Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ronthatok el az étrendembe...

Mit ronthatok el az étrendemben? Hiszen egészséges ételeket eszem, mellette mozgok is aktívan, mégse fogyok egy grammot sem? Az ember azt hinné, ha egészségesen eszik, meg lesz a hatása és fogyni fog, de ez mégsem így van

Figyelt kérdés
Hogyha valakinek van egy kis ideje, örülnék, hogyha segítene! kommentben Leírom a táplálkozásomat!

2020. okt. 17. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Számold a kalóriákat!
2020. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A célom hogy hosszú távon is tartani tudjam, a kialakított étrendet.Leírom miket szoktam fogyasztani:


Reggeli:

-2-3 tojás/ vagy 100g mozzarella/feta sajt/vagy 100g magas hústartalmú felvágott

- 1 szelet (50g) szénhidrátcsökkentett kenyér

- nyers zöldségek: olíva bogyó, pari, ubi, paprika, sali, spenót levél.. Stb.


Ebéd:

- 150g hús/hal(általában soványat választok, de néha eszem pl csirkecomb bőrrel, vagy lazacot, májat)

- 50g rizs( fehér jázminrizst, vagy basmatit is szoktam enni, de valamikor barnarizst, feketerizst fogyasztók), 200g burvonya/édesburgonya.

- főtt zöldségek(bármi jöhet, imádom őket)

Olajspray szoktam használni, azzal fújom ki a serpenyőt, fújom le a húsokat krumplit.


Uzsonna:

-valami édeset szoktam kívánni:

1 tejtermékek (Cottage cheese/túró édesítve, vagy egy bögre tej natúr kakaóporral, esetleg egy tejszínes kávé, natúr joghurt/kefír)

2 gyümik(1-2 szem alma, vagy bogyós gyümik, esetleg citrusfélék(grapefruit, mandarin)


Vacsora:

- ugyanaz mint a reggeli, vagy mint az ebéd, csak rizs/krumpli nélkül.


Annyiban érkezem "Zsírszegényen", hogy minimális zsiradékkal sütök. Zsír forrásként olíva bogyót, tojás sárgáját, félzsíros tejtermékeket, vagy zsírosabb halakat(lazac), husokat(bőrös csirkecom), szoktam néha enni.

2020. okt. 17. 14:16
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem igen tudom mennyi kalóriát kellene ennem. Tudom, hogy van erre számos kalkulátor, de nagyon sokat sportolok(2 óra naponta, egy pihenőnapom van a héten), aminek a kalória égetését csak megbecsülni tudom.

Volt hogy 1600 kalória mellett úgy éreztem éhen halok, és falás rohamok törtek rám, pedig jó minőségű ételeket ettem..

2020. okt. 17. 14:19
 4/14 A kérdező kommentje:
Volt egy sérülések ami miatt le kellett álnom a sporttal, és fel jöttek a kilók. Most visszatérve, szeretném újra formába hozni magam:)
2020. okt. 17. 14:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriabázist használd. Ott azzal kezdődik, hogy beállítod a napi aktivitásodat (sport nélkül, hogy pl. állva dolgozol st.) és minden nap a kaja mellett fel kell vinni az aznapi sportot. Ki lehet választani, hogy pl. 1 óra bicikli + 1 óra kondizás.
2020. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kalóriabázist javaslom, egyzserü használni.
2020. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Mióta nem fogytal ezzel az életmóddal?
2020. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Lassan egy hónapja így étkezem/edzem.

Kipróbálom akkor a kalória bázist😊

2020. okt. 17. 17:01
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
3 tojás, 10 deka sajt? Kapásból minimum 500, de inkább 600 kalória. Csak reggelire. És minden benne a kenyér...
2020. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%
Ez vacsora nélkül 1370 kalória.
2020. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!