Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Súlyok nélküli, saját testsúly...

Súlyok nélküli, saját testsúlyos edzéssel is lehet izmosodni, formásodni, vagy ahhoz mindenképp nagy súlyok kellenek?

Figyelt kérdés
Nő vagyok. Illetve tud valaki ajánlani valami nehezebb, otthon végezhető saját testsúllyal edző YouTube videóst? Pamela Reifot csináltam, de már túl egyszerűnek bizonyul, és nem nagyon ismerem ki magam.
2020. nov. 27. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Elvileg lehet, gyakorlatilag nem tudsz minden izmot rendesen megdolgozni, és a progresszió sem állítható olyan finom fokozatokban. Ha tovább akarsz jutni a kezdő szintnél, be kell szerezni egy súlyzókészletet (rúd és kézi), egy húzódzkodórudat, és jó, ha van egy pad is.
2020. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Simán lehet, testépítő nem leszel, de azért lehet szépen formásodni.

Ha nehezebbet akarsz, férfi gyakorlatokat keress. Az a nőci szépen lenyom pár fekvőt a térdén, de ebben a gyakorlatban több is van. Ha felteszed a lábfejed egy székre, már nehezebb. Ha pucsítasz is hozza, sokkal nagyobb súly nehezedik a karokra... Szóval az otthoni mozgásban is van potenciál, annyi biztosan amennyi egy formás alakhoz kell.

2020. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Férfi gyakorlatok, ez milyen jó ötlet, eszembe sem jutott, köszi! Azért szívesen fogadok még konkrét ötleteket, neveket, ha van valakinek :)

Köszi első neked is, nagyon kicsi a lakásom, 36 m², nincs lehetőségem nagyon eszközöket beszerezni, meg tényleg ha lehetséges valamennyire izmosodni nélkülük is, akkor inkább azt választanám.

Nincs semmilyen testépítő ambícióm, csak szépen lefogytam, minimálisan feszesedtem is, és jó lenne kicsit jobban.

2020. nov. 28. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy a második is írta, testépítő külsőt nagyon nehéz így elérni, de jó alakot igen. Lábnál lehetnek hamarabb problémák, de ha csak az izmosan formás alak a célod, akkor az is simán menni fog.
2020. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Még a lábat is meglehet edzetni kreatívan. Először guggolások. Aztán kitörések. A kitörés nehezebb változata, hogy a hátsó lábad felteszed valamire, így a dolgozó lábra nagyobb súly jut, féllábas guggolás... Aztán súlyokat is összelehet állítani. Flakon, hátitáska - bele könyvek, vagy bármi...

És tán nagyon sok otthoni eszköztelenek barátja, a zsugor ásványvíz. 9liter víz (6x1.5), nagyon nagyon jól fellehet használni, sok testrészhez még sok is.

Én egyetlen egy izomhoz nem tudtam felhasználni semmit, a bicepszhez. Muszáj hozzá valamit a kezedben fogni, amit emelgethetsz, és változtatható a súlya. Sajnos a zsugoron nincs olyan jó fogás, a táskák leszakadnak, más meg nincs, ami elfér kis helyen. Egy kézi súlyzóra ezért beruháztam, olcsó volt, ennyi pénzt megér a fittségem, ha már annyit költünk egészségtelen vackokra.

2020. nov. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Mindent meg lehet elég rendesen edzeni saját súllyal. Otthoni dolgokkal nyilván nehezebb, alapgyakorlatokra keress rá, onnantól pedig azoknak a nehezítésére.

Lábra, fenékre nyilván a guggolás, kitörés, csípőemelés mind kiváló, és nagyon sokáig, kreatívan nehezíthető. Core izmokra plank variációk, oldalsó csípőemelés, hasizom gyakorlatok (russian twist pl, itt a kezedbe is vehetsz vizes flakont, de megtöltheted homokkal is pl). Felsőtestre fekvőtámasz variációk, ez is nehezebb, ha felteszed a lábad valamire, kézenállásban pedig kifejezetten vállra, csuklyára megy, de a támasz szűkítése, tágítása is más izmot helyez előtérbe. Illetve a klasszikus tricepsz gyakorlat is hasznos. A dinamikával is tudod nehezíteni, minél gyorsabban, de szabályosan, illetve a végpontoknál megtartod 1-1 pillanatra, hogy ne rángatás legyen, hanem izomból menjen a dinamika (pl guggolásból felugrásnál, de mindenre alkalmazható).

Ha pedig jó idő lesz, javaslom a kinti kondiparkokat, rengeteg jó eszköz van, és általában vannak segítőkész emberek is. Bár ma is láttam, aki kint edzett, hát le a kalappal előttük, én várok ezzel, amíg nem fagy már be a seggem :D :D

2020. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!