Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem eredményes a fogyókú...

Miért nem eredményes a fogyókúrám?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok jelenleg 169 cm és 74kg. Másfél hónapja fogyókúrázom és nemhogy fogytam volna, de még híztam is. (71 kg kezdtem) Nem tudom mit ronthatok el, miért nem sikerül fogynom, heti 5 alkalommal edzek (kb. 45 percet alkalmanként) és mégsem sikerül fogynom, már nem eszem kenyeret, rizst, édességeket, cukrot, köretnek csak zöldségeket és salátát eszem, de így is semmi eredmény. Mit ronthatok el?
2021. jan. 11. 09:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Amíg nem tudod, hogy mennyi kalóriát viszel be addig nem fogod tudni, hogy hol rontod el. Például ha már megeszel két marék kesudiót, akkor már több száz kalóriát bevittél pedig ez csak egészséges nasi, vagy ha megeszel két szelet avókádós toastot egy egész avokádóból akkor már 4-500 kalóriát bevittél. Könnyű az egészségesnek hitt ételekkel túllépni a kalória keretet. Próbáld ki, hogy minden elfogyasztott ételt nyersen lemérsz és felviszed egy kalória számlálóba (kalóriabázis, yazio, myfitnesspal, stb).
2021. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%
Fogyókúra alapja lenne, hogy a kalóriákat tisztában vagy.
2021. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Laylah ***** válasza:
67%

Sok hasznosat írtak már előttem, összefoglalva:

- a kalóriát számolni kellene, nem elég elhagyni dolgokat, azok nélkül is bőven túl lehet lépni a szükséges keretet (lásd a 11-es hozzászólását, szépen leírta).

- a ch-fehérje-zsír aránya egyéni beállítottság kérdése, ilyen rövid idő után nem tudhatod még, hogy neked mi lenne a jó, főleg, hogy -bocsánat, de- eredményt egyáltalán nem sikerült elérned, így tapasztalatod eddig kb. 0. Annyit kell elöljáróban hozzáfűznöm, hogy vannak, akik szénhidráttal, mások fehérjével, megint mások pedig zsírral tudnak jóllakni. A legtöbb ember fehérjével tudja ezt elérni, ez azt jelenti, hogy nekik célszerű olyan ételeket, hozzávalókat fogyasztani, aminek magas a fehérjetartalma. A többiek nyilván ch-ban/zsírban gazdag alapanyagokra menjenek, de ők erősen kisebbségben vannak (pl. ketogén diétán élők, akiknek ez tényleg tartható).

- az alvás ilyenkor különösen fontos, pláne, ha edzel is. Az emésztés jó része és az izomépülés is alvás közben történik.

- a megfelelő vízbevitel is fontos, egyrészt segít a teltségérzet fenntartásában, ezzel késleltetve az éhségérzetet, másrészt segíti az anyagcserét.

- az étkezések száma nem számít különösebben, de törekedni kell többször kevesebbet enni, így az emésztés folyamatos lesz, amire ugye energiát használ el a test, és a vércukorszint sem ingadozik annyira (nem lesznek farkaséhes hullámaid). Lefekvés előtt két órán belül már ne egyél lehetőség szerint.

- a sós ételek és a sült tészták (pl. pizzatészta, péksütik) valóban megkötik a vizet, de az véleményem szerint nem számít hízásnak, hiszen nem lesz belőle zsír. Nyilván a mérlegen látszani fog a víz súlya.

- "akinek hormonzavara vagy anyagcsere-zavara van, az is a kalóriadeficittől fogy, csak sokkal nehezebb elérnie, mint egy normálisan működő szervezetnek." Kolléganőm IR-es, és alá tudja támasztani ennek hitelességét. Megy neki is a fogyás, csak jóóóval lassabban, a megfelelő gyógyszeres kezelés mellett.


