Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem eredményes a fogyókú...

Miért nem eredményes a fogyókúrám?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok jelenleg 169 cm és 74kg. Másfél hónapja fogyókúrázom és nemhogy fogytam volna, de még híztam is. (71 kg kezdtem) Nem tudom mit ronthatok el, miért nem sikerül fogynom, heti 5 alkalommal edzek (kb. 45 percet alkalmanként) és mégsem sikerül fogynom, már nem eszem kenyeret, rizst, édességeket, cukrot, köretnek csak zöldségeket és salátát eszem, de így is semmi eredmény. Mit ronthatok el?
2021. jan. 11. 09:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Az az 5x45 perces edzés mi konkrétan?
2021. jan. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, ez az egyszerű magyarázat. majd leírják többen, hogy a hormonjaid meg a pajzsmirigyed miatt, ami lehetséges (és akkor is igaz, hogy több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz), de igazából az esetek nagyon kis százalékában ez a valódi ok.


az edzés mit takar? kizárólag kardió jellegű dolgok vagy van benne izomépítő, izommegtartó edzés is?


az, hogy kizársz bizonyos élelmiszer-csoportokat (a cukrot teljesen úgysem tudod), egyrészt felesleges, pláne, ha ez ráadásul önsanyargató jellegű is, másrészt önmagában nem biztosítja a kalóriadeficitet. szóval itt van a kutya elásva, nézd meg mennyi kalóriát viszel be egy nap és mennyire lenne szükséged.


amennyiben ezt eddig is figyelted, a gond ezzel az, hogy még akik grammra méricskélik is, amit esznek, ők is alulbecsülik, hogy mennyi kalóriát visznek be egy nap, itt is lehet tévedés. de ha egyáltalán nem figyeltél eddig erre, akkor 100%, hogy itt a hiba.

2021. jan. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
#2- nek igaza van. Próbálj meg keresni egy 1500 kalóriás étrendet és aszerint enni és közben egy egy étkezésd elkezdeni átvariálni olyanra hogy jobban szeresd azonos kalóriával. Így rögtön jól be lesz állítva a kalóriád és közben el is kezded tudni tanulni a számolást
2021. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

A teljesség igénye nélkül:

- rossz a makrók aránya (sok ch, kevés fehérje)

- túl kevés/túl sok étkezés egy nap

- rendszertelen étkezési időpontok

- kevés folyadékbevitel

- rendszertelen és/vagy kevés alvás

- nem megfelelő minőségi és mennyiségű zsírbevitel

- feldolgozott és sós élelmiszerek túlsúlya, ami visszatartja a vizet

- a fentiekből következőén kialakult anyagcserezavar és felborult hormonok


Ugyanis az előző hszeknek nincs igaza, a hízás és a fogyási képtelenség már csak okozata bármilyen hormonzavarnak, ezért érdemes lenne azt is megnézetni, ha a fent sorolt dolgok egyébként rendben vannak.

2021. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

persze a fizika törvényeinek nincs igazuk, kár is figyelni rájuk.


szóval:


- rossz a makrók aránya (sok ch, kevés fehérje) (vagyis túl sok kalória)


- túl kevés/túl sok étkezés egy nap (vagyis túl kevés vagy túl sok kalória - bár ugye a túl kevéstől még senki sem hízott, ha pedig arra utalsz, hogy a lényeg, hogy ugyanazt a kalóriamennyiséget egyszerre vagy háromszorra viszed be, akkor elmondom, hogy teljesen mindegy)


- rendszertelen étkezési időpontok. (nincsen hatással a fogyásra, de a kiegyensúlyozottság szempontjából fontos)


- kevés folyadékbevitel (nincsen hatással a fogyásra, de a túlélés szempontjából fontos eleget inni)


- rendszertelen és/vagy kevés alvás (nincsen hatással a fogyásra, de a kiegyensúlyozottság szempontjából kiemelten fontos)


- nem megfelelő minőségi és mennyiségű zsírbevitel (vagyis túl sok kalória)


- feldolgozott és sós élelmiszerek túlsúlya, ami visszatartja a vizet (vagyis túl sok kalória)


- a fentiekből következőén kialakult anyagcserezavar és felborult hormonok (vagy bármilyen okból kialakult, veleszületett stb., az esetek minimális százalékában, érdemes orvoshoz fordulni)

2021. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
hozzáteszek valami felháborítót is (de igaz, csak sokan nem akarják elfogadni): akinek hormonzavara vagy anyagcsere-zavara van, az is a kalóriadeficittől fogy, csak sokkal nehezebb elérnie, mint egy normálisan működő szervezetnek.
2021. jan. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Kár volt erre ennyi karaktert pocsékolnod, kb az alvásnál röhögtem fel. Az alvásnak tudományosan bizonyított hatása van a hízásra, google a barátod. A többit nem is kommentelem, kicsit összetettebb ez annál, hogy ilyen leegyszerűsítően beszeljünk róla, ráadásul saját magadnak mondtál ellent a 6-os kommentedben, miszerint lassabban fogy... hát igen, pl ha csak 4 órát alszik, azt is szarul, már nem fogy egy dekát se, cserébe hízik a levegőtől is. De nyilván legyen deficitben, ennyire egyszerű ;)
2021. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%

te pocsékoltad a karaktereket, nem én, neked tovább tartott beírogatni azt, ami nem igaz (fogyás szempontból)


csak az alvásnál? egész sokáig bírtad, akkor a többivel egyetértesz?


mivel mondtam magamnak ellent? ha te mindent úgy értelmezel, ahogy te akarod, nem úgy, ahogy le van írva, akkor most már értem honnan vannak a teóriák.


"hát igen, pl ha csak 4 órát alszik, azt is szarul, már nem fogy egy dekát se, cserébe hízik a levegőtől is." -- most komolyan, te ezt elhiszed?


nyugodtan kommenteld, mert az "inkább nem is kommentelem" nem érv.

és igen, az emberek 95%-ának ennyire egyszerű. a maradék 5% pedig élsportoló vagy külön céljai vannak, nem csak a szimpla fogyás.

2021. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

mint előttem írták, több kalóriát viszel be, mint amennyire a szervezetednek szüksége van.

Ennyi.


Edzés nélkül, akár egyésznapi fekvéssel is lehet fogyni, ha kevesebb kalóriát tolsz be, mint amennyi a szervezeted minimális működéséhez kell. Ez akár 600kcal is lehet(most a következményekről ne essék szó)

Ha jössz-mész, éled az életed, próbáld meg napi 1300kcal-al..nehéz lesz, de eredményes.


Persze az tényleg 1300kcal legyen. Nem szükséges még edzeni sem, de nem árt.


Én is híztam, mert most túlettem magam. Több volt a bevitel, mint a leadott. 4 kiló jött föl december óta. Sajnos az édesség, a sok ízletes étel hazavágja az 1300kcalt.

2021. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem kell elhagyni teljesen semmit. Nincs értelme. Normális arányokat kell kialakítani. Cukor, édesség, liszt nélkül is lehet túl sok kalóriát enni. Biztosan többet eszel, mint amennyire szükséged van.
2021. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!