Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan küzdjem le az édesség...

Hogyan küzdjem le az édesség utáni vágyat?

Figyelt kérdés

Eddig felelőtlenül táplálkoztam. Össze vissza ettem mindent. Naponta kb 10x is édességet. Csokit,cukorkát,kekszeket.

Pár napja életmódot váltottam. Nos az a helyzet hogy az édességek borzasztóan hiányoznak,majdnem rosszul vagyok. Főleg reggel és este.

Újra nem akarom a régi ételeket,mert félek hogy cukorbeteg leszek. Így is 25kg van amit leszeretnék adni.



2020. jún. 28. 04:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9: én is nagyon sok édességet ettem régebben, és a teljes édességmentesség nem vált be. Egy idő után úgy éreztem, hogy fölöslegesen mondok le róla, egy kicsit néha ehetnék - és aztán megettem egy egész zacskóval.


Nekem vált be a mérték begyakorlása.


A gyümölcsben az a jó, hogy a cukor mellett van rost is, ezért nem tolja meg olyan gyorsan a vércukorszintet, mint a rost nélküli édesség. Meg a rost amúgy is hasznos, segít a jó bélbaciknak elszaporodni (a rosszak még azt is képesek befolyásolni, hogy egészségtelen ételekre vágyj...). A gyümölcslé viszont nem jó, abból "ki van hagyva" a rost, olyan, mintha cukros vizet innál.


De nekem a gyümölcs sem vált be, mert a kakaót szeretem nagyon. Hiába eszem egy vagon gyümölcsöt, nem segít.


De valakinek meg jó. Különbözőek vagyunk. Szerintem ha a kérdező végigpróbálja az itt kapott tippeket, akkor biztosan megtalálja a saját útját.

2020. jún. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok jó édes dolgot lehet csinálni. Zabkása, chia puding, egy jó nagy pohár limonádé, különböző gyümölcs turmixok, kakaó, egészséges sütik. Nem kell lemondani az édes ízről, tök jól átverhető az agy.

Én egyébként úgy gondolom, hogyha életmódot váltunk és nem diétázunk célzottan, akkor belefér némi édesség. Én nagyon édesszájú vagyok és hát valljuk be egy házi zabsüti nem egy tábla milka csoki... Táblás csokit már elvből nem veszek. Szerintem nem lehet egy életen át tiltásokkal és lemondásokkal élni, csak érteni kell, hogy nem ugyanaz az 500 kalória ha megeszek egy adag húst rizzsel és zöldséggel, mintha megennék egy tábla csokit. Aki akarat gyenge, ne vegyen egy tábla csokit.

Nekem a külön csomagolt szelet csokik, vagy bonbonok jönnek be. Ezekből felbontok egyet, megeszem, a többit elteszem. Nincs pofám felbontani mégegyet. :D

Egyébként valóban nem kívánja a szervezet egy idő után azt a sok édeset, amit korábban. Érdemes elgondolkozni azon is, hogy valóban az édesség után kiált, vagy csak valamilyen szénhidrát után? Edzés után sokszor azt érzem, hogy egyhelyben felzabálnék egy 32 szeletes marcipán tortát, de tudom, hogy az agyam rosszul veszi a jeleket. Nem torta kell neki gyorssegély formájában, csak hozzászokott, hogy korábban többnyire azt kapott ilyenkor!

Szóval tudatosság kell, az hogy kitapasztald a szervezeted és érteni kell, hogy te egy függő vagy, aki most áll le a szerről. 1-2 hétig bitang nehéz lesz, de addig verd át az agyad más, egészséges édességekkel. Pl. a gyümölcsturmixokat édesíteni sem kell sokszor, elég édes maga a gyümölcs benne.

2020. jún. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A drog rossz példa, mert létező dolog h az erős szerről az orvosok gyengébb droggal hozzák le az embert.
2020. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!