Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hihetetlen, hogy nem...

Miért hihetetlen, hogy nem mindenki tud fogyni könnyen?

Figyelt kérdés

Van több olyan barátnőm, aki egész nap édességet eszik tábla Milka csoki, túró rudi, napi 2-3 cukros tejes kávé, kóla, és akkor emellé még esznek rendesen főtt ételt is, reggeliznek, vacsoráznak, jó pár ezer kalóriát bevisznek, de mozogni meg semmit, mégsincsenek 50 kilok sem. Gondolom sokan ismertek ilyen embert.

Na ha ilyen létezik, miért gondolja a sok "szakértő" hogy kövérnek csak az kövér, aki zabál meg lusta? Fordítva miért ne lehetne?

Én 160 cm 85 kg vagyok, hónapokig ettem a szigorú dietetikus írta 1400 kalóriás étrendet, és semmit de semmit nem fogytam..Nekem az 1400 kalória sok a fogyáshoz. Most két hete 800 kalóriát eszek egy nap, így lement 2 kg végre.

Voltam hormonprofilon, vérvételen, nem vagyok se pajzsmirigyes, se inzulinrezisztens se semmi.

Mozogni nem szoktam olyan sokat, annyi hogy napi 12.000 lépésem megvan házimunka+sétából, illetve egy 30 perces császármetszéses hastornát csinálok már 1 éve minden nap. De ez a 800 kalória tudom kevés, emellett éhes vagyok sokat, de másképp nem megy..Van itt más aki csak így tud fogyni?


2021. jan. 5. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
A 800 iszonyú kevés. Nem fogod tudni sokáig tartani. Nem tudom, miért nem fogysz 1400 mellett, de amennyit te eszel az tarthatatlan és önsanyargatás.
2021. jan. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Próbáltad már az alacsony szénhidráttartalmú/Atkins diétát?
2021. jan. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem fogysz 1400 kcal mellett, és tényleg minden rendben van egészségügyileg-amit ennek fényében erősen kétlek- akkor sem szabad ennyire drasztikusan levinni a kaloriabevitelt. Vidd le 1300-ra és figyeld mi történik. Vagy maradj 1400-nál és növeld a mozgást. A házimunka meg a séta nem fogyaszt sajnos, ahogy a hasizom torna sem.
2021. jan. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Az étrend az alappiller ami muszáj és ennek normálisnak kell lennie = egészséges ételek, mértékletesség az egészségtelenbol és kialakult napirend, napi 5Xi étkezés = sokszor keveset... De most 2 hete éhezteted a szervezeted ennek az az eredménye ha már nme bírod tovább és normálisan eszel a szervezeted annyit vesz észre hogy jaj ne eddig eheztünk fogytunk most van kaja gyorsan hizzunk / raktarozzunk mert akkor ha megint ehezunk lesz miből fogyni. Szóval étrenddel kB szinten tartani tudsz és a MOZGÁSSAL tudsz eredményesebben fogyni ha napi 30 percet mozogsz az is elég de az legyen intenzív. És az egészséges fogyás max havonta 2-3 kg a sulyodat figyelembe véve
2021. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Leirnad mit tartalmazott egy napi etrended, amikor 1400 kaloriat ettel?

Ez egy amugy egeszseges szervezetnek nagyon keves, boven fogynod kellett volna..

2021. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Reggeli: Omlett 3 tojásból és 40 gramm zabpehelyből vagy 100 gramm virsli 3 szelet puffasztott rizssel vagy 50 gramm zabpehely+1 kanal feherje+útifűmaghéj


Tízórai: rizskása kb 35 gramm vagy tonhal 40g +rizs


Ebéd: natúr hús rizzsel, cukkini és darált hús fasírt, töltött paprika, főzelék fasírttal és ilyesmi hasonlók


Uzsonna: banán vagy alma vagy avokádó vagy 100%-os mogyoróvaj és mandula


Vacsora: hasonló mint a reggeli sok zöldséggel

2021. jan. 5. 17:54
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Na itt a problema..

Kizart hogy ez amit felsoroltal, 1400 kaloria lett volna, hacsak nem miniatur meretu adagokat ettel. De a 3 tojasos omlettbol (zabpehellyel dusitva) itelve nem gondolnam, hogy errol lenne szo.

😵

2021. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Sajnos tényleg sokat eszel. Persze nem tudom az adagokat, de leírtak alapján rosszkor is eszed ezeket az ételeket.

Én 164 centi vagyok és 84 kiló voltam. Most 60 vagyok.


Reggelire egyél 2 tojást sok hagymával, paradicsom, uborka, paprika, retek amit találsz otthon. Plusz hozzá nyugodtan egy kis sajt, csirkemellsonka egy kis kolbász. Reggelit ne sajnáld magadtól.


Ebédre mehet a husi rizzsel, bulgurral vagy zöldségkörettel. Itt a mennyiség a lényeg én sokszor 3x annyit meg tudnék enni, de mégis csak annyit eszem amennyivel még fogyhatok.


Köztes kajaként mehet egy kávé, egy kis keksz, vagy gyümölcs. Amikor éppen megkívánsz valamit.


A vacsi szinte mindig lefekvés előtt legalább 2-3 órával legyen.

Én uborkát szoktam egy kis kenőmájassal, krémsajttal, paprikát, néha felvágottat. Valamikor csak a következő napi ebédemet kóstolgatom főzés közben. Joghurt, protein puding, fehérje, és még lehetne sorolgatni, sajnos az a lényeg hogy nem fogsz vele jól lakni..


Igyál nagyon sokat. 3-4 liter víz is mehet.

Én ez mellett először 3x edzettem hetente, ezt már felemeltem 4-5-6 alkalomra amennyihez kedvem van. Futás, bringa, trx edzés, alakformáló gépek.

Remélem segítettem. Ezzel így tutira alakulnod kell. 🙂

2021. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezt amúgy pedig az orvos írta össze :)
2021. jan. 5. 22:15
 10/16 A kérdező kommentje:

Amúgy reggelizni utálok, azokat sosem ettem meg rendesen, mert nem szeretek reggel enni, rosszul vagyok tőle. Csak azt írtam le, mit írt össze az orvos, a reggelit sose ettem meg teljesen, a többit igen.

Délnél előbb nem szeretek enni.

2021. jan. 5. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!