Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az ami elválasz...

Szerintetek mi az ami elválasztja az eszetlen koplalást az anorexiától?

Figyelt kérdés

Úgy értem a kerdest, hogy természetesen nem lehet minden nem tudatosan fogyókúrázó személy étkezési zavaros, mivel ez elsősorban egy mentális beteg, amely következtében keletkezhetnek a testi/szervi tünetek..

szerintetek hol a kettő között a határ, ami elválasztja őket egymástól?



2020. szept. 16. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eszetlen koplalás mögött is mentális zavar van valószínűleg. Aki mentálisan egészséges, az nem sanyargatja magát.
2020. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Az önutálat, a testképzavar.

Az anorexiás tudja mit művel magával. Az eszetlenül koplaló azt hiszi, hogy így cselekszik helyesen.

2020. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kulcs a bűntudat és a kényszeresség, súly mérés napi többször, étel adagolás, kontroll megtartása. Anorexiás lehet valaki 100 kilósan is, nem 30 kilósan kezdődik.

Aki tudatosan fogyókúrázik, az "minden gond nélkül" tudomásul veszi, ha nem sikerült a napja, vagy a héten mást mutat a mérleg, mint amennyit várt, aki anorexiás az ezt a pokol legmélyebb bugyraként éli meg és még nagyobb megszorításokat tesz. A testképzavar sokkal később kezdődik, amikor már megvan a teste irányítása, de nem akarja elereszteni.

2020. szept. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. akkor se hagyja abba, ha már vészesen alacsony a testsúlya, vagy az egészsége észrevehetően kezd tönkremenni. Nem az a célja, hogy jól nézzen ki, hanem hogy a mérleg minél kevesebbet mutasson (és sok esetben, hogy ezzel mások figyelmét magára irányítsa). Az evés miatti bűntudat és az önmaga iránti negatív gondolatok is jellemzőek.
2020. szept. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, ezt nyilván az anorexiásokra értem. Aki nem anorexiás, de koplal, az úgy gondolja, más módszerrel nem tud fogyni. Amikor elérte a célsúlyt, abbahagyja a koplalást, illetve tanácsot kér, hogyan tudná megtartani a súlyát úgy, hogy többet eszik. Ha van rá ok, aggódik az egészsége miatt. Objektíven látja magát és másokat, tudja, mi a különbség a betegesen sovány és a jó alak között, és utóbbit szeretné elérni.
2020. szept. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Aki koplal, az nem akar, aki anorexiás, az pedig nem tud enni, mert egyszerűen megtiltja az agya.
2020. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Én diéta előtt mindent zabáltam össze vissza és főképp este. Meg is lett az eredménye. Meghíztam 54-ről 67-re olyan 3 év alatt. Megelégeltem és nagyon komolyan változtattam az evési szokasaimon. Le is fogytam, túlon túl is. 48 kg-ra. Akkor a lábaim nem értek össze rendesen már ami nem szép senkinek szerintem, erre nekem is olyan lett... Mondom má bajok vannak. De annyira nem akartam visszahízni de olyan 60 körülre gondolok, hogy enni sem mertem továbbra sem. Sokáig. Mire kilátszódik (most is) a hatamon, a vállcsont, mellkasnál, csípő csontról is lement észre vétlenül. Olyan hirtelennek tűnt... A határán voltam, hogy vagy anorexiásba csapok át kinézetileg mindenképp, agyilag is má, vagy leszarom azt a pár kg-ot ha plusszba feljön illetve a hasam a mániám lett (mai napig), hogy na az nehogy meghizzon már megint... De úgy döntöttem, nem akarok anorexiás lenni a végén és már csúnya hogy ki vannak a csontjaim. És amúgy ahogy lefogytam, sokszor éreztem hogy fájnak a csontjaim. De mindenféle csontom, főképp a csípőnél. Ha beverem magam, nagyon tud fájni.


Ami elválasztja? Hogy látja e a problémát magában.


Én láttam. Láttam, hogy rossz fele megyek. Plusz: senki sem szeretett jobban vékonyan, még le is csesztek páran... De ami legfontosabb, 48 kg-osan pláne belenéztem a tükörbe és az sem tetszett amit látok. Úgysem. S tudtam, hogy ez így szar. Nem ezt akartam. 55 kg-ot akartam amúgy is. De nem mertem enni... Annyira féltem a hízástól.

