Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyás. Mit tehetnék?

Megállt a fogyás. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyon lecsökkentettem a kalóriabevitelemet. Egy hónapig fogytam is, de két hete már semmi. Lelassult az anyagcserém, szerintem beosztja a szervezetem ezt a kevés kalóriát. De ennél már csak akkor ennék kevesebbet, hogy ha nem ennék semmit... Mit csináljak?

2020. szept. 15. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Két hét rövid idő ahhoz, hogy eldöntsük, hogyan változik a súly. Várd ki a második hónapot!
2020. szept. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én is ezt csinálom.Sajnos ilyenkor gyakori,hogy a mérleg lázad ellenünk.Kapd elő a centit.Nálam se mutat fogyást sokszor a mérleg,de a centi szerint átlagban 2-3 cm apad le mindenhonnan.
2020. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nehéz tanácsot adni, ha nem adsz meg semmi adatot. Testsúly, magasság, nem, életkor. Hány kilóról indultál, jelenleg hány kalóriát eszel, milyen az életmódod, mennyit mozogsz.
2020. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint éhezteted magad, teljesen rossz ötlet. Meg kellene határozni a kalóriaszükségleted, és ahhoz képest csökkenteni tartható szinttel.

Megírod az adataidat, mennyit eszel most, célod?

2020. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az éhezéskor a testünk valamikor pánikba esik, és jobban elkezd raktározni mint addig. A jobb fogyókúrás diétákban általában nincs éhezés, csak azt hangsúlyozzák, hogy az ember ne addig egyén ameddig csak tud,hanem azt figyelje mi az a mennyiség amikor már abba tudja hagyni az evést. Van amikor az ember már igazából nem éhes csak eszik, és ebből érdemes lecsípni. Van ezenkívül a kapha diéta ami hosszútávon is nagyon jól működik.
2020. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3:

Testsúly amikor elkezdtem: 96

Magasság: 183

Nem: férfi

Kor: 21

Fogalmam sincs mennyi kalóriát eszem. A munkahelyen kapok reggelit és vacsorát. A vacsorát megeszem és annyi a napi kalória. Illetve kávé, néha üdítő vagy ivólé. Heti egyszer veszek alkoholt. Sok vizet iszom ízesítve.


Irodai munkát végzek éjjeli műszakban. Napközben sokat alszom és csak pár óra szabadidőm van, de mindennap sétálok 15 percet.

Tök jó lenne edzőterembe járni, de nem érezném magam hogy is mondjam kényelmesen tekintve mi folyik a világban.


10 napja írtam ki a kérdést, és azóta is stagnálok :( Sőt, mintha az alig létező hasizmom eltűnne :(

2020. szept. 25. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Az éjjeli műszak rendesen bekavarhat a fogyásba, mivel felborítja a hormonháztartást. Ez lehet az egyik fő probléma. A másik, hogy fogalmad sincs, mennyi kalóriát eszel, milyen makrókkal. A munkahelyi vacsora (plusz reggeli?) egész biztosan nem fedezi a tápanyagszükségletedet. Az üdítőben, ivólében sok a cukor, gondolom, a kávét is cukorral iszod. Az alkohol erre még rátesz egy lapáttal. Irodai munka esetén 15 perc séta elég karcsú.

Amit én tennék a helyedben: makrók és kalóriák számontartása, egyéni igényekhez való beállítása (megfelelő fehérjebevitel nagyon fontos). Ehhez magadnak is kell főznöd, ételt készítened, a munkahelyi étkezést ki kell egészíteni (vagy kiváltani). Szükség esetén táplálékkiegészítők, vitaminok (attól függően, mik azok a tápanyagok, amikből hiányod lehet). Finomított szénhidrátok, cukros italok és alkohol mellőzése, szálkásító étrendnek is érdemes lenne utánaolvasnod. Munkahelyváltás gondolom nem opció, bár hasznos lenne. Súlyzós/saját testsúlyos edzés otthon, minden testrészre. Edzésterveket, tanácsokat találhatsz testépítéssel foglalkozó oldalakon.

Összességében az a véleményem, hogy amit eddig csináltál, az nem egy átgondolt fogyókúra, csak próbáltál kevesebbet enni abból, ami épp van. Ez hosszú távon nagyon egészségtelen, tápanyaghiányos lehet, és az sem kizárt, hogy az innivalókból pótolod a hiányzó kalóriákat, ezért stagnál a súlyod. Így nem fogyni fogsz, hanem elsorvadni, az izmaid főleg.

2020. szept. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentet.

Nem vagyok biztos benne, hogy akarok testépítéssel foglalkozni. Csak jól akarom érezni magam a bőrömben és, hogy ne undorodjanak tőlem, amihez le kell fogynom. Kiskorom óta nem láttam a köldököm xxddd Ha lefogyok akkor biztosan magabiztos leszek és vonzódni fognak hozzám a nők (valamennyire).

Nem tudok sajnos kaját csinálni magamnak, mivel a munkahelyemen élek (szállodai szoba) és nincs konyhám, csak egy mikró a szobámban :/ Két évig gyorskaján éltem, ami nemcsak anyagilag hihetetlen megviselő volt, hanem hát sok kilót is felszedtem.

Néha szoktam C, D, B vitamint, Cinket és halolaj kapszulát, valamint magnéziumot és kálciumot szedni. Ha azt tanácsolod, akkor napi szinten szedni fogom ezeket - illetve ha tennél még hozzá valamit.

Jobban ráfekszem a cukor mellőzésére. A heti 4 üveg sört nem tudom képes lennék-e letenni, néha annyi zaj van, hogy lehetetlen aludni másképp.

2020. szept. 26. 02:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!