Amit hozzátennék, hogy tényleg kezdd el vezetni a kalóriákat (MyFitnessPal nevű appot ajánlom, nincs benne magyar nyelv, de nagyon egyszerű, főleg, hogy vonalkóddal is meg lehet adni szinte mindent; ha nagyon nem, és mindenképpen magyar kell, akkor Yazio, de a kalóriabázist felejtsd el, tele van téves adatokkal, sokkal több időt vesz igénybe, mire kibogarászod, hogy melyik a helyes). Ez azért is jó, mert könnyebben tudod kontrollálni a bevitt ételmennyiséget, pontosan látod, hogy hol tartasz a napi bevitellel. Amit tudok még ezzel kapcsolatban tanácsolni, hogy az edzést ne vidd fel a rendszerbe, egyrészt pontatlan lesz mindig (az elégetett kcal mennyisége egyénfüggő, max. labor körülmények között mérhető), másrészt némely app hozzáadja a napi kerethez, így azt az illúziót keltve, hogy ha annyival többet eszel, az sem számít.

Emellett ha már csainálod egy ideje, akkor rájössz, hogy olyan az egész, mint egy bankszámla egyenlege, és te döntöd el, hogy mire költöd a "pénzed". Vannak olcsóbb dolgok (zöldségek, sovány húsok, tejtermékek), amikből ugyanannyiért többet vehetsz, és vannak drágábbak (pl. tészta, kenyér, péksüti, csoki), amikből kevesebbet. Ebből jól látszik, hogy a "drágább" dolgoktól sem vagy eltiltva, csupán többe kerülnek. Egy idő után rájössz, hogy nem éri meg. :) Túl sokat fizetsz, de max. mentálisan laksz jól egy szelet csoki után, az éhséged nem fog tőle csillapodni.

2021. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%

szeretném megerősíteni (ha ez ér valamit), hogy a 13-as hozzászólás aranyat ér, köszi :)

(2-es voltam)

2021. jan. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem keress fel szakembert/szakembereket (pl. endokrinológus, dietetikus - táplálkozási tanácsadó, személyi edző) és járj utána, kérj szakszerű és egyénre szabott segítséget. Én évek óta szerencsétlenkedtem azzal, hogy megszabaduljak a túlsúlyomtól és már a legelején problémába ütköztem: fogalmam nem volt hogyan lássak neki. Az embernek van egy elképzelése róla, hogy biztosan egészségesen kell étkezni és fontos a mozgás, de ez önmagában nem biztos, hogy elég lesz mindenkinek. Én is kb. kiolvastam az internetet, a tanácsadó oldalakat, fórumokat stb., de nem sokkal lettem okosabb. Sok a hozzá nem értő személy, sok a mindenféle éppen divatos trend és ebben a kérdésben szerintem kifejezetten gyakori a f*zméregetés, a veszekedés - civakodás, egymásra licitálás stb. Egyik A-t mond, a másik B-t. Miközben minden ember szervezete más és ezerféle okara visszavezethető a hízás, így a fogyásra sincsen univerzális megoldás. Persze, a jó öreg kalóriadeficit. Viszont nem biztos, hogy mindenkinek ugyanaz a módszer válik be, lehet szó különféle egészségügyi problémákról és mindenféle egyéni igényekről, amiket így nem lehet kezelni. Volt, hogy fogytam pár kilót stb., de valós és tartós eredményt akkor értem el, amikor szakemberek segítségét kértem és emiatt ezt tudom legbiztosabban ajánlani.
2021. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
52%
Pont azért, mert a szakember tisztában van vele, hogy nem csak a kalória számít...
2021. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%
Igazad van, ha valaki akkora hülye hogy másfél hónap alatt nem jut eszébe számolni, inkább forduljon szakemberhez.
2021. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
Pont ez a baj ezzel, hogy az ember hiába próbál segítséget kérni, mert csak "ezzel" találkozik és sajnos az itt feltett kérdések nagy része alatt "ez" megy... Ezért is érdemes szakemberek segítségét kérni.
2021. jan. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

a szakember jó ötlet, csak az a baj vele, hogy (főleg) Magyarországon rettentően kevés a jó dietetikus, még talán személyi edzőből jobb a helyzet, akik az étkezés oldalát is jobban ismerik, mint egy dietetikus, aki mondjuk rossz helyen tanult.

aki meg f-zméregetésnek meg civakodásnak veszi a kérdések alá írt tanácsokat, az egy korlátolt idióta. Persze nem irigylem azt, aki zéró utánajárással jön ide kérdést feltenni, mert mégis hogyan döntse el, hogy melyik anonim válaszadónak van igaza vagy félig igaza.

De mondjuk aki nem képes maga is valamennyire tájékozódni a saját érdekében, annak eleve kevés esélye van betartani egy addigi életmódjától eltérő programot.

2021. jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!