Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy kismamának ez megfelelő...

Egy kismamának ez megfelelő étkezés? A heti két gyümölcsnapot is lehet tartani?

Figyelt kérdés

Inkább nevezném életmód váltásnak mint diétának. Dietetikus által összeállított étrend. Kismamaként ezt lehet ugyanígy folytatni?

Egy napi példa étkezés:

Reggeli: 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér, 1 kefir+1 evőkanál zabpehely, 2 szelet sonka+zöldség

Tízórai: gyümölcs vagy gyógytea (rooibos vagy fehér tea), 1 alma

Ebéd: roston sült csirke, édesburgonyával vagy salátával

Tízórai: tea, 1 szelet sajt vagy sonka

Vacsora: 2 baconba tekert sült virsli, 2 wasa kenyér+zöldség

Többi napon van hal, rakott dolgok (rizs helyett zabpehellyel elkészítve) főzelékek habarás/rántás nélkül.

Emellett van egy héten kettő gyümölcsnap. Ilyenkor egész nap gyümölcs, joghurt, zabkása (itthon elkészített) zöldségleves, túró megengedett.

Nem szeretnék többet hízni terhesség alatt mint amit muszáj. Természetesen meg fogom kérdezni majd az orvost is.



2021. jan. 14. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Eleg ha ugyanannyit eszel mint elotte, nem fogsz hízni akkor. Aki pluszba hizik 10 kilot terhesseg alatt az allandoan zabalt, sokkal tobbet evett mint elotte.

Arrol nem is beszelve, hogy ez az etrend nem eletmodvaltas, hanem dieta. En ehen halnek ezzel ugyis, hogy nem vagyok terhes.

2021. jan. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
89%
Szerintem ez kevés terhesen. Első,nem kell ahhoz zabalni,van aki terhesen ennyit se eszik mégis hízik. Nekem konkrétan éhség rohamaim voltam ájulás értették,muszáj volt enni. Plusz a fizikai aktivitás is lecsökken. Nagy hassal nem ugralunk meg szaladgalunk.
2021. jan. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Én nem eszem sokkal többet első ránézésre, mondjuk ebéd és ebéd között is van különbség. Az én étrendem kb. így néz ki:

reggeli: 2 szelet tk toast kenyér vajjal, felvágott, sajt, zöldségek

tízórai: nem mindig szoktam, néha iszom egy pohár rizstejet, vagy mandarint eszek

ebéd: átlag adag bármilyen ebéd, általában én főzök (főzelék feltéttel, hús körettel, rakott krumpli, gombapaprikás, leves+ palacsinta stb.), ebéd után gyümölcs

uzsonna: nem mindig, de legtöbbször mandarin, narancs, alma, mikor mihez van kedvem

vacsora: kb. mint a reggeli


A gyümölcsnappal sincs baj szerintem, mert kalóriát viszel be, inkább a kérdés, hogy a gyomrod mennyire fogja bírni a sok gyümölcsöt...nem tudom várandós vagy-e már, de én 6-12. hétig a túlélésre játszottam a hányinger, hányás miatt, fogytam is. Akkor úgy voltam vele, hogy bármi, ami jól esik, jöhet, csak végre egyek valamit. Aztán ez szépen lassan elmúlt, most 29 hetes vagyok, 3 kilót híztam eddig a kiinduláshoz képest, pedig sokkal kevesebbet mozgok (sajnos), mint előtte. Az étrendem maga nem változott a terhesség előttihez képest, inkább csak jobban tudom tartani az azonos időben evést, mint amikor dolgoztam (most már nem dolgozom). Átlag alkat vagyok amúgy.

2021. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, szerintem összetételben alapvetően nem rossz, a mennyiséget meg majd alakítod, ahogy érzed. Mondjuk azt a gyümölcsnapot meggondolnám, ha akkor nagyobbrészt gyümölcsöket eszel - ha úgy érezd, hogy becikkcakkozik tőle a vércukorszinted, akkor ne a gyümölcsre alapozz. De a házi zabkása+túró szerintem oké, van benne fehérje, rost, jó minőségű szénhidrát.
2021. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ez nagyon kevés.

