Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni 6, maximum...

Le szeretnék fogyni 6, maximum 8kg-ot. Mennyit mozogjak kb. diéta mellett?

Figyelt kérdés

Elég sok dolognak néztem már utána életmódváltás miatt, viszont még vannak hiányosságaim. Eddig rendszeresen sportoltam és a táplálkozásommal is minden rendben volt, aminek meg is látszik az eredménye, de sajnos még nem értem el a kitűzött célomat. Amikor elkezdtem a diétát, stb-t, akkor még volt időm sportolni napi szinten tanulás (érettségi mellett). Jelenleg dolgozom, ami nagyon megnehezíti a dolgomat, mivel heti négy napot dolgozom, naponta (éjszaka) 9-9,5 órát töltök ott állással, sétával, többnyire inkább rohangálással. A fáradtság, lábfájás már hangyán, viszont otthon már csak aludni van időm, mert a buszközlekedés miatt összesen 8 órát lehetek otthon. Ezt úgy értem, hogy felkelek este fél hatkor, fél hétkor megy a buszom, aminek 1 és negyed óra a menetideje, aztán gyalogolhatok a munkahelyemre 3 km-t. Este 9-től reggel fél hétig dolgozom, majd szintén 3 km gyaloglás után ugyanannyi menetidővel érek haza, hétköznap reggel 9-kor esek haza, hétvégén reggel 10-re. Ezt azért írtam le hogy megmutassam, nem a lustaság hátrálltat a mozgásban, hanem az idő és kicsit a fáradtság, lábfájás.

A lényegi kérdésem az lenne, hogy ilyen minőségű munka mellett kell még mozogjak valamit? (HIIT edzésre gondolok). Vagy elég kb. egy-egy órát kocognom pihenőnapokon, mert a munkám jellege alapból is a folytonos mozgás?

Esetleg hol tudom ezt kikalkulálni?



2020. júl. 10. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyire "mozgós" munka mellett ne kínozd magad feleslegesen plusz edzéssel, ez éppen elég "edzés". Esetleg a heti 3 szabadnapod valamelyikén.
2020. júl. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2020. júl. 10. 08:12
 3/4 anonim válasza:
Kifogás... Ez nem rendes sport! Mellette a heti 3 szabadnapon mehet a 90 perc mozgás! ;) A gyaloglás ilyen mertékben nem fogyaszt!
2020. júl. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam, hogy szabadnapokon mindenképp edzek. Az volt a kérdés, hogy fontos lenne-e munkanapokon is? De fentebb kaptam már erre választ, azért köszönöm!
2020. júl. 10. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!