Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik diéta a legéletképesebb...

Melyik diéta a legéletképesebb, amely hatásos de nem drasztikus?

Figyelt kérdés

Kisgyermekes anyuka vagyok, nem bírnék gyerek mellett éhezni és energiám is kell legyen a gyerekemre. Viszont szeretnék végre valami konkrét tervhez állni, nem csak annyit, hogy se kenyér se cukor se tészta és pont.


Alkalmazást ami bevált esetleg? Nekem ez teljesen új, eddig néha megvontam a tésztás ételeket és lement a +3 kg, most viszont 1 éve +15 kg-tól nem tudtam megszabadulni..

Alkalmazassal még nem dietaztam, de tetszik az ötlet hogy határokat szab és emlékeztet, kiszamol nekem dolgokat csak nem tudom melyik lenne a jó (ingyenes is).


Hozzateszem, edzeni nem tudok akármit nyílt hasizom miatt a klasszikus edzések kilőve, bármikor sérvem lehet. Jelenleg spéci erre való tornát végzek de az hasvisszahúzásra való nem kardio. Elvileg míg nem húzódik vissza a hasfal, futni se ajánlott nagyon.



2020. aug. 30. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

A legegyszerübb és leghatásosabb a kalóriaszámolás, akkor mindent lehet enni, amíg beleférsz a napi keretedbe, azaz nincs letiltva semmi, nincs elöírva kötelezö kaja, azt eszel, amit akarsz, meg ami van.

Ehhez meg javaslom a kaloriabazis.hu-t, csak az ételeket kell lemérni, és beírni, minden mást a rendszer kiszámol. (esetleg egy jó digitális mérleget kell venni, de az nem nagy összeg)

2020. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kalória- és makroszámolás appal tényleg az egyik legjobb módszer. Én személy szerint a MyFitessPal-t javaslom. Ha nem beszélsz jól egy idegen nyelvet sem, akkor ott van a Yazio vagy a KalóriaBázis. Sok sikert!
2020. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es: a MyFitessPal-hez van egy jó linked? KÖszi elöre is.
2020. aug. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Vagy mit értesz jó link alatt? Amúgy nekem gyakran döglődik, kicsit frusztráló használni, de előnye, hogy rostot, nátriumot, cukrot is be lehet írni, amiket szintén érdemes figyelni.

2020. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Visszatérve a kalóriaszámlálásra: ha ráérsz a beírogatásra, akkor jó, de azért az néha elég sok idő. Eldöntheted, hogy mennyire akarod részletesen (leméred a főzéshez használt összetevőket magadnak, vagy csak kiválasztod valaki más "borsófőzelék" ételét, utóbbi pontatlanabb de sokkal gyorsabb).
2020. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Első és második. Nagyon szépen köszönöm. Nagyon sokat segítettetek, tényleg egyszerűbb nem külön böjtölök a családtól, hanem eszek velük csak nézem mennyit.

Meregetem miből mennyit edzek, múlt hét hétfőtől el is kezdtem a Yazioval, a kalóriabazis nem jött be nagyon régi a felülete és szerintem nem átlátható.

A Yaziot viszont imádom, amatőr lehet de elő is fizettem az éves pro verzióra 3000et. Nem nagy pénz de minden egybe lett előttem..

Annyi hogy az alapanyagokat nem főzés előtt mérem le, hanem a készételt..

Ez így nem valós adat? Mert nem mindegy hogy szárazon 50 g rizst írok be, vagy kifőzve vízzel feldagadva 150 g ugyanaz.

Én kifőzve írom be.

Azt is kivalasztom amit mást írt be készetelt, én nem számolom ki annyira, gyerek mellett erre nincs sok idő.

Igy 1 hét alatt 1 kg kevesebb, de gondolom az a bél tisztulása, hogy kevesebbet eszem, meg víz és ilyesmi.

Egyébként a víz ivasra emlékezetesert külön pirospont 🙂

2020. szept. 8. 20:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Elvileg jobb a nyers alapanyagokat venni, mert pl. nem mindenhol egyforma az elkészítési mód, és az 50 g rizsböl nem mindig 150 g lesz, hanem több vagy kevesebb
2020. szept. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De közelítésnek elég jó, ha a készételt méred le. Tésztánál, rizsnél mindeképp. Ha mondjuk már egy borsófőzelékről van szó, akkor nagyobbak lehetnek az eltérések, mert ott a recept is nagyon más lehet, és a több vagy kevesebb zsiradék elég nagy eltérést okozhat. De majd meglátod, működik-e így, vagy pontosabb módszerre kell váltanod.
2020. szept. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as: ebben igazad van, lehet, hogy a kérdezönek elég a lazább mérés is, vagy egyszerüen 100-200 kcallal kevesebbet vesz keretnek, és akkor biztos belefér.
2020. szept. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet gond, ha a rendszerbe felvitt több receptből direkt kikeresed a legalacsonyabb kalóriatartalmút, vagy ha az átlagnál jóval zsírosabban vagy éppen diétásabban főzöl stb. De majd kiderül, ha nem fogysz vagy ha túlságosan éhes vagy, pedig elvileg kihasználod a kereted, akkor esetleg érdemes pontosabb számolásra váltani.
2020. szept. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!