Most meg eszek össze vissza cukrosat, süteményt, krumplit kenyeret, tésztát és folyamatosan csak ilyeneket, mégsem annyit, hogy nagyon meglátszódana. Pár kg feljött de 53nál megakadtam. Vagyis a mérleg össze vissza mér, de átlagolva ennyi lehetek most. Most ott vagyok hogy igenis megeszem a tortát, a süteményt, a finom falatokat... De azért mégsem úgy ahogy akkor, amikor rohamosan hízásnak indultam. Mert ha akkor meg nem állok le, lennék már vagy 72 legalább.


Koplalni nem szabad, mert ha eszel utána meg mindent elraktároz a test. Meg ne éhezzünk már azért annyira. Azt még én sem csináltam hogy semmit sem ettem.

2020. szept. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem semmi nem választja el a kettőt,pontosabban az egyik a másik velejárója. Az anorexia egy betegség,aminek az egyik tünete a koplalás. Aki tudatosan fogyókúrázik, nem koplal, hacsak nem anorexias vagy más étkezési zavarral küzd. Ideig-óráig a kezdő fogyókúrás belecsúszhat koplalásba,de egészséges ember rájön,hogy rossz forrást választott a hogyan-ra. Az anorexias nem ismeri el hogy anorexias, nem tudja, nem akarja tudni! Az már a gyógyulási folyamat része ha elismeri, felismeri, hogy baj van. Ebben különbözik leginkább a bulimiatol, a bulimias tisztában van a betegsegevel, van betegsegtudata.

(Ex-anorexiásként írom ezeket,és én a szerencsés eset vagyok,aki felgyógyult ebből...) :)

2020. szept. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Na azért a koplalást határozzuk meg.

Ha van a személyen fölös zsír és úgy dönt, hogy "fastinggel" (nem érdekel, hogy magyarul böjtölés, erre fastinget használok) szedi le és 16 óráig nem eszik vagy egy napig, akkor nagy baj abból nem lehet. Többen is csinálják már ezt és orvosok is ajánlják külföldön, NOHA a 16 órás változatát inkább, mert az a legkönnyebben tartható és egy tetemes része alatt alszunk, így azalatt amúgy se eszünk.

Jusson eszünkbe, hogy régen se volt mindig mit enni, volt, hogy őseink nem ettek egy teljes napig. Persze itt is fontos a kiegyensúlyozott táplálkozás, tehát a vitaminokat, zsírokat, fehérjét és hasonlókat pótolni későbbi étkezésekkel (ez fasting nélkül se mindig teljesül az emberek többségénél).

Ez noha nem éheztetés (éheztetés során már a szerveket emészti a szervezet és nem az erre a célra kitalált zsírraktárokat), de egyesek erre gondolhatnak ha a koplalást hallják.


Ha meg eszetlenül koplal, tehát "Nem eszek csak egy paprikát ma" vagy egy teljes hétig nem eszik, az már gond. Ahogy előttem írták az már komolyabb tápanyag hiányokkal is járhat.

Például ott a C vitamin: ezt az emberi szervezet nem képes se előállítani se tárolni, ezért minél gyakrabban érdemes hozzájutni. Vagy ha proteint nem eszik eleget, akkor az izmokat bontja le a szervezet, mert amino savakra szükség van mindenhol.


Utánanézve szerintem mi most az anorexia nervosáról beszélünk. Az egy pszichés betegség, maga az anorexia étvágytalanság.

A személy a saját testképét képtelen normálisan megállapítani.

Ez kialakulhat a média miatt, a család nyomása miatt és az agy egy részének hibás működése miatt is, sőt azt is hallottam, hogy örökölhető is.( [link] , akit jobban érdekel).


Az eszetlen koplalás és az anorexia nervosa között az a különbség... hogy talán a koplalásnál van egy limit amit az ember lát. De nem tudom. Lehet az eszetlen koplalás anorexia nervosa is.

Vagy ha arra gondolsz, az eszetlen koplalás lehet az, hogy fingja nincsen mit csinál, csak fogyózik.

Az anorexia nervosa meg teljesen más.


Kb. mint ahogy 8-as írta.

2020. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!