Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor érdemes dietetikus...

Mikor érdemes dietetikus szakemberhez fordulni fogyás miatt?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz? Aki életmód váltásba kezd annak legyen ez 0.lépés, vagy csak akkor kell ha hormonbetegség is van a háttérben? (Persze nem az sztk-s, "használj tányér módszert és egyél többször keveset" dietetikusra gondolok).

A sporttal nincs baj, sőt, magas szinten űzöm, de az étkezésem kaotikus. És az évek alatt nem tudtam 4 hónapnál hosszabb diétát tartani, mert ugyan fogytam 10 kilót, de hullott a hajam, pedig szent meggyőződésem volt hogy tökéletesen csinálom, mert ugye az eredmények engem igazoltak.

Menjek dietetikushoz?



2020. okt. 5. 22:18
A kérdező szavazást indított:
Menj
Nem kell
21 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Elég lenne a józan ész. Ha az eredményt úgy érted el, hogy éheztetted magad, utal erre a hajhullás, és a diéta feladása, akkor rossz úton jártál.

Saját bevallásod szerint az étkezésed kaotikus, én úgy gondolom, hogy a szokásaidat magadnak kell átalakítani, hogy eredménye legyen hosszú távon. Azzal, hogy kapsz egy havi étrendet (ha még az ízlésed figyelembe vételével is), az hosszú távon nem tartható.

Nemed, korod, súly, magasság?

2020. okt. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Mit értesz pontosan kaotikus étkezés alatt? Miket, hogyan eszel?
2020. okt. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha úgy érzed, nem tudsz magad összeállítani egy étrendet, vagy tudnál, de nincs kedved, akkor menj dietetikushoz!
2020. okt. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem megfelelő utána járással bárki össze tud magának állítani egy tartható egészséges étrendet, amit még szeret is. És nem hónapos felkészülésre gondolok.


Az elég érdekes, hogy rosszúl voltál diéta alatt. Miket ettél?


Anyum szokta mindig magyarázni a dietetikust de csak kifogásnak használja. "Összekéne MAJD VALAMIKOR állíttatnom egy étrendet hogy fogyhassak" de sose megy el.


Szóval a te döntésed, szerintem kidobott pénz

2020. okt. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Felesleges pénzkidobás.

Tetszik a neved 😁

2020. okt. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is penzkidobas.

Annal tobbet egy diatetikus sem fog mondani, mint amennyit internetrol is siman megtudhatsz.

Ha hullis a hajad, ott valami vitamin hiany lesz, vagy valamilyen hianybetegseg.

Ha itt leirod nagyvonalakban miket ettel/eszel a dietad alatt, itt talan segithetunk egy paran.

2020. okt. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Nekem segített az a tudat, hogy ha már pénzt öltem bele, igenis tartani kell az étrendet. Nem dietetikusnál voltam, hanem táplálkozási tanácsadónál, ő is kérte hogy vigyek étkezési naplót, meg véreredményeket. (előre szólt, hogy miket kér, így nem kellett arra plusz 1 kört kifizetni.)
2020. okt. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
3-as jól mondja! :)
2020. okt. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha nincs türelmed, motivációd, eszed hozzá, de pénzed igen, amin megveheted más munkáját és szakértelmét, akkor menj, persze.

Alapvetően, ha nincs anyagcsere betegséged azért elég könnyen össze lehet tenni, de ha téged nyugtat a tudat, hogy pénzt adsz ki érte, akkor nyilván van értelme. De ettől függetlenül azért érdemes tudni, hogy nem biztos, hogy esőre sikerül mindent eltalálnia. Szóval ha lelkiismeretes betartással nem sikerül fogyni 2-3 hónap alatt semmit, akkor ne félj visszamenni. Ilyenkor szoktak kellemetlen apróságok kiderülni.

2020. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Dietetikusként vàlaszolok.A dietetikus elsősorban a különböző betegségek okozta (anyagcsere)változásokat gyógyítja étrenddel.Nyilván tud adni tanácsot egészséges embereknek is.A nutricionista -táplálkozási tanàcsadó-nem adhat tanàcsot beteg embereknek.Hivatalosan az a szabàly,hogy 10 kg túlsúlyig egyénre lehet bízni a diétát.Szóval nincs szükséged feltétlen dietetikusra,ugyanakkor lehet tud újat mondani,és lehet jó eredményeket érnél el,de ehhez nagyon fontos az együttműködés.De ne várj tőle csodadiétát,mert az egészséges étrendre fókuszálnak,lehet nem fog tetszeni,ha pl.azt mondja,hogy ehetsz szènhidrátot.
2020. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!