Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Túl sokat eszem, de már így...

Túl sokat eszem, de már így is kövér vagyok, tipp hogyan tudnék leszokni a túl sok evésről?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 165 cm magas es 85kg vagyok. Főleg a hasamon van a legtöbb háj amitől megszeretnék szabadulni. Jövőhéten kezdek el egy diétát, mellette edzeni is fogok + séta napi szinten. Csak a probléma az, hogy túl sokat eszem. legalább a napi 2k kalória fixen megvan. pár éve be tudtam tartani, hogy napi 1500kcal-nal nem eszem tobbet, csak eléggé elhagytam magam es hát meghiztam. Az utóbbi időben ha nem is vagyok már éhes még akkor is eszem. Valaki tudna segíteni hogyan szokjak le erről? A valaszokat előre is köszönöm
2020. nov. 30. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, én is ezzel küzdöttem. Bár én nem vagyok túlsúlyos, csak szálkás akarok lenni. Ettem végig, akkor is ha nem voltam éhes, mert unatkoztam. Találj magadnak olyan programot, ami mellett szinte időd sincs enni, és ha kimozdulsz, próbáld elkerülni, hogy kaját vigyél magaddal. Persze ha 4 óránál több időre mész, vigyél valamit! Nagyon sok vizet igyál, étkezés előtt is, így kevesebb kaja fér a gyomrodba. De ne felejtsd el! Enni kell, rendesen!! Csak mértékkel. És én a helyedben nem számolnám a kalóriákat. Sportolj, mozogj minden nap valamit, de ha most kezded, csak szépen fokozatosan kezdd el. Első héten heti egy edzés, a többi lightos séta, majd ahogy fejlődik az állóképességed és izomzatod, elérheted a heti 5 edzést. Ha ezt megteszed, 3 hónap alatt változni fog a tested. A kajálásra visszatérve, az első héten nehéz keveset enni, de aztán összeszűkül a gyomrod, és már eszed ágába se fog jutni hogy a hűtőhöz menj. Ha meg rágcsálni akarsz, ajánlom a mogyorót, magokat, stb. Amúgy én egészségtelenül étkezem (minden nap kenyér és valami csoki, néha chips is), de kompenzálom az edzéssel. Pl. ha nem eszel eleget, akkor az izomzatod nem fog fejlődni. Hajrá!!
2020. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el étkezési naplót vezetni, legalább 1 hétig írd fel az összes kaját, amit megeszel (az 1 falatot, kóstolást, mindent), és írd le a körülményeket is: miért etted meg, mik voltak a körülmények, mit csináltál közben, és mit éreztél evés előtt es után. Már 1 hét folyamatos naplózás után ki fog rajzolódni, hogy milyen lelkiállapotban kezdesz el enni, ha ezt be tudod azonosítani, arra kell fókuszálnod, hogy kitaláld mivel tudnád helyettesíteni az evést. Pl ha unatkozol, akkor elolvasol egy cikket vagy a hobbiddal foglalkozol, stb. Nekem ez rengeteget segített abban, hogy megértsem, milyen lelki folyamatok váltják ki az "éhséget" (nyilván inkább érzelmi éhség).

Ha a fentiekkel megvagy, szedd össze azt is, hogy miért akarsz lefogyni, miért lenne jobb az életed a súlyfelesleg nélkül. Végül állíts fel apró változtatásokat, szokásokat, amelyeket nem olyan nehéz betartani (pl. minden nap iszol 2 liter vizet, édességet csak heti 2-3x eszel, stb).


Mivel nagy eséllyel érzelmi evő vagy, a szokásos "hagydabbaazabálástésmozogj" jellegű tanácsok önmagukban nem fognak segíteni neked. Tényleg javaslom a fentiek végiggondolását, és ha ezzel megvagy, utána kezdj el étrendet összerakni és mozogni. Sok sikert!

2020. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én függő vagyok. Ma jöttem rá. Kamaszként bulimiás voltam, amit sikerült a rossz anya-lánya kapcsolatomra visszavezetni. A hányás mint rituálé volt a függőségem tárgya, akkoriban azt gondoltam. De igazából eleve az étel az. Nem úgy kell elképzelni, hogy rosszul vagyok evés nélkül, vagy hiányzik a cukor (éppen ezért nem hiszem, hogy erről az amolyan önjelölt szakértők tanácsait meg kellene fogadni az egészséges táplálkozásról; rühellem, amikor nagyban magyarázzák, hogy micsoda méreg egy-egy étel, abszolút figyelmen kívül hagyja az ember pszichéjét) sokkal fontosabb közös vonás a függőségekben, hogy valamit elfedni igyekeznek vele. Mégpedig a lelki folyamatokat, az érzéseinkkel és a valósággal való sokkos szembesülést, amelyek elviselhetetlenek lennének, és könnyen intenzívebben romboló tevékenységekhez vezetnének (öngyilkosság). Szeretnék pár kilót leadni, de folyamatosan tömöm magam egy ideje. Pár napja felhagytam vele, és már az első negatív gondolat hatására azt érzem, hogy vagy eszem, vagy megölöm magam, mert nem bírom elviselni a kínzó gondolatokat és elfogadni az aktuális élethelyzetemet. Az evés lefoglal, ráadásul majd' szétrepedő gyomorral inkább az emésztésre fókuszálok, monitorozom a testem, ahelyett, hogy a velem történteken rágódnék. Szerintem ez nagyon veszélyes. Ha teheted, fordulj a problémáddal pszichológushoz. Sajnos nekem erre most nincs lehetőségem.
2020. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nem akar menni, akkor viszont menj orvoshoz! A hasi hízás sajnos lehet az inzulinrezisztencia jele is, és akkor orvosi segítség nélkül nem biztos, hogy sikerül lefogyni.
2020. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nàlam ugyanez

Nem tennél egy fej nélküli képet? Teszek én is

Nekem mindenhol van... Has, comb, cici, de a hasamat utalom

a legjobban... Szinte ugyanezzel a paraméterekkel

2020. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ es a segítséget ☺️
2020. nov. 30. 22:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
En esetleg azt tudom javasolni ha nagyon nem sikerul ezt elhagynod, valtsd le a nasiaidat egészséges dolgokra:) ha nem kedveled az unalmas dolgokat mint pl alma mindennap, turbozd fel kicsit addig is lefoglalod magadat. Csinalhatsz belole almachipset cukor es minden nelkul, aszalt dolgokat (a boltiban hozzaadott cukor is van azt nem ajanlom) egészségesebb muzliket, etcsokit:)
2020. nov. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!