Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy 200cm-es 25 éves fiúnak,...

Egy 200cm-es 25 éves fiúnak, hány kilónak kell lennie?

Figyelt kérdés
140kg voltam 3 évvel ezelőtt és most 95kg vagyok, de még nem akarok megállni. Apa szerint már nagyon sovány vagyok, így szerinte most már abba kellene hagynom. Viszont engem az zavar legjobban, hogy nem tudom eldönteni, hogy amikor leülök, akkor még háj van rajtam vagy a kifogyott bőr lóg. Ha ülök szinte női mellem van, plusz hurkák. Emiatt nem akarom abbahagyni és le akarok menni 85kg-ig, de tesóm szerint az már beteges és az azoknak való, akik nem sportolnak heti 3x

2020. dec. 7. 10:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%
80-100 kg közöttinek. Szerintem inkább izmot kezdj el építeni. Mondjuk én nem vagyok személyi edző, szóval inkább kérj tanácsot egytől.
2020. dec. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 90-95kg a reális. De ez függ a csontozattól ill. mit sportolsz.
2020. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon egyszerű :-)


Az Ön ideális testtömege:

94 kg


Kívánatos szélsőértékek:

82 kg - 106 kg


[link]


Amit a BMI nem vesz figyelembe, az a testösszetétel. Lehetsz úgy 95 kg, hogy ennek nagy részét izom adja, meg úgy is, hogy zsír. Az egészséged szempontjából az előbbi a jobb (egy bizonyos határig persze, mert valamennyi zsír is kell). Csak ezt sokkal nehézkesebb, drágább mérni.


A helyedben most nem a fogyásra, hanem a kardiovaszkuláris edzettségre koncentrálnék, úgy, hogy közben ne nőjön a súlyom. Magyarul sportolnék, kardió jellegű dolgokat, mint pl. intenzív biciklizés. Ha eddig nem sokat edzettél, akkor kezdetben fogod tudni egyszerre csökkenteni a zsírtartalékod és növelni az izomtömeged, így testsúlycsökkenés nélkül fogsz vékonyodni és formásodni.

2020. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

"200cm-es 25 éves fiú" :D

Hány centitől vagy hány évtől kezdődik a férfi?

2020. dec. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
#4: nagyon sok fiatal nem érzi igazi felnőttnek magát, hiába múlt el 18 éves.
2020. dec. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom eldönteni, hogy amikor leülök, akkor még háj van rajtam vagy a kifogyott bőr lóg"

Ha ülnöd kell meg mindenféle pózt próbálgatni ahhoz, hogy 'redőid' legyenek a hasadon, akkor az nem háj. Nekem van hájam és az állva is látszik.

Kezdj el inkább erősíteni.

2020. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Függ attól mit sportolsz. Ha semmit, akkor a BMI alapján számolt ideális alatt legyél néhany kilóval. Ha valamilyen erősportot, akkor mérvadóbb a testzsír, de egyébként a számolt idealisnal legyél több. Ha erőnléti sportot űzöl, pl. futást, akkor akár a BMI alapjan számolt sovány kategóriában is lehetsz.


Amúgy öcsém akkora, mint te vagy, ő mikor közel élsportoló volt kosarlabdában, 100 kg körül volt, mióta nem sportol, 130 fölé került, de maradt rajta izom, így nem néz ki nagyon kövérnek.


Én meg futok, 195 centivel vagyok kb. 75 kg.

2020. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem a kilókkal van nálad a baj. Három tippem lenne:


1. pszichológiailag nem érzékeled jól magad, és túlproblémázod a semmit

2. vagy extrém fogyás után tényleg lóg a bőr

3. vagy semmi vállad, semmi izmod.


Mert némi vállassággal, izmossággal 100-110 kiló is lehetnél úgy, se felesleged nincs, de még csak azt se lehetne mondani, hogy vastag-nagydarab vagy. Ha tovább fogysz, olyan leszel mint egy cérnametélt, a hurkák viszont ugyanúgy sorakozni fognak, mert csak izomból fogysz. Gratulálok az eddig elért eredményhez, bizonyára van még mit alakítani, de a továbbiakban a súlycsökkentés helyett inkább testépítésen, erősítésen legyen a hangsúly.

2020. dec. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 184-hez vagyok majdnem ennyi. Szerintem sem lehetsz már annyira hájas. Ülve más is könnyen hurkás. Nekem azért lehetne kicsit fogyni, ez igaz, de te nagyon magas vagy.
2020. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Úgy terveztem, hogy lemegyek körülbelül 90 kg-ra és utána izmot kezdek el felpakolni. Igazából most is van az "okosmérleg" alapján:


Testzsír: 24,1%

BMI: 24,4

Izom: 71kg

Csonttömeg: 3,70kg

2020. dec. 8. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!