Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudok fogyni, miért van...

Nem tudok fogyni, miért van ez? Mindig zabálok.

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a problémám, hogy nem megy a fogyás. Mindig eltervezem, hogy számolom a kalóriákat, betartom, de nem megy. Nem tudom mit tegyek már. Egyszer sikerült fogynom, de most megint nem megy. Akkor se értettem miért tudom betartani.

Ez a dolog mindig is központi kérdés volt az életemben. Sosem voltam kövér, de sosem voltam magammal megelégedve, sajnos a szüleim is ráerősítettek erre. 11-12 éves lehettem, mikor már elkezdtem emiatt szorongni és megfogalmazódott bennem, hogy fogyni akarok. Sokszor(talán még most is), ehhez kötöttem a 'boldogságom". Mondván, ha lefogyok, minden jó lesz. Talán ez is ok lehet, hogy tudat alatt félek lefogyni, mert akkor kikerülök a komfort zónámból, de ez csak egy ötlet.

Nem vagyok éhes és nagyon sokat iszom, de mégis megyek mindig enni valamit. Pedig nem akarok, de úgy vagyok vele, hogy ez még belefér. Aztán mikor már átléptem a keretem, akkor jön a "már mindegy, inkább holnap nem eszem semmit". Aztán másnap mégis eszek és ugyanígy túllépem a keretem és zabálok.

Többször is volt az, hogy este értem haza és nem voltam éhes, nem akartam enni. De valahogy mégis kényszert éreztem rá.

Szerintem stressz evő vagyok vagy fogalmam sincs, de ez így szörnyű, csak egyre jobban beforgatom magam a helyzetembe ezzel is.:(

Tudom, hogy valami nem oké, mivel egyszer inkább meghánytatom magam, utána megint zabálok. Mit tegyek? Kitől kérjek segítséget?

Mielőtt kérdeznétek, nem az adagokkal van a baj, 1500 kalória most az, amit be szeretnék tartani, de ez se megy.

157 cm vagyok es 60kg.

18/l



2020. okt. 18. 17:36
1 2
 1/18 anonim válasza:
82%
Azért nem tudsz fogyni, mert sokat eszel. Megválaszoltad a kérdésed. Nincs önkontrollod.
2020. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem fogysz, mert zabálsz. Azért zabálsz, mert nincs önuralmad, kitartásod. Fejben kell eldönteni, és nemet mondani a nasizgatásra. Meg nem kampányszerűen kell fogyózni, hanem êletmódot váltani, és azt tartani êlethosszig.
2020. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

1-es látszik, hogy nem voltál még ilyen helyzetben, úgyhogy köszi a semmitmondó és sértő kommentet a kérdező nevében is.


Kérdező, tudom, hogy nagyon nehéz, de még most próbálj meg tenni vmit, mielőtt rádszalad további 20-30 lg, hidd el, hogy minél nagyobb a súly, annál nehezebb kijönni belőle. Fiatal vagy, most még nem lehet annyi stressz az életedben, ami kezelhetetlen lenne, kezdj el sportolni, ne vonj meg magadtól semmilyen etelt, csinálj heti 1 csalonapot, a többi napon figyelj oda. Es tényleg figyelj, ne várd meg, hogy nagyobb legyen a súly.

2020. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
96%
Szia! Az lenne a tanácsom, hogy minél több ideig legyél szabad levegőn. Sétálj, vagy biciklizz, sportolj. Kalóriákat égetsz el, közben pedig nem gondolsz az ételre, nincs is nálad kaja. Ne hánytasd magad! Meg fogod szokni, és bulímiás leszel. Rosszat tesz a nyelőcsövednek és sok minden másodnak. És szerintem az is hasznos, hogyha kJ-ben számolsz, mert ez kisebb, mint a kcal, így a számok pedig nagyobbak. Meg fogsz ijedni tőle, de szerintem hatásos lehet.
2020. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
25%
Voltam ilyen helyzetben, annyi különbséggel, hogy nekem van önuralmam.
2020. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Sportolok, aktivan
2020. okt. 18. 17:47
 7/18 anonim válasza:
78%

Az evést helyett találj valami mást, amivel esetleg levezeted a stresszt. Rágózz, stresszlabdázz, vagy akár eddz, mert az is nagyon le tudja vezetni a feszültséget.

De az a gond, hogy bárhogy is, de minden a fejben dől el.

Nagyon nehéz megállni,hogy ne edd meg azt a pár kocka csokit, de ha sikerül, utána a győzelem íze még finomabb lesz, mint az a csoki. :)

2020. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
38%
A dohányzás általában étvágycsökkentő hatású. Természetesen nem ajánlom ezt a rossz szokást, csupán megjegyzésként írom.
2020. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Néhány tipp, ami segíthet:

- számold a makrókat is, figyelj oda a fehérjebevitelre, minőségi táplálkozásra

- minden főétkezésedben legyen egy rendes adag zöldség és elég fehérje

- ha csak nasizni szeretnél, egyél friss gyümölcsöt, egy marék olajos magot, 1-2 kocka étcsokit, vagy valamilyen saját készítésű, egészséges finomságot (hozzáadott cukor nélkül), és/vagy igyál meg egy bögre teát (pl. gyümölcstea, rooibos, zöld tea, gyógyteák)

- szedj vitaminokat

Ha sokat sportolsz, szerintem kevés neked ennyi kalória, próbáld meg kicsit többel.

Az hülyeség, hogy "már mindegy, majd holnap nem eszem semmit". Nyilván nem fogod tudni betartani, és nincs is értelme. Ha csak azért eszel, mert unatkozol vagy stresszes vagy, inkább keress valami más elfoglaltságot, vagy egyél/igyál valami olyat, amiben alig van kalória (pl. nyers zöldségek), vagy tökmagot, amit magadnak pucolsz meg.

2020. okt. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Amikor nasizni kezdenél, előtte egy nagy pohár vizet igyál.
2020. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!