A gyümölcsnapot én nem éltem volna túl, annyira sok volt a gyomorsavam. Ráadásul heti 2? Minek??

Erősen kétlem, hogy ezt dietetikus állította össze, ne haragudj.


Amit tudok tanácsolni, és ezt tapasztalatból írom: mindhárom gyerekkel terhességi cukrom lett. A 160 g ch és 1600 kcal diétát javasolta a dietetikus. Nekem a kalóriabázis applikáció segített számolni, nagyon egyszerű használni. Mindegyik terhességem túlsúllyal kezdtem. De a szülésig 2-3 kilót híztam összesen, vagyis szülés után 7-8 kilóval lettem vékonyabb, mint a teherbeesés előtt.

Sajnos nem tudom tartani a diétát nem terhesen, nincs meg a motiváció, én mindig a szoptatás alatt hízok. De ez az én butaságom.

A 160g ch/1600 kcal diétához számtalan mintaétrend és recept van.

2021. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pedig dietetikus állította össze nekem még évekkel ezelőtt, 8 hetes az egész :) Már 3x végigcsináltam. Napi 5x étkezés, egyénileg összeállítva. Most újra elővettem. Sosem voltam éhes emellett az étrend mellett és a heti két gyümölcsnapot rendes néven tisztítónapot is nagyon jól bírom. Alapvetően nem arról van szó, hogy csak gyümölcsöt lehet enni. Pl natúr joghurt túróval kis pirospaprikával meg fűszerekkel és máris kész a körözött, kígyóuborka és s.répa hozzá. Illetve egy jó zöldségleves vagy zabkása. Ezeket egész nap lehet enni. Emellett cottage cheese, joghurt, gyümölcs.

Még nem vagyok terhes, első próbálkozós hónap. Már van egy kislányunk, ő az első hónapban sikerült, remélem a tesó is gyors lesz :)

Alapvetően nagyon jól bírom. Abszolút nem vagyok éhes emellett az étkezés mellett, ezért is kérdeztem, hogy kismamaként lehet e folytatni. Esetleg kicsit növelni a mennyiséget? Mondjuk reggelire nem 1 hanem 2 tk kenyér. Illetve esetleg ebédre egy kis rizst beiktatni. Cukrot, gyorsan felszívódó szénhidrátokat mindenképpen kerülni akarom.

Nem szeretnék netről letöltött minta étrendeket követni mert ez nekem bevált már nem egyszer, tudom és ismerem mit lehet enni így nem váltanék másra :)

2021. jan. 14. 10:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát a gyümölcsnap, meg a méregtelenítés, mint olyan iszonyat nagy baromság. Bár te egyiket sem tartasz, csak szimplán húsmentes napot, sok tejtermékkel, amivel amúgy nincs gond. Ha a kérdés az, hogy ezeket eheted-e terhesség alatt, vagy muszáj cukrot enned, akkor nyilván eheted, nem kötelező "szemetet" enni terhesség alatt. Enni szerintem annyit egyél hogy ne legyél éhes. Unalomból ne, de ha érzed, hogy követeli a szervezeted a tápanyagot, akkor ne koplalj.

Illetve, ha nem akarsz sokat hízni, akkor próbálj minél tovább akzív is maradni. Sétálj sokat, keress terhes tornákat, és csinálgasd őket.

2021. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
A teljes kiőrlésű vackokat el kéne már felejteni örökre.
2021. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Miért? Kifejtenéd bővebben kérlek? Mit kellene fogyasztani helyette szerinted? Fehér lisztet és társait...?
2021. jan. 15. 18:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem voltál terhes amikor összeállította, ez most egy más állapot, menj el újra és így terhesen állítson össze újra egy étrendet. De szerény véleményem szerint nem terhesen kéne ilyenekbe belefogni.
2021. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!