Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 40 felett hogy lehet fogyni...

40 felett hogy lehet fogyni és megőrízni a karcsú alakot?

Figyelt kérdés

45 éves nő vagyok.Átlagosan étkezek. A zsírban tocsogó ételeket nem szeretem. Amolyan "menzás" kaján vagyok, ami vegyes, de nem túl nehéz étkezés. Sajnos a napi kis nasi adagról nem nagyon tudok lemondani, de igyekszem fisszafogni magam és egészséges nasit választani. Pl egy kis szőlő sajttal vagy sós mogyi chips helyett. Étcsoki.

Most 65 kg vagyok és 165 magas. Valamiért úgy beállt 65 kilóra a súlyom, hogy már évek óta se le, se fel nem megy. Szoktam edzeni, de munka miatt nem tudok rendszeresen. Van, hogy napokig kevesebbet eszem valamirt, de bármit csinálok, a 65 kg nem változik csak pár dkg eltérsek vannak.

Nem vészes az alakom, de most amolyan "skinny fat" formában van kb, ami nekem nem tetszik. Na ez ellen kellene valami hatékony megoldás.

Akinek sikerült és hasonló korú, hogyan csinálta?

No cigi, pia. Azt még hozzá tenném. Vérnyomi csökkentőket szedek, de a doki szerint azok a fajták nem okoznak hízást.


2020. szept. 30. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Kalóriaszámolás - akkor bele tudod kalkulálni a nasikat is, meg emellett rendszeres sport (akár otthon is megoldható minde különösebb költség nélkül is)

(Egyébként a sós mogyoró nem sokkal jobb, mint a chips (a só kifejezetten nem tesz jót, akkor már a sótlan - esetleg pirított - jobb választás, a szölö sajt nélkül vagy a sajt szölö nélkül szintén elönyösebb.)

De a lényeg, a kalóriaszámolással ellenörizni tudod, hogy mennyit ettél, illetve a makrókat is tudod figyelni. A kaloriabazis.hu használata kifejezetten megkönnyíti a dolgot, nekem kifeejzetten bevált.

Nem tudom, mit edzel, de szerintem jó olyasmit is választani, amit egyrészt otthon, segédeszközök nélkül lehet végezni, és amit minden nap meg tudsz csinálni. Ha ez a napi rutin része, azzal sokat segítesz magadon.

Emellett ha megfelelö módszert választasz, akkor nem csak kevesebb lesz a súlyod, de az alakod is formásabb lesz.


Egyébként én 63 éves vagyok, 160 cm és most 60 kiló (70-röl indultam, amikor rájöttem, hogy az nagyon nem jó, ahogy alakulok) és ugyan még nem értem el azt a súlyt, amit akarok, de az alakom kifejezetten jó irányba változott, a derekam karcsúbb meg egyszerüen sokkal mozgékonyabb lettem.

2020. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az előttem szólóval. Nekem nagyon tanulságos volt a makrószámolás 40 alatt is. A zsírt pillanatok alatt meghaladja az ember,ha nem figyel;az elegendő fehérjét viszont nagyon nehéz bevinni.
2020. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem úgy sikerült (40 évesen), hogy elkezdtem mindent magamnak főzni. Előtte gyakran rendeltem menüt, munka mellett sok éven át egy közeli kis étteremben ettem ebédet, ami olyan volt, amilyen - sok tésztás-krumplis-rizses étel, étolajban sült/rántott dolgok, édes másodikfélék és levesek, cukros vagy majonézes saláták, kevés hús vagy más fehérje (pl. a rakott krumpli csicsogott az olajtól, de alig volt benne pár karika főtt tojás és kolbász).

Így, hogy én főztem magamnak, már nem volt nehéz több (jó minőségű) fehérjét és zöldséget, és kevesebb szénhidrátot ennem, a feldolgozott, alacsony tápértékű ételeket hasznosabbakra cserélnem. A finomított szénhidrátokat egy az egyben kiiktattam. Nekem így könnyebb volt, mint kevesebbet enni belőlük, ami sosem volt sikeres elhatározás. Elkezdtem vitaminokat, halolajat és magnéziumot szedni. Volt még sok apróság, de szerintem ezek voltak a legfontosabbak, amiknek hatására elég gyorsan ledobtam a felesleges kilókat. Az étrendemet azóta is tartom (bár kevésbé szigorúan), ami nem nehéz, mert jókat eszem és nagyon megszoktam.

Aztán elkezdtem tornázni itthon (2 naponta), kerestem hozzá videókat a neten, vettem súlyzókat, és igyekszem erősödni. Pár hónap után már igencsak meglátszott az eredmény. Összességében elégedett vagyok a jelenlegi alakommal, de azt sem bánnám, ha még jönne fel egy kis izom pár helyre. Nincs sok időm edzeni, de amúgy is elég aktív életet élek, főleg tavasztól ősz végéig, amikor sok a kerti munka, alig győzöm.

2020. szept. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Délelőtt csak gyümölcsöt egyél, délután zöldséget hússal.
2020. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Le lehet mondani a napi nasiról. Nem a naisról kell lemondani, hanem a napi nasiról.

Lehet rendszeresen edzeni, pl. otthon. Nagyon jó tornavideókkal van tele a youtube. Nem kell sehova elmenni. Naponta fél óra. Ennyi szerintem belefér. Illetve nem is kell naponta. Ha minden másnap megcsinálod, már az is tök jó és rendszeres.

Ha nem megy se le, se fel a súlyod, akkor talán neked ez az ideális.

2020. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát én is magamnak főzök, de lehet, hogy az alapanyagokkal van ban. Én csak étolajat használok. Bár próbálok keveset használni belőle. Állítólag a disznózsír sem jó. Valami zsiradék meg csak kell..

Alap a krumpli, rizs, tészta ritkán. Rizs helyett sokszor bulgur van a tészta meg csak durum. Fehér kenyeret nem eszem, csak teljes kiörlésüt, barnát, vagy rozsosat.

Csirkemellen kívül más húst ritkán eszem. Inni csak vizet, izesitetlen teákat, tejet szoktam. Nagyon ritkán rostos üdit. Cukrot alig használok.

2020. szept. 30. 11:18
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Kevés zöldséget eszel valószínűleg, minden étkezésnek legyen része a szokásos köretek csökkentésével.
2020. szept. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

A zsiradékokat mérd le pontosan, mert nagyon el lehet vele tévedni.

Emellett próbálj minél több zödlségfélét enni, azok laktatnak és nincs sok kalória bennük.

2020. szept. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
40 felett,minek?Ha eddig nem adtál a külsődre,ezután minek?
2020. okt. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9


Pontosan azért, mert eddig is adtam rá és ezután is fogok!

2020. okt. 13. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!