Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő után látszik...

Mennyi idő után látszik nagyon, hogy fogy az ember?

Figyelt kérdés
Május elején életmódot váltottam és rendszeresen elkezdtem sportolni. Most több mint két hónap elteltével elkezdtem látni, hogy fogyok. Sajnos viszonylag nem kevés zsír van a fenekemen és combomon is. Mivel homokóra alakom van leginkább oda és a vállamra rakódott le a zsír, de a hasamon is van sajnos. Mostmár látom, hogy azért ment le már a felesleg. Arra lennék kíváncsi, hogy nektek hány hónap után látszódott a nagy változás? Hogy sikerült lefogynotok? Mennyi idő volt míg lapos lett viszonylag a hasatok és a többi helyről is lement sok zsír? Milyen diétát használtatok? Mennyi kalóriát lenne érdemes bevinnem egy nap? Válaszaitokat előre köszönöm!🥰

2020. júl. 10. 15:11
 1/4 A kérdező kommentje:
165 cm/63 kg
2020. júl. 10. 15:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem idő függvénye, hanem a plusz illetve a leadott kilók számától függ. Én kalóriát számolok. Hogy mennyi lenne a kereted az aktivitásodtól függ. 1200kcal-val, ha semmit nem mozogsz is lemegy heti 0,5kg, ha sportolsz, illetve nem egy irodában ülsz egész nap, akkor érdemes lenne emelni 1400-1500-ig.
2020. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én magas vagyok, rajtam 5 kg hízás-fogyás nem nagyon látszik meg. Kalóriaszámolással fogytam 5 hónap alatt 12 kg-t, az már látszik. Amúgy 1300 kcal-t eszek. Lokális fogyás nincs, szóval nincs olyan, hogy a hasadról/tokádról/combodról fogysz. Ha fogysz, mindenhonnan fogysz.
2020. júl. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én novemberben kezdtem diétázni, akkor még nem igazán nagy erőbedobással. Március-április környékén már lapos volt a hasam. Páromnak tűnt fel először, mert oldalt feküdve, mikor átölelt, eltűnt a kis pocim, amit esténként markolászott. Akkor szegény konkrétan lesokkolódott :D

Hogy neked mennyi idő alatt tűnik el, az leginkább a testalkatodon múlik. Nekem elsőként onnan tűnt el, mivel a karom már korábban is szálkás volt, tipikus körte alkatom van, így nekem a fenekemen van még bőséggel.

A kalóriát ki tudod számolni neten. Heti fél kg fogyáshoz 500 kcal deficitben kell lenned naponta. Az én tanácsom, hogy ezt dinamikusan kezeld. Vagyis, ha egy nap nem vagy annyira éhes, akkor ne erőltesd, ha éhesebb vagy, egyél picit többet. Heti szinten legyen meg a kellő deficit. Az aerob mozgás szintén sokat segít a fogyásban: hosszú séta, lassú tempós futás, biciklizés.

2020. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!