Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt fogyhatok...

Mennyi idő alatt fogyhatok 10kilót (ami még egészséges)?

Figyelt kérdés

64-65kilóról szeretnék leadni nagyjából 10kilót (164cm). Van akinek sikerült viszonylag gyorsan lefogyni és meg is tartani a súlyát? Hogyan csináltátok?

Milyen módszer vált be?



2021. jan. 1. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Én 10 kilót leadok kb. 3hét-1 hónap alatt, csak megtartani nem tudom utána, ha újra elkezdek 'normálisan' enni :( Én egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret ettem csirkemell sonkával, ebédre csirkemell és rizs, vacsorára néha egy almát vagy semmit. Inni csak ásványvizet ittam
2021. jan. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adj neki 3 hónapot. Én low carb (LCHF) étrenddel fogytam le 65 kilóról, most 53-55 kg között van a súlyom (163 cm). A súlytartáshoz az vált be, hogy nem tértem vissza a régi étkezési szokásaimhoz. Emellett elég aktív vagyok, és rendszeresen tornázok, még ha nem is sokat.
2021. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
6 hónap alatt fogytam 63-ról 53 kg-ra, és tartani is tudom. A pékárukat cseréltem le puffasztott rizs/ búza szeletekre, sok fehérjét és zöldséget, gyümölcsöt eszek, és minden nap mozgok fél-1 órát. (Bicikli, erősítő gyakorlatok)
2021. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én LCHF ( lowcarb) életmóddal fogyok, még folyamatban van. 22 hónap/ 170 kg- ról indultam, jelenleg 93 kg vagyok. Cél 65kg.

Hogy kinek mi válik be, és mennyi idő alatt fogy le, az teljesen az egyén saját szervezetétől, anyagcseréjétől függ.

2021. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Ez a "havi két kiló az ajánlott" tanács egy kicsit régi lemez, nem? Rengeteg tanulmány megcáfolta már. Nagyon sok helyen hallottam, sőt... nem rég még a TVben is volt róla szó. Amikor elkezdtem fogyni, néha két kilót egyik napról a másikra ingadozik a súlyom, víz és egyéb háztartástól függően. Nyilván szörnyen hangik az, hogy károsíthatja az epét a hirtelen fogyás, de szerintem ez nagyon árnyalt megfogalmazás. Az esztelen fogyás károsíthatja az epét. Arról nem is beszélve, hogy 10 kilót leadni mondjuk 150 kilóról, vagy 65 kilóról teljesen más. Teljesen eltérő erőbefektetés szükséges hozzá.

Sajnos ez a 10 kiló pont az "utolsó kilók" kategória, amit sokkal nehezebb lesz leadni. Így mondjuk a havi 2-3 kiló fogyás teljesen reális, de nem lesz könnyű menet. Ahogy négyes is mondja, anyagcserédtől fog függeni és azt beállítani pedig csak elszántsággal és pontossággal lehet.

2021. jan. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel nincs nagy túlsúlyod így ne akarj 2-3 hónap alatt 10kgot fogyni. 4-5 hónap alatt is kemény menet lesz, inkább 5 hónappal számolnék. Havi 2kg azért reális, mert akkor heti fél kg-ot fogysz. Feltételezem nem vizet akarsz kihajtani magadból, meg izmot leadni hanem zsírból fogyni!! Aki heti fél kgnál többet tud fogyni zsírból, az vagy hazudik, vagy éhezteti magát, de akkor úgyis visszaszedni az egészet.

Ad meg az időt magadnak, fogyj le szépen lassan és akkor elég lesz egyszer lefogyni, nem fogsz jojózni, illetve megkímélheted magad a falásrohamoktól is

2021. márc. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!