Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt mondják, ha mentálisan,fej...

Azt mondják, ha mentálisan,fejben eldönti valaki, hogy lefogy, le is fog fogyni. Hogyan vegyem rá magam a diétára lelkileg?

Figyelt kérdés

Nem érzem jól magam a bőrömben, tudom hogy fogynom kellene, de nem bírom rávenni magam. Mondható akarat gyengeségnek is, de olyan mintha lelki gátjai lennének, ennek az egész fogyásnak. Régen hánytattam magam, és koplaltam ezerrel, hogy jól nézzek ki. Évekig sanyatgattam magam..valahogy úgy érzem épp ezért nem tudom rávenni magam a diétával járó lemondásokra,a kisebb adagokra, vagy a csoki, chipek kihagyására az étrendből.

Pszichológusra nincs pénzem, de valami megoldást kellene találnom, mert folyamatosan hízok,



2020. aug. 3. 15:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%

A te döntésed minden, a te egészséged. Majd, ha az egészséged rámegy, akkor remélhetőleg belátod, hogy jó lenne fogyni.

Tudod, addig amíg nem fáj eléggé, addig el fogsz lenni a langyos sz..rban.

Leakarsz fogyni? Akkor tegyél érte! A többi csak rinya és kifogás.


Leakartál érettségizni? Gondolom azért is tettél. Na, ez is ugyanaz!

2020. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Hát akkor maradj dagadt.
2020. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Kemények vagytok, de most ez kell nekem. A szép szavak már nem segítenek.. Tényleg langyos szarban vagyok.. És olyan hülye is, hogy csak akkor fogok kiugrani belőle, mikor már forró, és szétcseszem magam..
2020. aug. 3. 16:09
 4/26 A kérdező kommentje:
Hei egyszer bezabálok, de akkor rendesen, tudom hogy ez az oka a hízásomnak. Annyira le szeretnék álni vele, mert imádok mozogni, és nem akarom hogy a súlyom gátoljon benne:((
2020. aug. 3. 16:11
 5/26 A kérdező kommentje:

Néha olyan fáradtnak érzem magam ebben az örökös harcban a kilókkal, hogy komolyan, inkább kiszálnék, és véget vetnék mindennek. Rettegek attól, hogy mit fogok tenni a testemmel: elhízok, hánytatni fogom magam, vagy megint az éhezésig koplalok?

Valamit tennem kellene, de nem tudom hogy mit, olyan mintha elveszteném az uralmat

2020. aug. 3. 16:15
 6/26 anonim ***** válasza:
56%
Amíg ezt leírtad, futhattál volna 1 kilométert
2020. aug. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz ügy. De mégis megoldhato. Tegyél ki a hűtő ajtajára egy olyan fotót magadról, ahol meg elégedett voltál magaddal.


Csoki, chips, stb. NE legyen otthon. Ellenben legyen sárgarépa, karalábé, gyümölcsok.. Zabkasa.


Egyél rendesen normális adagokat (ehezessel nem lehet fogyni), csak vízért igyál, vagy citromlével ízesített vizeket, teakat. Néha belefér egy kissé üdítő, teljes megvonást nem célszerű csinálni.


Mindemellett egy kis mozgás, séta, úszás, biciklizés, amit szeretsz csinálni.


Lényeg hogy ne legyél éhes, és amit eszel, az egészséges és könnyű legyen, és gondold azt hogy ezzel epited a szervezetedet. Szóval ne arra gondolj, hogy minden megevett falat egy kiló plusz, mert ez nem így van. Az autó is benzinnel megy, nekunk is kell a minőségi "üzemanyag".

2020. aug. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Hány centi-hány kiló. Enélkül a kérdést fel sem szabad tenni.
2020. aug. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
22%

Yazio, intenset. Nagyon finom kajak vannak a programban.


Mozogj sokat igyál sokat, sok zöldség gyümölcs és menni fog.

2020. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, először is, tényleg írd meg az adataidat, mert az fontos ahhoz, hogyha esetleg normális súlyú vagy sovány vagy, akkor senki ne támogasson hülyeségben.

Másodszor, ha tényleg túlsúlyos vagy, ne hallgass a korábbi kommentekre.


Sajnos hasonlókon mentem át, mint te, fiatalabb koromban éheztettem magam, volt, hogy meghanytattam magam, volt, hogy binge evő voltam. Soha nem volt normális viszonyom az etellel és az alakommal sem. Aki nem volt ilyen szituációban soha, az nem tudja, hogy milyen gyötrődéssel jár úgy élni, hogy az egyik legalapvetőbb testi funkció ellátása ütközik mentális akadályokba. Sztem rosszabb, mint az alkoholizmus, mert az ivas nem kötelező, enni viszont muszáj... kb 15 éve küzdök ezzel, most éppen a falási rohamok miatt jócskán túlsúlyban vagyok. Szakembernél én sem jártam, en nem nagyon látom értelmét, mert abban egyetértek a többi kommentelővel, hogy tényleg csinálni kell és kész. Aki ilyen helyzetben van, az vminek a hatására tud átkattanni, nekem par honapja volt ez a kattanás, mert gyereket szeretnék, viszont a jelenlegi súlyommal felelőtlenség lenne bevállalni. Mióta atkattantam (nem tudok jobb szót), azóta az ételre úgy tekintek, mint egy funkcionális anyagra, ami ahhoz kell, hogy épüljön a testem. Tudatosan teszek erőfeszítést, hogy ne az étel legyen az elsődleges örömforrás, új hobbikba és tevékenységekbe kezdtem, és most érzem először hosszú evek óta, hogy sikerülni fog. De ehhez az kel, hogy elidegenedj az eteltől és ne tekints rá érzelmi pótlékként. Tudom, hogy ez így önmagában kevés segítség, de keresd azt a pontot az életedben, amikor azt tudod mondani, hogy most volt elég.

2020. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!