Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek az életmódváltáshoz?

Mit tegyek az életmódváltáshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre lefogyni, mert már nagyon zavar a súlyom. Szeretnék teljes életmódot váltani, ami sokkal egészségesebb a mostaninál.


A mostani életmódom:

- alig eszem, van olyan nap amikor egyáltalán nem eszek semmit. Úgy hallottam, hogy ez nem a legjobb módszer a fogyásra.

- igaz keveset eszek, de amikor eszek akkor sem a legegészségesebb ételeket.

- ahogy észrevettem, sok nassolnivalót eszek, amin próbálnék változtatni, viszont a körülöttem lévők folyamatosan rá esznek, hogy egyek.

- elég kevés a napi folyadékbevitelem. Nem tudom, hogy tudnám rávenni magam, hogy több folyadékot igyak.


A mostani súlyom 80 kg, a célsúlyom 65kg.16/L


Előre is köszönöm szépen a válaszokat, tippeket, tanácsokat! :)



2021. jan. 11. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem kezdd olyan kis lépésekkel mint a reggeli, kelj fel mindíg ugyanakkor és tedd meg ezt főétkezésnek, onnantól mindíg csökkentsd az adagot. Válassz egy sportot amihez a legközelebb álsz. Ez az én véleményem bár én attól is fogyok ha egész nap pihenek és zabálok🤷‍♂️ mozgás hiányában mindíg fogytam.
2021. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Szerencsés alkatod van :D
2021. jan. 11. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Bár még én is csak az életmódváltás 1. hetén vagyok túl, de nekem is ilyen probléma volt hogy "elfelejtettem" enni. Én a kalóriabázist használom, így előre tudok tervezni, vagy éppen látom amikor még csak 600 kalóriát ettem :D
2021. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nincs sok étvágyam, feleslegesen meg nem szeretek enni. Sok sikert kívánok az életmódváltásodhoz! :)
2021. jan. 11. 21:44
 5/11 anonim válasza:
46%

Szia!

Érdemes venni valami nem hizlaló nasit. Amikor elkezdtem az eletmodvaltast , akkor vettem abonettet és azt ettem. Eleinte szar ize van , de vannak izesitett termekeik és a zoldseges nagyon-nagyon finom. Na , szoval , amikor ehes voltam , akkor megettem egyet-kettot és ittam ra egy csomo vizet. Napi haromszor etkeztem , és a mennyisegen is valtoztattam. Eddig mondjuk egy ebed nalam harom nagy kanal rizs , harom rantott husi (most csak irtam valamit) nagy pohar udito , most ket kanal rizs , egy rantott husi , viz.

Erdemes olyan dolgokat enni , ami lassan emeli a vercukorszintedet. Én pl mostanaban , ha ehes vagyok , megeszek egy kis marek tokmagot , és egy kis ideig eleg nekem

Kaloria helyett szamolj szenhidratot. Pl a lisztes dolgokban nagyon sok szenhidrat van. De pl a kolbaszban nincs szinte semmi :D eleinte amikor már nem birtam , vagtam egy kis kolbaszt , és azt ettem.

A vizet még ugy tudod megoldani , hogy egy kulacs vagy egy ures flakonba toltesz , és mindig magadnal van. Regen nem ittam sok vizet , de mostmar akar 3 litert is megiszok

Na szoval , lenyeg a lenyeg , valtoztass az adagok mereten , legyen egy nasid , amit vesz eseten tudsz bedobni (kerlek probald ki a zoldseges abonettet , isteni)

Igyal sok vizet.

Legyen onfegyelmed , hogy nem eszel akarmit. Volt egyszer , hogy itthon filmeztunk , a tobbiek ettek a chiset meg minden egeszsegtelen dolgot , de én kibirtam és nem ettem :D helyette salatat ettem , amit akkor csinaltam (nagyon szamalmasan neztem ki , erted a tobbiek moziesten ket pofaval tomik a chiset , én még ott ulok a kis salatammal és ropogtatom)

Mozogj egy kicsit , nem feltetlen edzses , amikor volt idom , akkor a boltba bicikli helyett gyalog mentem , sot voltam olyan elvetemult , hogy a varos masik vegebe elsétáltam par aprosagert.

A masik még ami szinten segithet , hogy nem egyik naprol a masikra kezded el. En nem tudom datumat , amikor elkezdtem ezt. Egyik naptol csak vizet ittam , a masik nap már nem szedtem olyan sokat a tanyerra , a masik nap neztem a szenhidratot stbstb.

Egy par tipp még: krumpliban is nagyon sok a szenhidrat , helyette egyel edes krumplit.

Rizs helyett kuszkusz vagy burgur

Beszelj a szuleiddel errol , hatha tamogatnak. Hajra , ugyes leszel!!!

