Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan szerezzek motivációt?

Honnan szerezzek motivációt?

Figyelt kérdés

Már kb 12 éves korom óta úgy érzem, hogy kövérebb vagyok mint kellen, ehhez hozzátesz hogy akkoriban nagyon sokat bántottak. De nem tudom magam rávenni hogy lefogyjak. Leginkább április körül éreztem magam erősnek, de ott is kb 2 hét után elveszett a motivációm és ettem mindent. Legfőbb baj az, hogy még szüleimmel élek, és folyamatosan egészségtelen kajákat eszünk, ehhez vagyok szokva, alig van itthon egészséges.

Hogyan vegyem rá magam hogy ne egyem meg azt az adott kaját?



2021. jan. 5. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tedd ki a képeket a hűtőajtóra!
2021. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én edzős motivációs videókat szoktam nézni. Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=pxYL8qP1i1g
2021. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szerintem elsősorban mozogni, sportolni kéne.

Kövess motiváló, előtte-utána fotós fogyós oldalakat instán, nézz ilyen videókat. Csakis a célodra koncentrálj, tereld el a figyelmedet az evésről. Hallottam olyanról, hogy valaki amikor megkívánta az édességet inkább elment fogat mosni, mert a mentolos után már nem kívánta az édeset (ez mondjuk nekem nem jött be, de neked hátha), de ugyanezen az elven próbálhatsz ilyeneket.

2021. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
87%
Hány éves vagy? Képes vagy egyedül bevásárolni? ha igen, akkor az nem kifogás, hogy mit esznek a szüleid és milyen kaja van otthon. Plussz a sima, átlagos ételektől is fogyhat az ember, ha megfelelő mennyiséget visz be.
2021. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is ez volt! Anyám csak elém tette folyamatosan a rántotthúst krumplival ÉS rizzsel (persze semmi zöldség), én meg megettem, mert magamnak nem tudtam főzni az iskola miatt. Akkor lett elegem, amikor többször is kértem, hogy figyeljen a kalóriámra, de nem nagyon változtatott... Elhatároztam, hogy akkor felkelek egy órával hamarabb, suli után meg nem egyenesen haza megyek, hanem bemegyek a boltba, és megveszem a következő nap kajáját. Szüleimet csak arra kértem meg, hogy adjanak pénz a diétámra. Anyám is megértette, hogy változtatni próbálok, és most támogat abban, amit csinálok. Persze így a karantén alatt sokkal könnyebb a dolgom, hiszen akár két óra között is megfőzöm az ebédem.


A kérdésedre válaszolva az én motivációm a kinézetem, és a ,,bosszúvágy". Próbálom mindig lefotózni magam, hogy lássam, ha változott a testem (akár egy szál bikiniben, hogy MINDENT lássak). A másik meg az, hogy annak a sok embernek meg akarom mutatni, hogy mire vagyok képes, akik nem hisznek bennem/akik eddig ledagadtoztak. Csak szeretnék a végén ÉN nevetni, ez az én motivációm.

Nagyon sok sikert kívánok!!

2021. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

En is tanulok a szuleimmel elek, de ha olyan van ami tenyleg 100% szenhidrat/zsir akkor vagy nem eszem meg es megmondom hogy ez most nem fer bele, vagy keveset eszek belole.

En 14 kilot fogytam, meg van hatra 6, de en nem csinaltam olyat hogy csak barna rizs + csirke.

A hazi koszt se minden esetben rossz. Az egészségesen eles nem csak azt jelenti hogy zoldsegekkel tomod magad, pl en levesbol abszolut mindent ettem, a meleg folyadek kell a testnek. Ezenkivul nagyon keves olyan etel volt amire tenyleg azt mondtam hogy bocsi de nem. Nalam az ebed volt ugye a foetkezes, en sok levest ettem, utana mar kevesebb masodikat, es a masodikban is elosztottam mibol mennyit. Pl ha rantott csirke van rizzsel, 1 szelet csirke, plusz kevesebb rizs. Nem attol fogsz hizni hogy eszel belole, hanem a mennyisegtol. Nem kell 3x-os rizzsel enni es máris minden rendben van.

Ezenkivul en elhagytam a cukros eteleket nagyreszt (néha akkor is muszaj mert hat nobol vagyok na), a kenyeret, teszta felek nagyreszet (egyebkent is rosszul vagyok a legtobb teszta eteltol szoval ez nem volt nehez), es kaloriadeficitet hasznalok, ezenkivul ha ugy van fozok magamra, es itthoni sporttal is rasegitek a fogyasra.

2021. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!