Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csinálta már valaki, hogy...

Csinálta már valaki, hogy ugyanazt ette mind eddig,többnyire bolti kaját, de minden tésztát, kenyeret szénhidrátcsökkentettre váltotott,a minden cukrosat édesítőszeresre (pl. gyümijoghurt) és minden zsírosat lightos verzióra (pl sajt)? Bevált?

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 09:40
 1/6 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem ez a legjobb módja a fogyásnak, kérlek most ne írjatok a tiszta étkezésről meg a mozgásról. az érdekel, hogy a bolti termékek amiket amúgyis vesz az ember, számít-e ha a light, édesítőszeres és szénhidrátcsökkentett változatot választja mindenből és ugyanazt ugyananynit eszik. Valakinek van erről konkrét tapasztalata? Fogyott mondjuk 1-2 kilót?
2020. okt. 22. 09:42
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Nem.

Sosenézem mi van benne...

Ami finom megeszem-megiszom.

Ha kezd dagadni a pocakom akkor mindenből visszább veszek ami nem zöldség vagy gyümölcs.

Gyümölcslét iszok meg néha energiaitalt legtöbbet viszont sima csapvizet.

30 ffi vagyok.

Eddig ez bevált.

2020. okt. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ettem diéta alatt pékárut, tésztát, csak mértékkel és teljes kiörlésűt. Kalóriába ugyanannyi, de tovább eltelít, és később leszel éhes tőle, valamint a rosttartalma segíti a normális emésztést.

De a light dolgokat hanyagold, üdítőkbe nagyon káros a rengeteg édesítőszer hosszútávon, plusz sok termékbe ugyanúgy van cukor csak csökkentett tartalomba, ami nem sokat segít.

Zsírt és fehérjét egyáltalán nem vontam meg a diétámba, 10 kg-t fogytam.

2020. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2kg-ot lehet fogyni, de nem mindegy, mennyi idő alatt. Ennyi változtatástól fél év alatt lemegy, de ezt 1 hónap alatt is akár el lehet érni.
2020. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez is működhet, de csak azért mert kevesebb kalóriát tartalmaz néház temék.


... de ha a pizzára light sajtot teszel, sima sajt helyett akkor kb sporolsz 20-50 kcalt.


Ami semmi. Úgy hogy hetente kb 3.500 kcal sprórolásra kéne törekedned egy lassú normális fogyás érdekében...


Plusz ha intuitíven eszel, akkor az éhséged és kedved fogja meghatározni hogy mennyi eszel.


Ahogy elkezdesz fogyni, észre sem veszed és többet akarsz majd enni.


Szóval egyátalán nem jó módszer a fogyásra.


Ez inkább fölösleges pénzkidobás, a saját életed bonyolítása, hogy X, Y csökkentett termékeket próbálj mindig venni, de eredmények nélkül.


Sokkal egyszerűbb egy átalgos diétát követni, amivel jönnek az eredmények és motiválnak a folytatásukra...

2020. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én így kezdtem, de azért ez változott az idők folyamán. Eddig le tudtam adni 38 kilót kb. - és így alakult:

- a cukros dolgokat évi 1-2-3 csalás kivételével tényleg el kellett hagynom konkrétan orvosi javallatra (itt a finomított fehér cukorról van szó, a gyümölcscsukorral, édesítőszerrel nincs gond)

- szénhidrátcsökkentettett, megtanultam, csak akkor veszek, ha megnézve a kalóriaértékét, azt látom, hogy jobb, mint a szénhidrátos opciónak, mert sokszor rosszabb sajnos...

- emellett heti 2x edzem személyi edzővel (most, covid idején, online)

- Kalóriabázissal számolom a kalóriákat, beállítottam magamnak az elérni kívánt célt, és tényleg igyekszem nem túlmenni rajta... illetve én, amilyen napi max kalóriamennyiség kijött a beállított célhoz, nem változtattam rajta, vagy inkább csökkentettem később is, amikor elvileg a fogyáshoz több kalória is elég lenne, a biztonság kedvéért, meg mert PCOS-sel azért nem annyira könnyű és egyszerű a képlet

- nyilván kevesebb feldolgozott kaját, egészségtelen nasit ettem a diéta alatt, mint előtte (persze eszem azt is, és nem is olyan nagyon ritkán, de az esetek 80-85%-ában még azzal együtt sem eszem túl a napi kalórialimitet)

2020. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!