Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tanácsokat várnék edzés és...

Tanácsokat várnék edzés és táplálkozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Szóval a diétában/edzésben jártasabb emberek felé irányulna a kérdésem, hogy tudnának-e további tanáccsal szolgálni.

Alapvetően minden nap edzem, ami nálam a tornagyakorlatokból (főként hasra, hiszen a nők nagyja hasra híznak, illetve hajlamom is van rá) áll, ami kb. 30-35percet vesz igénybe, ezután 35-40 perces kardió, mivel gerincprobléma miatt nem futhatok, így ezt elliptikus tréneren végzem.

Az étkezésemről azt kell tudni, hogy a 16:8-as időszakos böjt diétát követem, reggel 8 és délután 4 között. Cukros üdítőket egyáltalán nem iszom, az energiabevitel időszakában főként teát szoktam inni, azt is édesítővel cukor helyett, illetve napi olyan 2-2,5 liter vizet iszom. Ételek szempontjából vagyok kicsit elakadva, ugyanis mivel még nem vagyok felnőtt(17/L), így nehezebb összehozni, hogy mindig a legmegfelelőbb ételeket egyem, holott a böjt például nem határozza meg, hogy mit ehetek vagy nem ehetek. Lényeg a lényeg, kenyérből az idő 99%-ban purpur veknit eszem, gyorséttermi ételeket egyáltalán nem fogyasztok.

Esetleg bármi tipp, jótanács, akár étkezéssel/edzéssel kapcsolatosan?

(Megjegyzés: Sokan nem pártolják az intenzív vagy napi edzést a böjt-diéta alatt, de nekem személy szerint nem okoz problémát vagy ilyesmi.)

Köszi a válaszokat!



#egészség #táplálkozás #diéta #életmód #időszakosböjt #napiedzés
2021. jan. 12. 21:52
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Előrebocsátom, én nem tudok semmilyen tanácsot adni, nincsen erre irányuló végzettsége. Csak azt tudom mondani, hogy én 4. éve csinálom a 16:8-as böjtöt, (9-17 óra között eszem), és minden második nap sportolok, ellipiszis tréner és gerinctorna. Gyakorlatilag minden problémám megszűnt, még a migrénem is elmúlt. Mindenkinek csak ajánlani tudom.


Az orvosom szerintem az étkezésnek vegyesnek kell lennie, nem szabad kihagyni semmit sem. Én ezért mindent eszem, tudatosan heti 1x vörös hús, ami marha vagy borjú, 2x szárnyas ami kacsa, 2x hal, a többi napon húsmentesen étkezem. Kenyeret nem eszem, tésztát kb. havonta 2-szer. A cukrot, mármint az ízért, az édes ízt nem szeretem, ez nem volt mindig így, de 40 felett már rosszul vagyok még az édes illatoktól is.

2021. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!