Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék, ha fáj a...

Hogyan fogyhatnék, ha fáj a fejem?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, és csak az utóbbi 2évben híztam meg kicsit. 166cm vagyok, és 98kg. Egyszerűen nem tudok fogyókúrázni, mert ha nem eszem akkor szörnyen fáj a fejem. Csak a reggeli órákat bírom ki éves nélkül. Reggel 6kor kelek, és 10óra után eszek először, viszont utánna már 2-3óranként ennem kell valamit, különben rosszúl érzem magam.
2020. aug. 3. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem kicsit híztál meg, hanem brutálisan. Érdemes orvosi kivizsgálásnak alávetni magad, aztán az eredménytől függően keresni megoldást.
2020. aug. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
A JÓ "fogyókúrában" - ami nem fogyóKÚRA, hanem életmódváltás - naponta akár 6-8-szor is ehetsz és soha nem szabad éhezned!
2020. aug. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: kiszámolod mennyi a kalóriakereted amivel fogyni fogsz, összeállítasz magadnak egy étrendet (vagy segítséget kérsz ehhez), és megeszed a napi kajádat 6-7 részletben.
2020. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Először elmennék a helyedben a háziorvoshoz, mert jó eséllyel valamilyen anyagcserebetegség okozza a problémát. Ezt gyorsan ki lehet deríteni, hogy van vagy nincs.


A fejfájást okozhatja például az, hogy túlságosan le-föl megy a vércukorszinted (de mérés nélkül nem lehet biztosra megmondani). Én is nagyon hamar megéheztem régebben, és a szénhidrát-zsír arány eltolása (a zsír javára) segített (változatlan, sőt inkább csökkentett kalóriabevitel mellett).


Egy hétig írd össze minél pontosabban, mit eszel, ez nagyon jó kiindulási alap lesz ahhoz, hogy kis lépésekben hogyan javítsd az étrended. Sőt, lehet, hogy már a felírogatástól is elkezdesz fogyni, mert az étkezések közötti nasit inkább meg se eszed, hogy ne kelljen elővenni a kajanaplót.


Ha programmal írod össze a dolgokat, az macerásabb, mert pontosabban meg kell adnod az adatokat, de az eredmény is hasznosabb, ezek a programok makrotápanyag-összetételt meg ilyesmiket is számolnak. Jó lenne tudni, hogy milyen tápanyagösszetétel mellett jelentkezik a mostani problémád.


Egy dolgot kerülj, valami szabvány divatdiétát vagy nagyon kis kalóriakeretet bevezetve elkezdeni a fogyást. Neked most fogyáshoz is simán kellhet 2000 kcal vagy több. Majd mikor 70 kg leszel, akkor már elég lesz 1400 is mondjuk, ha tovább akarsz fogyni, de ha most vezetnél be ilyen szigorú keretet, akkor két hét alatt feladnád az egészet.

2020. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyél olyat, ami telít ugyan, de kevés kalóriát tartalmaz. Ehhez valóban olyan ételneműt ill. alapanyagot kell tartani otthon, ami nem hízlal, tehát pl. savanyú káposztát, céklát, általában zöldségféléket és zsírszegény húst, túrót stb.
2020. aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is fájhat a fejed, ha hirtelen nagyon lecsökkented a szénhidrátbevitelt. Inkább fokozatosan csináld. Pl. ha eddig 300 g szénhidrátot ettél, ne vidd le hirtelen a felére vagy még lentebb, inkább hetente csökkentsd 50 grammal, és ezt is oszd el több étkezésre. Amit a 4. írt a kalóriákról, szerintem is megfelelő lenne. Ne koplalj, annak semmi értelme.

Ekkora túlsúly esetén én is úgy gondolom, hogy kezdhetnél egy orvosi kivizsgálással és vérképpel, mert lehet, hogy inzulinrezisztenciád van vagy a pajzsmirigyed nem működik rendesen, esetleg még vérszegény is vagy.

2020. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell evés nélkül kibírni! Jó nagy hülyeség, hogy korán kelsz, de 10-ig nem eszel. Talán ezért fáj a fejed.

Egyél normálisan. Ajánlom a kalóriaszámlálást. Az adott kalóriakeretet oszd el x étkezésre.

2020. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérj tanácsot dietetikustól, mert valóban nagyobb súlyfeleslegről van szó. A folyadékbevitelre mindenképp nagyon ügyelj, igyál sok vizet.
2020. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod, hogy nem koplalva kell fogyni?


Reggel miért nem eszel?

Nem véletlenül taláták ki a "reggeli tízórai ebéd uzsonna vacsora" étkezéseket. Normálisan mértékletesen és minőségin kell étkezni. Ennyi. A kaloriaszámolás segít.


Amúgy nem vagy cukros? Megvizsgáltathatnád. Ha jól tudom ők vannak rosszúl ha nem esznek

2020. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fejfájás csak az első 2-3 nap van utána elmúlik.


Túlságosan keveset eszel hirtelen vagy kalóriában vagy chban.

Fokozatosan egyél kevesebbet vagy pedig bírd ki azt a 2-3 napot valahogy.

2020. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!