Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a mai értend jó? Le kell...

Ez a mai értend jó? Le kell fogynom, mert nagyon gáz vagyok..

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 160 cm és 70 kiló. Nem is értem magamat.. Nagyjából jól oszlik el egyébként, már amennyire ez lehetséges, de a karom az gáz pl nagyon.

Edzettem tegnap, és már minden napra tervezek, itthon. Ma reggelire ettem egy főtt tojást, négy korpás abonettet, egy paradicsomot és egy kisebb kaliforniai paprikát.

Ettem később egy marék mogyorót mazsolával, ez ilyen "csemegeként" kapható a boltban, ettem egy kis chiapudingot, banannal, egy banan volt csak benne, illetve most ettem három halrudat, (tudom, nem épp a legjobb)és egy fél kígyóuborkát "köretként". Ez amúgy már így is nagyon sok, de estére terveztem egy kis spenótot enni főtt tojással.

Az edzést most ne vegyük bele, az okés, csak hogy az étel így nagyon sok?



2020. szept. 25. 13:36
 1/10 anonim válasza:
85%
A napi kcal szükségleted alatt kell enned hogy fogyj. Ezt egyedul úgy tudod megoldani ha lemered gra hogy mibol mennyit eszel, bepotyogod az appba. Ha viszont relatív mértékegységeket használsz mint pl marék, tányér, db, egy kevés az alapján senki se fogja tudni megmondani. Ja és a napi kcal szuksegletedet is te tudod csak kitapasztalni.
2020. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Mivel nem írtad le az ételek pontos tömegét, csak becsülni lehet. Valószínűleg túl keveset ettél ma eddig, és a makrotápanyag-összetétel se lehet valami jó. Nézz utána jobban a dolgoknak, meg tölts le egy kalóriaszámoló appot (ezek makrotápanyagokat is számolnak), és így fogj neki. Az app segíteni fog kiszámolni a szükségletedet.


Sajnos ez a "le kell fogynom, mert gáz vagyok" kiindulási nézőpont nem sok jót jósol. Akkor van több esélyed bármilyen célt - beleértve a fogyást is - megvalósítani, ha értékes emberként tudsz magadra nézni. Az önutálat, "gáz vagyok" felfogás jojózáshoz, túl szigorú és feladott diétákhoz meg evészavarokhoz vezet.


Na, nem ledorongolni akarlak, sokan bénán kezdenek fogyáshoz, ez normális :-) De tényleg nézz utána a dolgoknak, akkor szerintem menni fog.

2020. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válts életmódot, ha tartós változást szeretnél. Az önsanyargatásnak "diétával" semmi értelme, és ilyen étrend hosszútávon nem folytatható.
2020. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszonom! Az eletmodvaltas mindig igy kezdodik, vagyis egyszer mar csinaltam es bejott, picit ra kell magam szoktatni a keves etelre es hogy kevesebb is eleg legyen, es utana mar minden okes, szoval nem ceo az onsanyargatas:)

Akik emlitettek egy appot, elmondanak melyik az? Nem igazan ertek a dolgok kiszamolasahoz egyebkent, igy meg nem csinaltam, hogy tenylegesen szamoltam volna barmit

2020. szept. 25. 16:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a myfitnesspal nevűt használom (keress rá), de van egy csomó (úgy nézz utána, hogy kalóriaszámláló appok). Viszont a myfitnesspal hibája, hogy - gondolom mert túl sokan használják - párszor nem tölt be, hibát ad stb., de ki lehet tapasztalni. Előnye viszont, hogy nem csak a szokásos kalória-fehérje-zsír-szénhidrát számolható vele, hanem cukor, rost, nátrium, telített zsír meg még egy pár dolog (csak azok úgysincsenek feltüntetve a magyar élelmiszerek címkéjén, sőt a rost se mindig). Ha nem tudsz angolul, akkor a kalóriabázis lesz a te megoldásod.


Ha nincs digitális mérleged, akkor vegyél egyet, anélkül nagyon macerás. Utána még dönthetsz, hogy mennyire akarsz aprólékos lenni. Mert ha pl. eszel egy joghurtot, és rákeresel arra a programban, hogy joghurt, kiad majd 20 félét. Kis különbségek vannak a márkák között, ráadásul néha hiányosan vannak kitöltve az adatok, vagy hibásan. Szóval vagy megkeresed pont azt a márkát, amit ettél, vagy nem, és vagy ellenőrzöd magad is az adatokat a címke alapján, vagy nem.


Főtt ételeknél pedig eldöntheted, hogy összetevőnként akarod lemérni (úgy pontosabb, de nagyobb meló), vagy csak kikeresed, hogy "borsófőzelék" vagy "pörkölt" és ennyi, ami nyilván pontatlanabb lesz, hiszen ahány ház, annyiféleképpen főzik ezeket az ételeket.

2020. szept. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
be kellene iktatni egy kis káposztát, főtt céklát, mert különben a bélmozgások lelanyhulnak és nem lesz megfelelő az output.
2020. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
KEVÉS, és tápanyaghiányos. Az ilyen extrudált/puffasztott műanyag terméket mint pl abonett és társai, nem ártana elfelejteni.
2020. szept. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a KalóriaBázis alkalmazást használom. Az mindent kiszámol helyettem.
2020. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kénkrétan a kaján van a hangsúly, hanem hogy kalóriában kevesebb legyen. Ahhoz, hogy a súlyodat tartsd,ami az átlag, tehát se föl, se le, az 2000 kalória naponta. Ha ennél kevesebb kalóriát eszel, akkor fogysz, ha többet, hízol.
2020. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Frászt, még becsülni se lehet. Nincs ott, hogy az illető férfi-e vagy nő, nincs ott, hogy mekkora a "marka", mert nem midnegy, hogy belefér 10 szem vagy akár 40 szem mogyorós-haláltudjami, nem tudni, nála mit jelent az, hogy "egy kis akármi", mert lehet hogy nála a kicsi az mondjuk 2 evőkanálnyi, másnál meg megvan legalább 5-6, stb... Tehát amíg nem ad pontosabb infókat, nem, nem lehet tippelni se.
2020. okt. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!