Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok mindig éhes?

Miért vagyok mindig éhes?

Figyelt kérdés
Tudom hogy csak akaraterő meg minden, de egyszerűen nem értem azt hogy ha ettem (és normális ételt, nem csokikat vagy ilyesmit) rendesen sőt, van hogy annyira jól laktam hogy egy falatnál többet nem is bírnék már enni kb 5 perc múlva megint csak ennék... Miért nem marad abba az éhség érzet? Miért érzem azt hogy muszáj ennem? Le akarok fogyni mégis egyfolytában az ételre gondolok...Van hogy pár napig tök jól tartom magamat aztán belebukok és megy a bűntudat előröl... Lassan 150 kg vagyok...gyűlölöm magamat hogy nem tudom ezt leküzdeni...
2021. jan. 9. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rád tör ez próbálj meg egészséges dolgokat nasizni. Próbálj meg lassabban enni, így könnyebben érzed, mikor vagy tele. Én van, hogy akkor szoktam egész nap enni, mikor unatkozom. Foglald le magad valamivel! Így észre sem fogod venni, hogy éhes vagy. Illetve, tudom, hogy könnyebb mondani, de próbálj meg ne ezen görcsölni! Amikor erre gondolsz mindig eszedbe fog jutni a kaja is, és csak még éhesebb leszel tőle.
2021. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak nem értem miért kellene nasiznom amikor tényleg 5 perccel azelőtt ettem egy egész tál ételt...úgy hogy egy falat nem ment volna már le mert tele vagyok...aztán jön vissza az éhségérzet...miért nem bírom ki enélkül legalább 2-3 órát e nélkül?
2021. jan. 9. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert jó eséllyel fel van borulva az éhségért felelős hormonod. Menj el orvoshoz és kérj egy teljes hormonpanelt. Nem normális, hogy normális étkezés esetén is éhséget érzel és ne ostorozd magad, ez nem csak az akaraterő kérdése.
2021. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Esélyes hogy teljesen fel van borulva a hormonháztartásod, anyagcsere betegséged is lehet.

Valamint az is lehetséges, hogy nem fizikai éhséget érzel, hanem a lelki problémáidat próbálod ( próbáltad) meg kompenzálni, és ez szokássá válhat, az pedig függőséggé..

Az elhízásnak nagyon sok oka lehet, amiről nem mindig tehet csak maga az ember.

Maga a súlyfelesleg pedig csak 1 tünet.

A háttérben meghúzódó mélyebb okokat kell feltárni, és kezelni, hogy egy életmódváltás valóban tartós legyen.

2021. jan. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha pukkadásig eszed magad, vagy magas GI-es ételeket, akkor előfordulhat fantom éhség érzése. Létezik lelki éhség is, szóval ilyen irányban is kellene vizsgálódni.
2021. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetésből, de még az is előfordulhat, hogy cukorbeteg vagy. Mindenesetre egy vérképet csinàltass szerintem. Egyébként mostanàban hogy alakul a dolog? Tart még, és ha igen, sikerül megàllni az evést?
2021. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta orvosolni ezt a problémàt? Hàny kiló vagy most?
2021. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet veled azóta? Ha megkérdezhetem, hàny kiló vagy most? Sikerült ezt leküzdeni? Hìztàl vagy fogytàl azóta? Nyugodtan leìrhatod a súlyodat, ha szégyelled, akkor akàr privàtban is megìrhatod. Én amúgy szìvesen beszélgetnék veled erről a témàról.
2022. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!