Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miben befolyásolja a sok...

Miben befolyásolja a sok kávéfogyasztás a diétát/életmódváltást? Milyen hatásai vannak?

Figyelt kérdés

Napi 5-6 presszókávé lecsúszik. Gyógyulófélben vagyok a túlevésből, jelenleg mind lelkileg, mind fizikailag nagy változáson megyek keresztül. De a kávé nagyon fontos nekem, és nem tudom, mennyire befolyásolja a súlyvesztésemet ill. az étvágyamat. Aki ért hozzá, van tapasztalata, segítene?

Köszönöm :)



2020. dec. 12. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
15%

Kutatások bizonyítják, hogy a koffein hatással van a vérnyomásra. Napi egy csésze kávé (vagy kóla) 5–6 mm-rel megemelheti a diasztolés és a szisztolés vérnyomást.

{Lábjegyzet:50 } Ebből következik, hogy a koffeintartalmú italok elhagyása ugyanilyen mértékben csökkentheti a vérnyomást. A koffein nemcsak nyugalmi helyzetben emeli a vérnyomást. Ha testmozgás előtt vagy alatt fogyasztjuk, a vérnyomás és a szívverés emelkedésének mértéke meghaladja azt a szintet, amit egyedül testmozgás által értünk volna el. {Lábjegyzet:51 } Így pedig egy önmagában véve egészséges tevékenység egészségtelenné válik, mivel a testgyakorlat alatt jelentős mértékben megnövekszik a szív- és érrendszeri probléma veszélye.


forrás: Döntő bizonyíték

2020. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A normál mennyiségű kávéfogyasztásnak semmilyen negatív hatása sincs se az egészségre, se a fogyásra. Általában napi 2 kávét írnak a források.

Próbáld meg csökkenteni, de nem kell teljesen lemondani róla.

2020. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Étvágycsökkentő hatása van, valamennyire visszafogja az anyagcseré és növeli a termogenezist is. Kávét inni teljesen normális, főleg, ha minőségi kávét iszik az ember és nem ilyen instant, cukrozott porokat.
2020. dec. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!