Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A BMI rendszer valóban butaság?

A BMI rendszer valóban butaság?

Figyelt kérdés
29éves férfi vagyok, 170/68. Kb 22éves korom óta ez változatlan, +/- 2kg,a valaha mért legnagyobb testsúlyom 69.5kg. A BMI szerint ideális a súlyom, de a környezetem szerint túl sovány vagyok, és rámférne még legalább 10kg.

2020. aug. 18. 17:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem sportolok aktívan, és igazából soha nem figyeltem oda az étkezésre. Akkor és azt eszek amit épp megkívánok.
2020. aug. 18. 17:19
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnsz túl soványnak!
2020. aug. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Testösszetételtől függ. Nekem 50-es a BMI-m és nálam ez pontosan leírja a súlytöbbletem mértékét. Ha ki lennék gyúrva és más lenne a testösszetételem, tehát mondjuk alacsonyabb lenne a testzsír-százalékom, akkor valóban pontatlan lenne nálam is. Szóval ja, önmagában nem érdemes hagyatkozni rá, más mutatókkal együtt nézd.
2020. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos zsír/izom összetétel él korrekt.

Testépítőknél jelez gyakran túlsúlyt, mivel alacsonyabb testzsír százalék mellett több az izom, ami nagyobb testsúlyt eredményez.

2020. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Logikus módon használva, átlag embereknek, akik nem testépítők, nem extrán izmosak, szerintem teljesen jó támpontot tud adni ahhoz hogy kb mik lehetnek az egészséges testsúlyuk határai nagyjából. Egy olyan embernek pedig mint pl én, aki gyerekkoromtól el vagyok hízva, kb sose volt normális a súlyom, ötletem nem lett volna, milyen célsúlyt célozzak meg a fogyásomhoz, ami nem sovány, de nem is túlsúlyos orvosi értelemben. Én 60 kilót néztem ki magamnak, aztán idővel meglátom ... De kellett konkrét cél. Normál bmibe mindenképp be akarok kerülni, ami nekem 58-75kg közt van.
2020. aug. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szvsz két dolog befolyásolja erősen a helyességét, használhatóságát.


Az egyik az izomtömeg. A két szélsőség a testépítők és a hoaszútávfutók, az előbbieknél túlysúlyba kerül a BMI, utóbbinál pedig túl sovány kategóriába, holott mindkettő lehet normális attól, hogy a BMI ennyi. Sportolóknál emiatt eleve mérvadóbb a testzsír arány.


A másik a végtagok aránya. A hosszú lábúaknak jellemzően alacsonyabb BMI lesz hasonló testzsír és izom aránynál. Csak egy példa, én 195 cm vagyok, apám 183, ülve mégis ő a magasabb, mert nagyon rövidek arányaiban a lábai, nyilván kettőnknek némileg máshol kell lennie a normál BMI tartománynak.


Megjegyzem, én a 195 centimmel 74 kg vagyok, ami már BMI szerint alultáplált kategória, viszont nálam a hosszútávfutás és a relatív hosszú lábak is játszanak, ezért persze, sovány vagyok, de messze vagyok a profi maratoni alkattól.

2020. aug. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem férne rád +10 kg, sőt. Sokan a BMI helyett a testmagasság-100 képletet szokták használni, mondván hogy egyszerűbb, de az sokkal pontatlanabb, főleg a nagyon alacsony és nagyon magas embereknél (mert náluk lefelé, illetve felfelé csal).


Azt már jól leírták előttem, hogy átlagos testösszetételű embereknél jó a BMI. De érdmes még pár dolgot nézni mellé, a derékkörfogat például sokkal jobb prediktora a szív- és érrendszeri betegségeknek és a cukorbetegségnek.

2020. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A BMI egy általános rendszer, ami egy képlet alapján működik, íghy persze nem lesz mindig pontos, de egy jó útmutatás lehet.Ha nem sportolsz, akkor szerintem rád pont igaz lehet a keret és az érték, de fontos, hogy azt ne felejtsük el, hogy mindenkin máshogy oszlik el a súly.

Sokan szeretik hangoztatni hogy mekkora 1 szar a rendszer, de ha jól megnézzük, ezt általában a súlyproblémákkal küzdők vetik fel, és arra hivatkoznak, hogy a the Rock BMI-je is a túlsúlyos kategóriába esik, pedig hihihi ő nem is kövér, hanem izmos....szóval igen, vannak kivételek, de az átlag, nem, vagy csak keveset edző emberekre igaz az adat.Emellett meg szerintem aki az izomtömege miatt esik a veszélyesen túlsúlyos kategóriába az is épp úgy túlsúlyos, a teste többet cipel, a szívének nagyobb helyen kell keringetnie a vért, egyszóval az is egészségtelen.

Képet nem látunk rólad, de így adatok alapján nekem a súlyod jónak hangzik, de ha zavar a vékony alkatod, eddz kicsit és tónusosabb leszel.

2020. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8:

"Emellett meg szerintem aki az izomtömege miatt esik a veszélyesen túlsúlyos kategóriába az is épp úgy túlsúlyos, a teste többet cipel, a szívének nagyobb helyen kell keringetnie a vért, egyszóval az is egészségtelen."


Ez sokmindentől függ, de kezdjük azzal, hogy kis testzsír százalékkal egy hobbi testépítő nem is biztos, hogy beleesik BMI alapján a túlsúlyos kategóriába. Inkább a normál tetején vannak. Hangsúlyozom kis zsír százalékkal, mert a legtöbb hobbi gyúrósnak valójában ez nem kicsi, igazából elhízottak és izmosak egyben.


Másrészt nagyon nem mindegy, hogy milyen erőnlét kapcsolódik a nagy izomtömeghez. Mert ha mellette rendesen csinálnak aerob edzést is a szív- és érrendszer erősítéséhez, akkor úgy nem egészségtelen. Megint hangsúlyozom, a legtöbben nem teszik, mert félnek, hogy izomtömeget veszítenek miatta, nem az egészséges egyensúlyra törekednek, hanem a minél nagyobb izomzatra.

2020. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!