Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » "Auschwitzban egy kövér ember...

"Auschwitzban egy kövér ember se volt"- mondják arra, hogy vannak akik nem tudnak lefogyni. Egyetértesz?

Figyelt kérdés
Szóval vannak emberek, akik azt mondják hogy BÁRMIT csinálhatnak, nem tudnak fogyni. Ezzel szemben vannak akik azt állítják, hogy minden létező állapotra van diéta, egyszerűen csak figyelni kell, hiszen az egyetlen dolog amitől hízol/súlyt tartasz, az a kaja. Kinek mi a tapasztalata? Tényleg van olyan betegség aminél bármit csinálsz nem tudsz fogyni? Vagy minden állapotban lehet fogyni jó diétával?

2020. okt. 3. 08:01
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
85%
Mondják, csak azt felejtik el hozzátenni, hogy hányan haltak bele abba a "fogyókúrába..."
2020. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%

Ez az Auschwitzes mondás arra utal, hogy a fogyás egyszerű fizikán alapul: több kalóriát kell elfogyasztani, mint amennyit beviszel. Auschwitzben ez történt.


Szóval az, hogy van aki nem tud fogyni, az tényleg kamu: mindenki tud fogyni, csak van akinek könnyen megy és van, akinek nehezen.


Előfordul az is, hogy betegség (pl. pajmirigy betegség) áll a nehéz fogyás hátterében. De ez az elhízottaknak csak <1%-abn igaz.


Az elhízott emberek 99%-a egyszerűen túl sokat zabál és nem mozog eleget.

2021. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
94%

#22, tévedsz, van olyan betegség, mikor a szervezet nem képes a zsírtartalékok felhasználására. Ezek az emberek tényleg nem tudnak fogyni. Ha kevesebbet esznek, akkor egész egyszerűen éhen halnak. Nyilván ez nagyon ritka eset, de létezik.


Másrészt szerintem az, ha valakinek nincs elég önfegyelme, hogy betartson egy diétát, tulajdonképpen arra is mondhatjuk, hogy nem tud. Ha fizikailag elzárnánk az ételtől, akkor le tudna, de saját erejéből nem. Ugyanígy lehet valaki depresszió vagy más lelki betegség által megfosztva az akaraterejétől.

2021. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
91%
Pajzsmirigy problémák pl.
2021. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
66%

#23, én is említettem, hogy vannak ilyen betegségek, de ezek nagyon ritkák, és csak az elhízott emberek töredékénél kimutathatóak.


Értő olvasás lenne szükséges.

2021. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
91%
Népbetegség...
2021. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#22, #25, tőled idézek:

"Szóval az, hogy van aki nem tud fogyni, az tényleg kamu: mindenki tud fogyni"


Lehet, hogy én nem tudok magyarul, de a mindenki az nálam azt jelenti, hogy mindenki. Utána írod, hogy van, akinek nehezebb. Ez így van. De olyan is van, aki nem tud fogyni. Egyáltalán. Nem igaz, hogy mindenki tud fogyni, csak extrém ritka az, aki tényleg, egyáltalán nem tud.

2021. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Orvosi módszerekkel tényleg mindenki tud.

Csak állandóan ellenőrizni kell, nehogy pl. szívrohamot kapjon közben.

Meg a sulyosan beteg embernek nem ugy kell fogynia, hogy "olvastam egy jopofa cikket a facebbokon, kipróbálom".

hanem szigoruan megvan szabva mit ehet mit nem, mikor ehet mivel mennyit mozogjon közben mennyit igyon s ezek mellett van még rendszeres vérnyomás vércukor és egyéb labor mérés, EKG, stb...

2021. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!