlották a kalóriabázist és azt is használatba vettem. Ide (tudatlanul a minél gyorsabb eredmény érdekében) heti 1.5 kg fogyást adtam meg, amihez kidobott egy napi 1400 kalóriás ütemtervet. Erre rá is álltam, és komolyan nem éreztem úgy, hogy koplalok, de a chips meg akármilyen nasik sehogy sem fértek bele, ki is iktattam őket. Hétvégente volt csak gond, ekkor rendszeresen túl is léptem a sörözések miatt, egyedül ez zökkentett ki. Ami a fogyást illeti, most kb 85 vagyok, ami azg jelenti, hogy megindult a folyamat, de nem megy le hetente másfél kiló, csak max 1, szóval ez is alátámaszthatja, hogy annyira nem koplalok. Viszont ami miatt kiírom ezt a kérdést az pedig az, hogy kicsit megijedtem a "kevés kalória=koplalás=jojózás" visszatérő mondatokon. Én akkor most nem is érzem de koplalnék? Ma átraktam az oldalon heti 1 kilóra és így már napi 1930 kalóriát ajánl amit sokan tartok. Úgy érzem ennyitől vissza felfele fogok menni. A 4-5 éves elhízásom alatt se ettem nagyon sokkal többet és elhíztam. Ti mit mondanátok vagy tanácsolnátok? Mégegyszer az adataim: 25/F 179/85 közepesen nehéz fizikai munkás. Előre is köszönöm.


2020. jún. 7. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Leírnád, hogy mit ettél/ittál tegnap, és mennyit?
2020. jún. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Jójózni csak akkor fogsz ha miután elérted a célod abbahagyod a számolást és többet fogsz enni.


De ha figyelsz továbbra is akkor nem fogsz jójózni.

2020. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1.: reggelire zöldségeket kis sajtal meg egy darab szalámival, ebédre paprikás krumpli sült oldalassal meg káposztával, vacsorára 2 szelet családi pizza, és ezzel be is zárult az 1400as keret, utána ittam még pár sört, azzal túlléptem...
2020. jún. 7. 17:53
 4/14 anonim ***** válasza:

Amit megettél, az nem 1400kcal, hanem kb. 2400kcal, nagyon rosszul számolsz!

A sörök még darabonként +220kcal.

A fizikai munkához 3000kcal kellene a súlytartáshoz, az 1930kcal már kevés, 500kcal deficitben lenne ideális fogynod.

2020. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Régen amikor még nem figyeltem a dolgokra akkor kb ilyesmi volt az étrendem: reggelire egy kis pizza (25centis) ebédre ha paprikás/hurka-kolbász/pörkölt/akármilyen hús/tészta volt akkor mindenből pukkadásig ettem. Vacsorára legtöbbször szendvicseket ettem, 4-5 darabot is fehér kenyérrel, télen ketchup majonézzel, nyaranta inkább paradicsom-paprikával. Ez mellé még becsúszott hetente 1-2 chips, hétvégente az alkohol. Ezt így saccra meg lehet mondani mennyi kalória?
2020. jún. 7. 18:22
 6/14 anonim ***** válasza:
#5 Egy ilyen napi étkezés kb. 3 500-4 000 kcal.
2020. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4-es: de az benne volt 1400ban, nem zabáltam be tegnap ezekből, csak írtam hogy mit ettem. A sört nem számoltam hozzá

6-os: ez a régi étrendem volt. Akkor ennyit ehettem kb?

2020. jún. 7. 19:20
 8/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, hacsak nem 1 szelet sajt volt 2 szelet szalámival, kis tányérnyi volt a paprikás krumpli, 2 falat hússal; akkor az 2400kcal.
2020. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem volt 2400 biztos! Egy szelet sajt, egy szelet szalámi mindkettő 20 gramm, meg egy egész paradicsom, paprika. Volt még saláta, vöröshagyma, uborka meg ilyen kis kalóriájú zöldségek. Ez nem több 400 kalorianal. A paprikást meg grammra mértem a hússal a kalóriabázis szerint, szóval ott reklamálj ha hibás az adat.
2020. jún. 7. 19:49
 10/14 A kérdező kommentje:
Arról írna valaki hogy az 1400 kaloria kevés volt-e vagy hogy ez az 1900 sok?
2020. jún. 7. 20:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!