Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem megy le a hasi zsír...

Miért nem megy le a hasi zsír ennyi edzés után és testsúly mellett?

Figyelt kérdés

178cm, ~67kg vagyok. 30/f.

Az utóbbi években elkezdtem edzeni. Eléggé casual módon, szóval nem is volt elvárt a kockás has. Az utóbbi ~10 hónapban kezdtem el komolyabban tolni. Fel is jött izomzat, de a hasam egyáltalán nem feszes, láthatóan zsír van rajta. De egyébként sohasem edzettem "hasra".


A "karantén" végére felmentem 71kg-re, akkor egy minimálisan zsírosabb voltam, most hirtelen leadtam 4kg körül másfél hónap alatt, edzés és normál étrend mellett (nem szándékosan). Munkámból kifolyólag sokat mozgok, sétálok, tehát a "kardió" sem hiányzik.


Szóval most már kicsit elkezdett zavarni a hasi zsír, mit tegyek ellene? Most komolyan legyek 60kg? Vagy kezdjek el hasazni keményen? Sok a szénhidrát? Mi a hiba a képletben? Trash-t kb. egyáltalán nem eszek (üdítő, chips, stb)



2020. júl. 31. 18:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs célzott zsírleadás. A hasazást azért írtam, mert arra ritkán edzek és elképzelhető hogy laza az izomzatom és ezért nézek ki így. Egyébként heti 3-4 edzés jellemzően megvan és más téren nincs is gondom.
2020. júl. 31. 18:35
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megválaszoltad a kommentben. Ha izmosabb lenne a hasad, nem nézne ki olyan zsírosnak.
2020. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
feldobsz egy képet, hogy ez a mostani zsírréteg mekkora? lehet, hogy csak te látod nagyobbnak
2020. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én neten olvastam egyszer egy csávóról, képeket is rakott fel, neki is ez volt a baja, hogy amúgy sovány meg izmos volt, csak a hasán volt felesleg. Végül folytatta a diétáját ugyanúgy és az idő segített.
2020. aug. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

A hasra edzés nem ad igazán sok előnyt ebben a helyzetben.


A fő célod inkább az legyen, hogy eltüntesd a zsírt ami az izmaidat elfedi.


Szerintem előszőr mégegyszer megkéne fontolnod, hogy biztos akarsz-e kockahasat, mert valószínűleg több a felesleg rajtad mint azt elsőre gondolod és hogy szívesen lennél-e 60kg közeli 178cmrel azaz közel anorexiás kinézetű úgy hogy kockahasad van.


Ez egy csúnya vicc, de szerintem te is hallottad, hogy a kockahas a vékony férfin olyan mint a nagy mell az elhízott nőn.


A helyedben én inkább építenék egy kicsi izmot és csak 2-3 év mulva térnék vissza a kockahas kérdésre.


Amúgy a fogyáshoz meg ajánlom a kalóriaszámlálást. Tudd mennyi a kalóriszükségleted és az alatt egyél.


Plusz edz rendesen, minden izmora azaz add meg az izmaidnak a stimulust, hogy még szükséged van rá, hogy ezzel rávedd a szervezeted, hogy kevesebb izomtömeget veszíts a fogyás során. Meg legyenek fehérje dúsak az étkezéseid.

2020. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!