(Amiket leirtam , az az , hogy én hogyan fogytam le. Lehet valamit szarul csinaltam , de én ket honap alatt 10 kilot dobtam le. Nem vagyok dietetikus , ugyhogy lehet valamin egy szakember fogna a fejet)

2021. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

A kevés iváshoz azt tudom javasolni, hogy találj ki valami jelet, állíts be valami időzítőt, ami figyelmeztet rá, hogy most innod kell! Nem kell sokat, de legalább egy picit. Vagy egy két literes üvegbe tölts magadnak vizet, ezzel tudod mérni, hogy megvolt-e a szükséges adag.

Nézz a neten különböző étrendeket! Nagyon sok van. Az is segíthet, ha bekedvelsz ilyen oldalakat, amik ezzel foglalkoznak, így napi szinten fogsz látni ötleteket és motivált maradsz.

Próbálj egészségesebb nasikat enni!

Vagy ami az elején segíthet, ha cronométerrel méred, mennyit eszel. Nem szabad készpénznek venni, amit ír, de legalább látod, hogy miben mennyi só, ásványi anyag stb. van és ezt már tudod egy alapnak venni.

2021. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ferrari02 válasza:
52%

Sok folyadék! A víz a legjobb: 2,5-3 liter


Javaslom, hogy 2-3 dl pohárban, óránként igyál meg csak egy pohárral, nem nagy kihívás :)


Próbálj rendszert vinni a mindennapokba.


Érdemes először valami méregtelenítő kúrába belekezdeni a diéta előtt (máj diéta)


A sportolás is mindenképp hasznos, bár hozzá kell tennem, hogy ez adja a kisebb hangsúlyt a fogyás sikeréhez. 80% étrenden 20% mozgáson múlik.


Elsőként valami kevésbé megerőltető mozgásformát válassz, hogy hozzászokjon a szervezeted.


A nassolásról lehetőleg szokj le, vagy legalább az egészségesebb formájába próbáld átcsoportosítani, majd idővel kikoptatni.

2021. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

- alig eszem, van olyan nap amikor egyáltalán nem eszek semmit. Úgy hallottam, hogy ez nem a legjobb módszer a fogyásra.


- igaz keveset eszek, de amikor eszek akkor sem a legegészségesebb ételeket.


- ahogy észrevettem, sok nassolnivalót eszek


Ennyi bőven elég a halálhoz.


Kaja : olyan táplálék,amit hasznosítani tud a szervezeted

A nem evésről pedig sürgősen olvass...Nem fogom leírni,azt a millió okot,hogy miért rossz.

2021. jan. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

A böjt jó, csak csináld tudatosabban, tölts le egy tracker app-ot, és mindennap próbálj meg minimum 16-20 órát böjtölni, ami allatt csak vizet és teát fogyassz.

Szerintem a nassolni való ételekből ne vásárolj többet, a nassolással végleg hagyj fel, és ha eszel akkor csak magas rosttartalmú ételeket egyél. Ami nekem bevált az az volt, hogy hirtelen elkezdtem nagyon nagy mennyiségű, hatalmas tányér párolt zöldséget vagy salátát megenni a napi étkezésemél. Ez eltelített. Persze ezen kívül ettem mindent, de mindig ezzel kezdem, így a többinek kevesebb hely jutott.

2021. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most, hogy online oktatás van, talán kicsit könnyebb, hisz tudatosabban tudod csinálni az egészet. Meg tudod tervezni a reggelidet, ebédedet, vacsidat. Én youtube-on szoktam ilyen healthy lifestyle videókat nézni nekem szimpi emberektől, és engem nagyon motiválnak, tök jól néznek ki a kaják, és én is meg szeretném őket kóstolni.

Mozgásban nekem az segített, hogy ilyen youtubeon néztem mindenféle kezdőknek való kihívást (Chloe Tinggel kezdtem, de Lilly Sabri is jó később, az ő videói nehezebbek). Engem nagyon motivált, mikor egy 2 hetes kihívást meg tudtam csinálni, ráadásul két ilyen kihívás elvégzése elég volt ahhoz, hogy szokássá váljon a dolog, egyre jobban szerettem, és a kezdeti max 20 perces tornák, így kevesebb mint 1 év múlva már másfél órásak szoktak lenni. :D

Vízivás tekintetében lehet hülyén hangzik, de nekem az segített hogy vettem egy szép kulacsot :Dd. Utálok valamiért pohárból inni, és mikor csak az volt mellém készítve, sose töltöttem újra meg ittam meg, de valamiért ez a kulacs jobban segít ebben, úgy lemegy a 2 liter hogy szinte észre sem veszem, ha elfogy (fél literes kulacs), rögtön megyek újratölteni.

Ünnepeld a kis sikereket is, légy büszke magadra mikor egy nap sikerült egészségesen enned és mozognod, így szerintem a többi napon is könnyebb lesz ezzel motiválni magad. Sok sikert! :)

2021. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!