Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízik meg ennyi ember?

Miért hízik meg ennyi ember?

Figyelt kérdés

Hihetetlen.. csomó kövér nőt látok, már emiatt csajozni sem tudok, mert a vékony nők mind foglaltak mert kevés van belőlük.

Volt hogy én is híztam stb. pocak stb de időben észrevettem szerencsére... és fogyni kezdtem szépen és most jól nézek ki..


2020. szept. 7. 15:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem felesleges ezt megkérdezned. Nem olyan régen én is majdnem ugyanezt a kérdést kiírtam. Elküldtek a francba, hogy felszínes vagyok😂. A válasz pedig az, hogy lusták az emberek. Neten lógnak a fiatalabbak, aki már munkaképes az meg dolgozik mint a güzü. Sportolni alig jár a magyar. Eszi a jó zsíros pörkölteket, tésztákat, sütiket. Nekem az a kedvencem mikor egy dagadt csaj akar magának egy sportos pasit. Még ha nem is mondana rá nemet az ember, de hogy néz ki hogy elmegyek a kondiba , ő meg néz ki a fejéből otthon és zabál. :D Se túrázni nem lehet elvinni, se hegyet mászni, se futni, se biciklizni nem lehet, mert kifullad !
2020. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Nyáron jártam Tiszadobon az Andrássy kastélyban ott volt egy érdekes kiírás Andrássy Katika írta az ebédlőben ki van állítva a lényeg leírja hogy naponta legalább 6xesznek és ő kimondott vékony .

Akkor miben van a hiba ?

2020. szept. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert az elhízáshoz vezető út sokkal jólesőbb, kényelmesebb mint a fogyáshoz vezető.Az emberek a kényelmet keresik,jutalmazzák magukat mindenfélével, esznek örömükben, bánatukban. Ünnepekkor duplán is.Sokak számára az élet évezete a teli gyomornál kezdődik.Azután idővel persze meglesz a hedonista életmód gyümölcse a plusz kiók formájában.És akkor át kellene térni egy éles váltással egy önsanyargató,lemondásokkal teli,aktív,sportos életmódhoz.Nem csoda, hogy ez annyira riasztó sokak számára, hogy inkább bele se kezdenek és inkább maradnak kövérek. Aztán belenéznek a tükörbe és bánatukban betolnak egy tábla csokit.
2020. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

A rossz életmód miatt.


Sokan mindenfélét bekajálnak, de leginkább nassolna. Nagyon sok helyen divat a gyors étel és munkahelyekre is napi szinten berendelnek pizzákat, gírosokat, hamburgereket stb... és ezt mind kegyetlen cukros üdítővel öblítik. Aztán a mozgás az valahogy sokaknál kimarad.


Engem nem zavar hogy valaki kicsit husisabb de aki már túlságosan el van hízva az már valóban az igénytelen életmód egyértelmű jele. Persze lehet betegség is a háttérben ami miatt valaki elhízhat, de ezekből azért kevesebb van és nincs senkire sem ráírva hogy betegsége miatt ilyen, vagy azért mert hanyag önmagára. Emiatt én nem ítélek első látásra senkit de akit valamennyire megismerek akkor kiderül hogy minek köszönhető az elhízása.

2020. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Mert nincs a köztudatban, hogy 30 éves kor fölött minden nő nézesse meg időnként a pajzsmirigyét. Nálam is csak komolyabb problémák után vették észre. Azzal meg tornázhatsz akármennyit, koplalhatsz akármennyit, amíg a TSH nincs rendben, hízni fogsz.
2020. szept. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Azért mert könnyebb elhízni mint fix testsúlyt tartani vagy lefogyni. Kevesebb áldozattal ês több élvezettel jár... Persze egy idő után sajnos az egészség bánja.


Sok oka lehet egyébként. Ez a dolog nem csak fekete meg fehér.


- genetikai okok: örökölte a hízásra való hajlamot

- anyagcsere betegség, pl inzulinrezisztencia, de lehet leptin rezisztencia, pajzsmirigy problémák, cushing kór satöbbi

- alváshiány, stressz

- rossz minőségű étrend

- étkezési zavarok ( falászavar)

- függőség

- érzelmi evés

- drasztikus fogyókúrázások- jojóeffektusok

- védekezés ( ez gyakori olyanoknál akiket gyerekként pl molesztáltak, megerőszakoltak) a zsír mint védőréteg funkcionál, hogy másokat távol tartson önmagától.


