Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit lehet fogyni és...

Mennyit lehet fogyni és mennyi idő alatt a böjttel?

Figyelt kérdés
A böjt alatt a teljes böjtöt értem, amikor nem eszel semmit és nem iszol semmit ami kalóriát tartalmaz, tehát csak víz, kávé, esetleg natúr tea.

2020. okt. 5. 17:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
32%

nekem napi fél kiló szokott lenni.


163 cm vagyok és 65 kg(egyelőre)

16/l

2020. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy bár alapvetően 'jó ötlet' lenne a dolog, de a szervezeted belassul és mondjuk a 2000 kcal alap szükségleted lecsökken ~1500 alá. Persze valamivel így is nagyobb deficitben vagy, mintha egészségesen fogynál, de cserébe fájni fog a fejed, fáradt leszel, ingerlékeny stb. Arról nem is beszélve, hogy sportolni sem igazán tudsz, mert elájulhatsz + egyéb bajaid lehetnek belőle. És akkor ehhez hön hozzá az, hogy ha volt bármi látványosabb izomtömeged, akkor annak búcsút mondhatsz, mert fehérje és edzés hiányában fokozottan válik meg a szervezeted az izomtömegtől (amit a szervezet jogosan tart feleslegesnek mozgás és tápanyag hiányában).

A végeredmény így az lesz, hogy ha nem is lesz komolyabb bajod a végére skinny fat leszel és nem lesz semmi formád azon kívül, hogy kilátszanak a csontjaid.

2020. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
De hogy a kérdésre is válaszoljak: ha napi 2000kcalt égetsz el (tehát mozogsz is minimálisan nap közben), akkor heti ~2 kiló mehet le. Ez kétszer olyan gyors, mint az egészséges fogyás, cserébe rondább a végeredmény.
2020. okt. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Attól függ, mennyiről indulsz.


Én napi 80 dkg.

De van rajtam bőven felesleg.

2020. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

Izomból pillanatok alatt elég sokat. Viszont mellette a zsírodhoz foggal körömmel ragaszkodni fog a szervezeted, mert a túlélést jelenti neki. Tehát egészen addig, amíg még mozogni tudsz, és csak néha ájulgatsz el, a tömeg nagy része izomból fog menni, és utána nyúl csak jelentősebben a zsírhoz. Ennek (és a hormonális változások) következtében az alapanyagcseréd alacsonyabb szintre esik, így amint elkezdesz enni, hopp, kétszer annyi szalad vissza.

Oltári hülye ötlet. Inkább szánj rá időt, és tanuld meg, mire, hogyan van szüksége a szervezetednek. A tested továbbra sem ellenség, de ha úgy kezeled (kínzod, éhezteted), akkor nagyon vissza fog rúgni. De mindenkinek jogában áll tönkretenni magát, szóval hajrá, ha úgy gondolod te jobban tudod.

2020. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Napi 0,8-1,0 kg megy le nálam 5 napos böjtnél - jelenlegi súlyommal -, majd 1-2 kg visza újra evésnél 2 napig. Úgyhogy ezzel is kalkulálj. Ilyenkor újra megtelik az emésztőrendszer étellel + vízzel.

186cm/76kg/M


Amikor túlsúlyos voltam 113 kg, akkor közel duplájával ment ez végbe. Ezt 2-3 napos szünetekkel 5-7 napos böjttel (kétszer 10 napos extrémebb, de nem ajánlom) Emellett szedtem Centrum silver 50+ vitamin tablettát, sók (NaCl, pothassium, magnézium) napi beviteli mennyiségre ügyelve (ívovízbe belekeverve étrendkiegészítő tabletta + konyhasó). Kb. 3-5 hónap alatt adtam le a 33kg-ot, mert közben 1 hónapig más elfoglaltságom volt, és tartottam torkos napokat.


Az biztos, hogy majdnem szívrohamot kaptak akik féléve nem láttak, és mindenki kérdezgetett. Nyilván kételkedtek, de eredménnyel nem tudtak vitatkozni.

2020. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Ja igen, az izomzatom megmaradt. Vagy közel megmaradt.


Amikor 2-3 napos szünetközöket tartottam fehérjedús ételeket ettem, és ügyeltem egy napi rendszerre. Kétszer egyhuzamban(80 db felülés, 50 db fekvőtámasz, 20-30 squat)/nap

2020. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
No vagy?
2020. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
M: Male (azaz férfi)
2020. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentelőnek nagyon szépen köszönöm a válaszát! Jó látni hogy az idióták után jött egy valaki aki tudta értelmezni a kérdést és vette a fáratságot hogy f*szság helyett saját tapasztalival hozzá járuljon a tudásom bővítése.

Gratulálok neki a hihetetlen de mégis igaz fogyásához és remélem nagyon szép napja van! :)

2020. okt. 8. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!