Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Liptai Klaudia hogyan/mivel...

Liptai Klaudia hogyan/mivel fogyott le es tudja azota is tartani a sulyat?

Figyelt kérdés
2020. okt. 1. 20:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A feleseged mitol fogyott 27kgot?
2020. okt. 2. 09:19
 12/23 anonim ***** válasza:
16%

#11

Ugyanattól, mint Kovi és Lajcsi.

Csak ha ide most kiírnám a kúra menetét, akkor csúnyán lepontoznának a kalóriadeficitesek :)

2020. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Az jo, en felek a kockazatatol. Es azota, hogy tudja megallni az evest? (Marmint miota kivettek neki)
2020. okt. 2. 14:36
 14/23 anonim ***** válasza:

#13

Ezt az utolsót nekem írtad? Nem értem, hogy milyen kockázat és mit vettek ki neki ?

2020. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%
9. De, mindenki kalóriadeficittől fogy. Nagyon egyszerű fizika. A szervezetednek energia kell a létezéshez, mozgáshoz, ezt az energiát étkrzésből fedezi, ha kevesebb energiát tud hasznosítani étkezésből, mint amennyire szüksége van zsírból és végső soron izomból fogja fedezni. Ez a kalóriadeficit.
2020. okt. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Lajcsi gyuruvel fogyott nem? En ugy tudom, es az azert kockazatos csak egy gyururol van szo a gyomraban
2020. okt. 2. 22:45
 17/23 anonim ***** válasza:
18%

#15

Ebbe a vitába nem szívesen megyek bele. Óriási szakirodalma van a kalóriadeficitnek, nehéz lenne vitatkozni vele. Főleg, hogy a hivatalos álláspontok is e mellett állnak.

Inkább csak gondolatébresztésként mondanék el néhány dolgot.


A nagyon egyszerű fizika ebben az esetben túl leegyszerűsítené a helyzetet. (Az energiamegmaradás törvénye is zárt rendszerekre vonatkozik). Ez a fizika akkor lenne bizonyítható, ha ismernénk az emberi szervezet működését A-tól Z-ig tökéletesen. De szerintem ettől még nagyon távol állunk. Az anyagcsere folyamatok ismerete is nagyon gyerekcipőben jár még. A microbiomot is csak nemrég kezdték el kutatni, szinte semmit sem tudnak róla. Nehezen tudom elképzelni, hogy lenne olyan szakember, akik ki merné jelenteni, hogy az orvostudomány jelenleg már ott tart, hogy 100%-os ismeri az emberi szervezet működését és minden fajta tápanyag hatását rá.


Ha csak abból az egyszerű tényből indulunk ki, hogy léteznek olyan emberek, akik kalóriatöbblet bevitele mellett sem képesek meghízni, akkor máris felborul a "fizika".

Ezen az alapon miért ne működhetne egy olyan módszer, ami egy elhízott ember anyagcseréjét közelebb viszi a fentebb említett anyagcseréjű emberhez? Van itt olyan szakember, akik ki merné jelenteni, hogy az anyagcsere működésének megváltoztatása lehetetlen?

2020. okt. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy többletben van? Ha nem hízik egyszerűen nincs többletben. Ha többletben van és nem hízik mi történik a maradék energiával? Tudod nem vész el, csak átalakul, mivé alakul át?


Biztosan nem ismerünk mindent, de kell mindent ismerni? Nem ismerjük az agyat teljes mértékben, mégis műtjük.


A domináns befolyásoló tényező a kalória, ez alapján bárki le tud fogyni. Persze az anyagcsere gyorsaság sok mindentől függ, de minden ember ki tudja ismerni, hogy mire hogyan reagál a szervezete és nagyon könnyen tudja szabályozni a fogyási hízási folyamatait. De végtére a kalória deficittel fogysz, a feladat megtudni, hogy neked hol is van ez az állapot.

2020. okt. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
41%

Igazad van, a teljes folyamat legvégén a kalória deficit miatt fog fogyni mindenki. De inkább úgy fogalmaznék, hogy a *feldolgozott* kalória legyen deficitben.

Mondok egy nagyon furcsa és a végsőkig kisarkított példát, a jobb megértés érdekében. Ha tegyük fel én készítek egy csomó pici üvegkapszulát és tele rakom rengeteg kalóriát tartalmazó táplálékkal és azokat nyelem le. Ekkor nagyon nagy mennyiségű kalóriát juttattam a szervezetembe, de a szervezetem képtelen lebontani az üvegkapszulákat ezért nem fog beépülni a kalória. Ez egy nagyon hülye példa, de remélem érthető.


"Tudod nem vész el, csak átalakul, mivé alakul át?"

Például székletté. Nem zárt rendszer, távozni fog.


"Honnan tudod, hogy többletben van?"

Én például ilyen vagyok. Akármennyit ettem nem tudtam meghízni. Ha mondjuk reggelire ettem 3 nagy szelet kenyeret egy tenyérnyi szalonnával, ebédre csülkösbablevest, nyúlpaprikás tejfölös nokedlivel, 5-6 szelet sütit leöblítettem 3 pohár kólával, vacsorára (akár este 11-kor is) pedig egy 5 tojásos szalonnás, hagymás rántottát egy tábla csokival kísérve, akkor sem tudtam meghízni. Ez ez egy átlagosnak mondható nap volt régebben nálam. Évekig ezt csináltam, mégis sovány voltam.


Csak akkor tudtam valamennyit hízni, amikor tudtam változtatni valamennyit az anyagcsere folyamatokon. Pl pont ugyanazt a kúrát csináltam, amit a feleségem is fogyás céljából, amivel ő fogyott 27 kilót (amit Kovi meg Lajcsi). Nem fogyókúra, hanem rendbe teszi az anyagcserét.

2020. okt. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mi volt Kovi és Lajcsi módszere?
2020. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!