Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai étrendemről?

Figyelt kérdés

25 kilós fogyás a célom, vékony alkatot szeretnék, 170 cm nő vagyok.

Reggeli: Fehérjepor (Iso whey zero) 91 kcal

Ebéd: Lencsefőzelék és szénhidrát csökkentett kenyér 436 kcal

Uzsonna: müzliszelet, puffasztott rizs kb. 200 kcal

Vacsora: jégsaláta, uborka joghurtos öntettel és tofuval 316 kcal


Kalóriában szegény de tápanyagdús. Mit változtatásokat javasoltok, egyek-e többet? Ha valaki tud egészséges édes ételeket recepttel, azt megköszönném :)



2020. nov. 30. 18:59
 1/7 anonim válasza:
100%

Egy banánt egy villával pürésíted, aztán összekevered egy tojással, kisütöd, mint egy palacsintát egy kevés olajjal, és kész is van a legeslegegyszerűbb banánpalacisnta.

A túró nagyon egészséges fehérjeforrás, eltelít nagyon. Egyszerűen törd össze, és szilvával/eperrel/gyümölcsökkel/esetleg juharsziruppal tálald. Nagyon finom, kiváló reggeli vagy uzsonna lehet.

Esetleg gyümölcsöket is egyél, szerintem az alma a legjobb választás.

Zöldségekből a zellert ajánlom nagyon, magas a rozstartalma, viszont energiaszegény. Ugyanakkor a brokkoli és a karfiol is nagyon jó választás, a paradicsomot sem érdemes kihagyni. Sok sikert!

2020. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Ez nagyon kevés, éhezel, ne csináld, mert hosszú távon magaddal szúrsz ki.
2020. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tényleg kevés, így nem lesz valami szép az eredmény
2020. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
mi az hogy szénhidrát csökkentett kenyér? liszt helyett glettpor vagy valami más fehér színű poros anyag van benne? ne hülyéskedj már, miért nem eszel rendes teljes kiörlésü magvas kenyeret? attól lesz energiád nem az ilyen laboratóriumi szaroktól. de ha a kenyeret így eszed, akkor a lencsét mellé miért nem próbálod szénhidrát csökkenteni? annak is az a fő alkotóeleme. az a fehérjepor reggelire az egy nagy semmi. ha az ágyban töltöd a délelőttöt még úgy is gyenge, de ha dolgozol/tanulsz úgy pláne. az agy működéséhez CUKOR kell. nem a feldolgozott szarok, hanem amik a gyümölcsökben és zöldségekben vannak. ha ennyire ragaszkodsz a fehérjéhez akkor válaszd a hüvelyeseket. bab szója borsó. a reggelinek kellene lennie a legtáplálóbb étkezésnek. hagyni kellene a fenébe a nyugati baromságot, hogy 7kor mikor együtt a család jól bezabálni estére... én ezt ajánlom, fontold meg ha gondolod.
2020. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én több hibát is találtam benne.

1. Baromi kevés. Számold ki kalkulátorral az alapanyagcseréd, és az alá ne menj. Így az egész hosszútávon tarthatatlan lesz, kicsit fogysz, de aztán az ingerlékenység, fáradtság és folyamatos éhezés miatt egy jó nagy falásrohammal szepen visszavezeted magad a régi étkezésedbe. Belassítod az anyagcseréd, a szervezet így raktározó üzemmódba kapcsol. Ezért az újonnan elkezdett zabálásból jóval több rakódik le. Ez a jojó effektus.

2. Inzulinszint, GI. Az inzulin egy zsírraktározó hormon. Ha sok az inzulin, több zsír rakódik rád. Ezért szoktuk a szénhidrátok felszívódását lassítani zsírokkal és rostokkal. Pl a köret miatt szénhidrátdús ebédhez eszünk savanyúságot, vagy a kenyérkockás salatát meglocsoljuk olivaolajjal, stb. No ha puffasztott rizst eszel müzliszelettel, az inzulinszint a csillagos égig megugrik, majd a föld alá lezuhan. Ez nem tesz jot hoaszútávon a szénhidrátanyagcserének.

3. Fogyni, vagy csak egészségesen étkezni úgy érdemes, ha amihez csak lehet feldolgozatlan, teljes értékű élelmiszereket használunk. Tudod mi van benne, hogy készitetted el, milyen hatásaal van a testedre. A fehérjepor hiába fehérje, össze sem hasonlítható egy szép nagy hússal, ahogy a müzliszelet sem a banánnal.

Azt javaslom neked hogy látogass meg szakembert (ha bidapesti vagy és úgy gondolod ajánlhatok is), mert rengeteg olyan hibába esel amit en is elkövettem, és nekem is teljes mértékben átfordult az etkezéshez való viszonyom. Ha valamit nem tudsz ne talalgass, ne neten kérdezgess (szintén nagyrészt laikusoktól), hanem menj el dietetikushoz/táplálkozási tanácsadóhoz, ne sajnáld a pénztcaz egészségedre.

2020. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat igyekszek megfogadni minél többet.
2020. dec. 1. 23:25
 7/7 anonim ***** válasza:
A pufi rizsát ne egyed... Pitör is kihányta a Family guyban 😆 mellesleg nem lesz tőle székleted, és undorító is 😆 amúgy meg ennyi kajától egy 12 éves gyerek is éhen halna 😆
2020. dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!