Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek melyikünk étkezése...

Szerintetek melyikünk étkezése/életmódja a megfelelő?

Figyelt kérdés

Tesómmal kb egyszerre kezdtünk el fogyni, én 90ről ő majdnem 100ról, de egy 10 centivel alacsonyabb is tőlem, meg 10 évvel idősebb (32 én 22) Ami engem illet nem alkalmazok semmilyen diétát, csak jobban odafigyelek hogy mit eszek, meg számolom a kalóriákat és kb ennyi, heti fél kiló minusz megvan. Semmi cukor (ezt már a fogyás előtt régen kiiktattam) viszont chips meg a hozzá hasonlók se, amit pedig nagyon szeretek. Emellett rengeteget bicajozok, 2 naponta 20-30 kilómétereket. Ő viszont ketogén diétával kezdett, abszolút nem evett tésztát, barna lisztből se, gyümölcsöt is csak elvétve. Mikor megkérdeztem tőle, hogy mi értelme van ennek amit csinál, csak annyit tudott érvelni, hogy "jobban fogyok mint te" de amikor mondtam neki, hogy ez igy hülyeség, tészta nélkül enni a levest, aztán meg ha újra elkezded enni akkor meg visszajön, csak nemmel válaszolt. Most meg már eszi a tésztákat (ezért is nem értettem miért megvonni ha újra elkezdi) de most meg koplaltatja magát. Nehéz fizikai munkát végez, nem tudom hogy gondolja. Keveset visz reggelire, ebédkor se szed valami sokat, a vacsorákat meg vagy kihagyja vagy csak megeszik egy gyümölcsöt. Annyira keményfejű, nem tudom neki elmagyarázni, hogy igy vissza fog jönni duplája, mert ezt nem lehet tartani évekig, hogy valaki ennyit egyen. Előbb utóbb rájön a falásroham, és akkor vége. Azzal viszont szeret dicsekedni, hogy ő már mennyit fogyott, meg milyen gyorsan, én meg alig, ami mondjuk nem igaz, csak nem annyira látványos mint a koplalás általi gyors fogyás.


Felcsesz, hogy én vagyok hülyének nézve pedig csak segíteni akarok. Most őszintén, nem nekem van igazam? Próbáljak valamivel hatni rá, vagy hagyjam rá, mert úgyse fogadná meg, és majd tanul a saját kárán?


2020. jún. 27. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Mindkettőtök étkezése lehetne megfelelő, de az elmondottak alapján a tied valamivel jobbnak hangzik. Ha ő ketogén diétát akar tartani, akkor csinálja, de csak rendesen. Valamint figyeljen arra hogy sok Omega-3 zsírsavat vigyen be a szervezetébe.
2020. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

A sajàt kajàdra figyelj, az ő fogyàsa az ő dolga elsősorban. Te egyszer szóltàl, hogy ne koplaljon, innentől ennyi.

A ketogén diéta a lowcarb egyik formàja, lehet jó és egészséges, ha jól van összeàllítva.

Tésztafélékre igazàból semmi szüksége a szervezetnek, max finom😊 de vannak màr szénhidràtcsökkentett tésztàk is, én ezekből fogyasztok, de ritkàn, hogy vàltozatos legyen az étrendem.

Hasonló lowcarb életmódon vagyok én is, lassan màsfél éve lesz, csak picit több a szénhidràtbevitelem, de még így is 80-85g körül van.

A koplalàs amúgy nem helyes, de majd ràjön ő is. A viselkedése, stílusa is fura. Dicsekszik , leszólja a màsikat. Bocs de én ilyen emberrel nem csinàlnék semmit közösen. Elég lélekölő. Az életmódvàltàs nehéz dolog önmagàban is, hàt még ha ilyen ember van melletted. Nem biztos, hogy pozitív hatàssal van ràd.


A fogyàs nem verseny, ignoràld, ha így kezd el viselkedni.

2020. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Mindkettőtök rossz úton jár, de ő jobban. A te példádra felfűzve, a levesbe egyáltalán nem kellene tészta, ha van benne bőségesen zöldség és/vagy hús. Úgy kellene mindkettőtök szokásait átalakítani, ami hosszú távon is tartható. A ketogén étrendet a testvéred rég nem tartja. Neki lehet, hogy jobban belefér, hogy a mozgás helyett kevesebbet eszik, ebbe felesleges beleszólnod.
2020. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es teljesen jól látod a dolgokat, lélekölő és feszültségkeltő a viselkedése. Már tervezek külön menni. Mindenbe bele tud kötni, és nem csak velem viselkedik így de a szüleinkel is.

3-as miért járok rossz úton, ha tartom a kalóriadeficitet és elhagytam a szar ételeket? Néha egy 5-10 grammnyi házitészta még nem a világvége szerintem. Másból a teljes kiörlésűt eszem. Belefér hogy kevesebbet eszik? Ez már koplalás amit csinál, nem kevesebb evés. Nehéz fizikai munka mellett kihagyni egy étkezést, meg nagyon keveset enni nemhiszem hogy jó dolog. De nem fogok neki mondani semmit, úgyse hallgatna rám.

2020. jún. 27. 16:39
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Majd a sajàt kàràn megtanulja, hogy koplalva hosszútàvon nem fog tartós, egészséges eredményt elérni. Én is így voltam vele, mert egyszerűen nem tudtam, hogy lehet màs út is a fogyàshoz. Így szélsőségekbe mentem, vagy koplaltam, vagy nagyon rosszul ettem.

Nehéz volt megtalàlni az arany középutat, hogy mire kell figyelnem, mitől nem kell félnem ha kajàról van szó, de sikerült:). Jó úton haladok végre. 2. Voltam.

2020. jún. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem egyik sem jó. Mindketten kizártatok teljesen olyanokat, amiket nem kell, vagy nem is szabadna. Elég lenne normális arányban, rendszerességgel.

Az ilyen kizáró, meg valamiből bűnbakot csináló diéták sose jók, és sokszor nem is egészségesek.

2020. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem akarja annak nem lehet segíteni. Majd rájön magától. Te egyszer mond el a véleményed és kész.


Idegesítő mindenkitől azt hallgatni hogyan KELL fogyni. Csak jobban fog ragaszkodni a saját hülyeségéhez, mert azt látja, hogy leakarod beszélni arról ami "működik". Majd rájön magától. Vagy nem.

2020. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os én mit zárok ki? Chipset írtam hogy kizártam, csokikat meg más cukros dolgokat meg régen nem eszem.
2020. jún. 27. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen jól csinálod.

Oda kell figyelni mennyit eszünk és lehetőség szerint legtöbbször az egészségeset választani.

Nem értem a többiek mit kifogásolnak

2020. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es én se értem. Leírtam, hogy nem eszek cukros dolgokat, édességeket kólákat régóta. A sós nasikat pár hónapja. Teljes kiörlésű dolgokat. Mindezt odafigyelve a kalóriákra. És azon akadnak fent páran, hogy szoktam enni a levesbe tésztát.
2020. jún. 29. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!