Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A testvérem 12 éves fiú,65...

A testvérem 12 éves fiú,65 kiló 157-158 le szeretne fogyni? Szerintetek normális hogy 12 évesen 65 kiló Szerintem igen

Figyelt kérdés
2020. júl. 24. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Már volt reggel a kérdés, akkoe azt írtad te vagy ennyi. Törölték is.
2020. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

Én 176cm magas vagyok és 63kg.

Az ő magasságához kb. 50-55kg lenne jó, ez így 8-13kg túlsúly. Ennyinél már vannak hormonális problémák.

2020. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Normális, nemsokára nőni fog, és eloszlik rajta a súly. Ha baja van magával, akkor ne igyon üdítőket, csokit, chipset ne egyen, csak ritkán. Egyen kevesebb péksüteményt, kenyeret.
2020. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Lena7 ***** válasza:
50%
Tényleg még nőni fog. Velem volt olyan amikor félév alatt 22 cm-tert nőttem. Elfog rajta oszlani, viszont abban igaza van az elöttem szólónak, hogy ha sok cukros dolgot eszik, akkor annak a számát csökkenteni kéne. (Nem megvonni, hanem csökkenteni)
2020. júl. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

#2-es vagyok, lehet lepontozni, de korántsem biztos, hogy növéssel el fog oszlani :D

Minekután írtam, hogy ilyen feleslegnél már hormonális zavarok is vannak, tökmindegy, hogy fiú vagy lány, a növekedési hormon alacsonyabb, mint a normális (gyermekkorban ez magas). Ezáltal nem is fog akkorára nőni, mint amekkorára nőne egy egészséges testben.

De tudom, magyarázhatok én, Magyarország az EU legelhízottabb nemzete, nem kell megvonni a cukrot meg szenny kaját, mert az KELL, mondjuk csak a másiknak hogy "de jól nézel ki így is" (nembaj hogy folyik ki a hájad a póló alól). Az ilyen társadalomnak lehet mondani bármit, aki segítene, az hülye :D

2020. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy rokon kislány már duci volt 7 évesnek is, hiába mondtam, hogy figyelni kéne rá, erre az volt a válasz, hogy majd úgyis nyúlik, kinövi, stb. Aha, most dagi 13 éves és ide látni, hogy kövér tini meg felnőtt lesz belőle (hacsak nem változtat magától).
2020. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A férjem általánosban duci volt, középiskolában átlagos testalkatú, huszonévesen kifejezetten vékony volt. 180 cm magas, sosem diétázott, akkor még az nem volt "divat". 3-4. válasszal értek egyet. Plusz sportolhatna is valamit, az nagyon hasznos, minden szempontból.
2020. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ennyi.

De persze jön majd aztán, hogy "jajj nekem ilyen a genetikám", már a szüleim, nagyszüleim is elhízottak voltak. Szokásokat öröklünk ;) Aki egészségesnek született, és elhízik, az elsősorban a szülő hibája, de beismerni nem fogja, a gyerek meg viszi tovább felnőttkorára a szokásokat (stresszevés, egy "kis" csoki meg chips még belefér, "ez jár nekem", mozgásszegény életmód, "nekem nincs időm semmire" de 3órát telefonozok naponta és 2-t TV-zek, "ez genetika", "már próbáltam mindent" (minden kamudiétát, de a rendes étkezést és edzést még sosem)).

2020. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 Az a probléma, hogy ma diétának nevezzük a normális étkezést :D

Minden ami a természetben alapvetően, feldolgozás nélkül megtalálható és ehető, abból nagy baj nem lehet. Mik ezek? Hús, tojás, gyümölcs, zöldség, gomba. Ha valaki egész életében csak ezeket enné, és sportolna, nem hízna el :)

Milyen érdekes, mikor még nem volt ennyi szenny kaja, az emberek sem voltak elhízva (ennyire).

2020. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: Ebben igazad van, viszont a srác csak 12 éves. Nem valószínű, hogy tud magának főzni, vagy meg tudja oldani, hogy mostantól kezdve csak egészséges, feldolgozatlan/minimálisan feldolgozott ételeket egyen, illetve ezekből olyan étrendet tudjon összeállítani, amiben megvan minden szükséges tápanyag a megfelelő mennyiségben, és elég kalória is.

Amúgy pedig nincs annyira elhízva, hogy drasztikus diétára lenne szüksége, főleg így, hogy még fejlődésben, növésben van, simán "el is nőheti" a felesleget.

#7

2020. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!