Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az édesburgonya hizlal?...

Az édesburgonya hizlal? Szerintetek ez így jó, vagy változtassak valamin?

Figyelt kérdés

160cm vagyok, 78kg. Régen (3évvel ezelőtt) rengeteget edzettem és 53kg voltam, de stressz evő vagyok és ismét megszaladt a ló ( már többször fogytam -10-27kg-ot, edzés mellett a bőrömet sem viselte meg az ingadozás ). Azonban 25 éves lettem és azt veszem magamon észre, hogy kicsit nehezebben és lassabban mennek a dolgok. El vagyok keseredve, azonban nem megoldás az önmarcangolás, mert akkor nem fejlődök sehova.

Lényeg, hogy anno az edzőnőm ch-nak nagyon ajánlotta az édesburgonyát (is), ami ízlik is. Ha egy adagnyit eszek edzés napon az hátráltatja a fogyást?

Normál nap 1000-1200kcalt eszek , zsírt nem figyelem, de nem eszek szalonnát, meg hasonlókat. Ch 80körül, fehérje 50körül. Edzés napon ( 350kcalt égetek apple watchal nézve, nem kalkulátorral= nem tudok önáltatni’, kiszenvedem ) 1300-1500kcal , 80-100g fehérje, ch 100-120, zsírt ilyenkor sem nézem.

Nincs konkrét diéta, amit csinálok és nem mérem magam naponta, mert akkor elmenne az életkedvem.

Edzeni kb heti 3-4x edzek, tudom, hogy nem sok, de nagyon elszoktam a mozgástól, próbálok visszarázódni.


(L)



2020. nov. 1. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Az edzés nélküli napokon is emeld meg a kalória beviteled, 1200kcal alá nem szabad menni, nem érdemes koplalni. Ha kalóriát számolsz mindegy milyen alapanyag, ha ízlik az édesburgonya nyugodtan eheted mértékkel, de úgyis számolsz vele. A zsírt miért nem nézed? Nagyon el lehet csúszni vele kalóriában (1ek olaj 100kcal).
2020. nov. 1. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Update módszerrel már egyszer lefogytam 20kg-ot , de amellett a kcalt is számoltam. Eleinte nem szeretnék mindenre figyelni. Amikor már megvan a célsúlyom nagyjából (55kg), akkor ráérek jobban odafigyelni. Akkor szeretnék majd szálkásítani, erősíteni. Mint ahogy régen csináltam.

Most egyelőre csak a fogyás a cél.

🙂

2020. nov. 1. 13:15
 3/6 jácint78 válasza:

seiri seiketsu...ikigai


hello...


nem a zoldsegekkel van a fo problema...


a gabonak foleg a


feher kenyer es peksutemenyek na meg az edessegek es nasik egy resze kis mennyisegben is gyarapitja a zsigeri szalonnat


megszabadulni nehezebb a bor alatti zsiradektol mint kesobb fenntartani a sulyunkhoz illo vonzo testet


hiaba is szamolnad a kaloriakat ha ezeket tap tartalmakat nem helyettesited minosegi tiszta elelmekkel


a folyadek potlas ehseg erzet ellen pedig csak kezdetben nehez


es amig a test es az onfegyelem nem feszes nem lehet tartosan" szalkasnak" maradni nem akarlak lebeszelni


de csak izzaszto faraszto kuzdelem aran tudsz valodi valtozasokat elerni es aki evekig kitart tudja elmondani masoknak a buszke tapasztalatait


magamrol tudom mennyit kellett bojtolnom es koplalnom atgondolnom kiserletezgetnem hogy a kenyelmes pc game eletmodrol atalljak rendszeres napi tornakra konnyu fizikai melokra


azota szinte madarkajat fogyasztok es mar eszembe sem jut tul zabalni magam meg henyelni


vegre megint vallas vagyok es alkarra derekra majdnem elertem a 25 eves szintemet mozgekonysagom es alkatom szinte csoda de tovabbi fejlettsegre es eronletre dolgozok


van aki dundi izmokkal is sportosan mozog es dolgozhat vagy hodithat..


nem fontos megfelelned a mai idealoknak inkabb a sajat szintedhez igazodj es 40 eves kor utan se add fel ... mivel a pocakosok puhanyak es betegesek ne csak almodozz hanem sportolj es valassz hozzad kozeli szintu peldakepeket


ha szin hussal tojassal es zoldsegekkel gyumolccsel elnel par hetig ugy jol lakasig ehetnel


es hetenkent tapasztalnad milyen szuper erzes mikor naponta 3... 4 szeri kondi tornaval egyre optimalisabb leszel es mar leules mellett sem buggyan ki tulsagosan a hasi uszogumi...

2020. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Uccsó. 3évig jártam hetente 4x személyi edzőhöz,LÁNY vagyok és 25éves, nem 40. Szinte már sért a válaszod. Legalább olvass el, mielőtt random idespamels’ egy tucatválaszt’. Köszi 🙄
2020. nov. 2. 22:04
 5/6 jácint78 válasza:
bocsi...
2020. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Glikémiás index táblázat alapján étkezz! Ez a lényeg!


[link]

2020. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!