Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi lehet a magyarázata annak,...

Mi lehet a magyarázata annak, hogy centikben látszik a változás, kilókban viszont nem?

Figyelt kérdés
Nem a kilók a fontosak nekem, nem azért kérdeztem, csak kíváncsi vagyok. Nagyon örülök a centikben mérhető változásnak, tudom hogy a kinézet számít, nem a testsúly. Csak azért nem értem, mert izom nem lehet, hisz csak saját testsúlyos hiit edzéseket csinálok itthon, amitől nem lehet izmosodni. Viszont centikben elég látványos a különbség, ilyen 4-7 centikről van szó derékban, csípőben, combban, vagyis tűnt el már rólam zsír, viszont összesen 40 dekával lettem kevesebb. Minden reggel mérek és átlagolok, pont azért, hogy megbízható legyen az eredmény. Szerintetek mi lehet?
2020. okt. 27. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne lehetne izom? Aki sokat rágózik, annak is pocok arca lesz.

Nem írtad, mennyi ideje változtattál. Vagy eszel/iszol-e olyat, ami vizet köt meg, stb.

2020. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Kizárt dolog 4-7 cm-t fogyni súly változás nélkül, ha az izom nem fejlődött. Ha nem rég óta csinálod, akkor lehet benne annyi, hogy elsőre egy elengedem magamat mértél, most meg még a fenekedet összeszorítva az eredményre koncentrálsz, hogy minél több legyen a különbség.
2020. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
84%
Izom lesz az pedig. Nekem a lábaimmal volt így, amikor nem sportolhattam, lement róla az izom, utána hogy újrakezdhettem, több centivel lettek vékonyabbak (szálkásabbak) de kilóban maradtam ugyanannyi.
2020. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"csak saját testsúlyos hiit edzéseket csinálok itthon, amitől nem lehet izmosodni."


EZ igen nagy tévedés, ettöl nem is kicsit lehet izmosodni! Ne hidd már el azt a hülyeséget, hogy csak a nagy súlyokkal edzés épít fel izmokat, ez nem igaz, még akár egy literes vizesüveggel is lehet izmot építeni, csak lassabban megy!

2020. okt. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Jesszusom... Honnan szedted azt az orbitális ostobaságot, hogy nem lehet izmosodni saját testsúlyos edzéstől???:D
2020. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne izmosodni?? Ezt nem értem.
2020. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Azok akik azt mondják hogy izom...


Maximálisan lehetséges, ha a kérdező minden létező steroidot, sarmot stb...-t szed, de akkor sem jön rád olyan gyorsan mint ahogy fogyni tudnál...


Sokkal könnyebb a zsír vesztés mint az izom építés. Annyira hogy össze sem hasonlítható a két dolog.


Plusz a kérdező a kérdése alapján nem is úgy edz, ami nagy mennyiségű izomnövekedést stimulálna.

2020. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a kaja rendben van és testépítés szempontjából 'kezdő' a kérdező, akkor igen is lehet, hogy az első ~hónapban nagyon gyorsan szed izmot magára úgy, hogy közben fogy is. Persze ezt hosszútávon nem lehet tartani, később szteroiddal se nagyon.
2020. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Kissé meglepődtem, hogy majdnem mindenki szerint lehet izom, persze nagyon boldog lennék, ha úgy lenne! De itt is, és főleg a sport kategóriában is állandóan azt szajkózzák, hogy izmosodni csak a kőkemény súlyzós edzésektől lehet. De tényleg ezt olvasom mindenhol.

Én is úgy látom, ahogy a 7.válaszoló, de laikus vagyok a témában. Nem szedek semmit, az edzéssel kapcsolatban pedig, először bele is írtam a kérdésbe (mármint a leírásba) a tingli-tangli edzés kifejezést, de aztán inkább kitöröltem :D Szóval csak ilyen Chloe Ting, Pamela Reif színvonalat kell elképzelni, semmi komolyat. Nem hinném, hogy ettől lenne izom.

Igen, kezdő vagyok, pár hónapja csinálom, az első hónapokban a centik mellett kilókban is meglátszott a változás, most már 2 hónapja csak centiben. Pedig az elején direkt lefotóztam magam közelről, hogy hol és hogyan mértem magam, hogy mindig pont ugyanott és ugyanúgy tudjak majd mérni.

2020. okt. 27. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!