Nagyon sok esetben lelki eredetű az elhízás, amit rendbe kell hozni. Ott ahol a probléma van. Vagy tudatosan az adott személy elkezd önmagával foglalkozni, vagy szakember segítségét kell kérni.


Az emberek sokszor a nehéz, stresszes, szomorú, sokszor magányos stb stb életből menekülnek valamibe.

Vannak akik alkoholisták lesznek, vannak akik drogosok, dohányosok, mások meg esznek. Ennyi. Érdekes egyébként, hogy a többség mégis csak a kövérek felett ítélkezik.


De lehet sokkal összetettebb is a dolog, rám a felsoroltakból pl több is talált, az anyagcsere betegségtől, a hormonzavaroktól, a gyerekkori rossz étrenden, majd drasztikus fogyókúrákon és jojóeffektusokon át az érzelmi evésig, függőségig minden. És magát a hajlamot is örököltem.

De én már jó ideje életmódot váltottam, nincs problêmám a fogyással. Sikerült lelkileg rendbe jönnöm, és az anyagcsere betegségemet is tudom már megfelelően kezelni. De ettől függetlenül nagyon nem könnyű állandóan arra figyelni mit eszik az ember, és minden nap tudatosnak lenni, hogy nem ehetsz meg mindig mindent amit akarsz. De akit ez a probléma nem érint, az nem tudja

, és soha nem is fogja tudni átérezni...

Vannak akiknek ezzel simán csak nem kell foglalkozni, mert esznek amit akarnak, mégsem híznak. Akinek pl ilyen szerencséje van , sosem fogja megérteni a másik oldalt.

2020. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Sok oka lehet, van aki egyszerűen jobban szeret enni, mint hogy az alakjára figyeljen, van aki egyszerűen lusta, de van aki betegség miatt az, sosem tudható.

Én például anorexiás voltam és nagy nehezen újra visszahíztam normális súly rá, ám nem bírtam megállni, mert a szervezetem a koplalás után csak több és több ételt akart. Amikor végre nem voltam éhes egész nap, akkor elkezdtem érzelemből(stressz, düh, fájdalom, magány..) enni. Most is egyik nap koplalok/fogyókúrásan étkezem, másik nap történik valami és csak eszek, amíg rosszul nem leszek. És hidd el, hogy én szeretnék változtatni meg próbálok rendszeresen sportolni. És szerintem bunkóság valakit a külseje alapján megítélni, mert hidd el, hogy sokan utáljuk ahogy kinézünk így is.

2020. szept. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Felmérések szerint több az elhízott férfi, mint a nő. Lehet betegségekkel mentegetőzni, de 80 éve nem voltak betegek az emberek? Hallott már valaki olyat tömegesen, hogy aktív sportos életmódot élő, egészségesen táplálkozó embernek olyan betegsége lett amitől elhízott úgy, hogy nem tud lefogyni? Egyszerűen lusták, kényelmesek, igénytelenek a testükre.
2020. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Folyt.


Nem gondolnak bele, hogy a sok évnyi egészségtelen életmód okozza a pajzsmirigy és egyéb hormonális betegségeket amikkel persze hogy nehezebb fogyni már és csak még jobban híznak, és a kifogás is megvan már. (Tudom biztosan van van aki egészségesen élt, mégis lett hormonális betegsége, de ezred annyi, mint akinek az egészségtelen életmódtól van)

2020. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
Hormon tartalmu gyogyszerek,fogamzásgátló tabletta vagy injekcio és a nök teste amugyis zsirt raktároz mig a férfiaké izmot,ezért is igazságtalan,mert egy nönek szenvedni kell meg koplalni,hogy tartsam az álomsulyt ami mellékhatásokkal jár,pl szédülés,fejfájás,alvászavar,állando éhség,fázás,mig egy férfi bezzeg jollakásig ehet..
2020. szept. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!