Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit reggeliznek azok aki...

Mit reggeliznek azok aki valamelyik diétát követik a következők közül: ketogén, szénhidrát csökkentett vagy candida diéta?

Figyelt kérdés
Mit lehet reggelizni aminek csekély a szénhidrát tartalma? Mert nekem a klasszikus reggeli az zabkása vagy pirítós, esetleg müzli....amikor candida diétát próbáltam, tojást ettem tojással reggelire, kenyér nélkül, meg is undorodtam tőle. Kérlek írjátok meg, hogy melyik diétán mit esztek.

2020. nov. 12. 06:17
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

hát, én semmit... nem vagyok éhes reggel, kora délután (12-14 óra között) eszem először.

Annyi, hogy délelőtt szoktam edzeni heti 3 nap, akkor utána iszom egy fehérjeturmixot.

HA reggeliznék, a következőkből választanék: tojás cukkinivel, brokkolival, karfiollal, paprikával sütve, / sült kolbász, / virsli, / jó minőségű felvágott (pl. csirkemell sonka) szénhidrátmentes kenyérrel, vajjal, / tonhalkonzerv jégsalátával, citromlével.

Low carb diétát tartok, 50-70 gr közötti szénhidráttal, és heti 5 edzésem van mellette.

2020. nov. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én meg inkább délelőtt eszem, reggeli, ebéd elmaradhatatlan, és délután 4 után már nem annyira, és este edzem. Fordítva vagyok bekötve. Szénhidrát csökkentett kenyérről már hallottam, de mentes??? Hol kapható ilyen?
2020. nov. 12. 06:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem 100% mentes, de a Tesco kenyerében 8 gr/100 gr, a trend + kenyérben 6 gr/100 gr a szénhidrát...

[link]

[link]

Ez utóbbi az Aldiban is kapható, nem szeletelt, hanem ilyen henger formában.

Nyilván ezek drágák, nem mondom, hogy nem, de én egyet veszek egy hétre, mert amúgy nagyon eltelít (finom is), 2-3 szelet nekem egy kajára elég.

2020. nov. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Saját magam változtattam az etrendemen. Semmi diétát nem követek. Sikerült fogynom 102 ről 96 kg-ra, (95kg szeretnem megtartani ez a célom) majdnemhogy ingyen, sokaig tartottam a 101-et, utána elkezdtem enni a saját keszítésű persze nem a fogyokurara kitalált kajamat minden evés után úgy beindult a fogyás, hogy az csak na. csoki/cukor amit minimalizalok 3 napi elvonasi tünettel, roszabb volt mint a cigiről való leszokás. Reggelim az 2-3 szelet pirítós majd kipótolom a sajat keszitesu kajammal.
2020. nov. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha reggelizek (nem mindig éhezem meg ebéd előtt), akkor az sajt, sonka, császárszalonna, téliszalámi, kőrözött vagy főtt tojás (illetve ezek kombinációja) nyers zöldségekkel (általában paprika, uborka, retek). Néha egy marék mandula vagy más magvak, esetleg ehhez egy banán. 120 g ch a napi keretem. Ha ketóznék, akkor is ezeket enném, kivéve a banánt. Lehetőleg minden nap mást, hogy ne unjam meg. A tojást sokféleképpen el lehet készíteni, kedvencem a hagymás-paprikás rántotta és a tojáskrém, de ezeket inkább vacsorára szoktam enni, kenyér helyett zöldségekkel.
2020. nov. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy eszem,hogy sok fehérje,kevesebb szénhidrát.

Ma reggel rántottát ettem 2 egész tojás+3 tojásfehérje+egy kevés kolbászból és kávét ittam cukor nélkül,pici tejjel

2020. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg avokádóból krém egy vékony szelet pirítóssal/szénhidrát csökkentett kenyérrel,friss túróból körözött vagy túró zöldségekkel.A chia puding is alacsony CH-tartalmú.Ezenkívűl,ha nem dolgozok,akkor tonhalat is szoktam enni reggelire (egyébként parázok,hogy halszagom van).Megértelek,én is rosszul vagyok a tojástól,meg a szagától is,de ha már az van,inkább rántottaként fogyasztom.
2020. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöld. Candidám van és gyomorfekélyem.
2020. nov. 12. 13:51
 9/9 anonim válasza:

Szerintem téged nagyon befolyásolnak a rögzült népszokások, vagyis hogy bizonyos kaja lehet reggeli, más kaja meg nem.

Szó szerint akármit ehetsz reggelire, ami belefér a diétád szénhidrátmennyiségébe. Nem csak a klasszik tojás-bacon párosítás vagy a gabonapehely lehet reggeli, ehetsz pl. virslit, kolbászt vagy akár egy salátát. De akár olyat is ehetsz, ami hagyományosan nem reggeli, én ketogén diétán pl. általában 11-12 körül gondolom először úgy, hogy na akkor együnk, és általában ez a nap nagy étkezése, és este még eszem valami könnyebbet, ha olyan kedvem van.

2020. dec. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!