Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne idegesítsem...

Mit tegyek hogy ne idegesítsem fel magam állandóan?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Anyukámnak most van egy élettársa, aki valami elképesztően idióta, ami az étkezéseket illeti. Kb. 185 cm magas és 104 kg.

Én középiskolás lány vagyok és nem is olyan régen sikerült fogynom kalóriaszámolással, edzéssel.


A lényeg hogy ő ezt látva kijelentette hogy fogyni akar. Mondom rendben, csináld ha akarod engem nem érdekel. De amit csinál az katasztrófa. Látta hogy joghurtot eszem, neki is kell. Látta hogy túrót eszem, neki is kell. Megveteti ezeket a finom ételeket és ott hagyja a hűtőben megromlani, de más nem nyúlhat hozzá, mert az az övé. Megkérdeztem tőle hogy megehetem-e, pedig tudom hogy az övé, tudom hogy nekem is van, de nem bírom nézni hogy ott kell megromlania annak a finom joghurtnak, túrónak. Fel volt háborodva, hogy ő a múlt héten is megevett kettőt. Mondom oké de azon kívül még van vagy 10 doboz. Mondta hogy ne szóljak bele.

Igaza volt, de nem bírom nézni a pazarlást.


Kitalálta hogy ő futni fog járni és elrángatta anyumat is. Ülő munkát végez, és ha hazaér beül a TV elé.

(anyum kb. 160 centi és 56 kiló, mozog állandóan a munkája miatt)

Mondtam neki hogy nem lesz jó,(fájt is a bokája annyira hogy táppénzre kellett mennie) hogy több mint egy mázsa, nem szabad. De nem hallgatott rám. Amikor hazaértek a futásból az emeletről hallottam ahogy nevelőapám hisztizik, hogyha együtt indulnak futni, akkor végig fussanak is együtt. Anyukám nem hagyta magát, mondta hogy ő nem fog rá várni, úgy fut ahogy ő akar. Erre megsértődött.


Próbáltam már neki mondani hogy nem attól fog fogyni hogy fut heti 2x 20 percet aztán meg bezabál az anyja által készített pörköltből, ami konkrétan tocsog az olajban, (az anyja nagyon zsírosan, olajosan főz/süt).

Ne igyon alkoholt, mert folyékony kalóriabomba az egész, de mintha a falnak beszélnék. Ezt csinálja vagy 1 éve és már elegem van az egészből. Abból ahogy anyukámnak hisztizik a futásról, az anyjának néha levág egy műsort hogy miért főz így, főzzön úgy, de aztán ha mondjuk neki hogy nem kötelező megenni, főzhet magának még fel van háborodva. Legszívesebben leordítanám a fejét hogy: Nem más a hibás azért mert egy hájpacni vagy, oda kéne figyelni, 1 év alatt simán meg tudtad volna csinálni, de nem...csak mondod hogy csinálod, közben meg nem csinálsz semmit.

Rossz nézni, komolyan.


Van valami mód hogy hassak rá, vagy engedjem el teljesen?



2021. jan. 17. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el. Nem a te problémád 🤷‍♂️
2021. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
A saját dolgoddal foglalkozz!
2021. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Teljesen megértelek, nálunk is van ilyen a családban. Sajnos igazuk van az előttem szólóknak, nem a te dolgod, sajnos ha nem akarsz nagyon összeveszni anyuddal meg vele, akkor hagyd , hadd csinálja amit akar. Pazaroljon. Anyukáddal nem tudom milyen a kapcsolatod, de neki mondhatnád hogy ne engedje ezt, stb. Ha anyudnak így tetszik hogy kövér, akkor tényleg nincs jogod beleszólni. Tényleg megértelek, de anyukád felnőtt ember ha ez kell neki akkor neked el kell fogadni. Ha veled nem bánik rosszul , meg anyukáddal sem (amellett hogy ‘idióta, ahogy fogalmaztál) akkor nem tudsz ellene tenni semmit. Megértem hogy idegesítő, de foglalkozz a te életmódoddal. Én ugyanígy vagyok, nálunk csak én eszek egészségesen és én mozgok, és nonstop vannak ilyen pillanatok, az egész családdal. Mára már elengedtem, hidd el nem érdemes ebbe beleállni, mert úgysem lesz igazad soha. Legalább tudod hogy te milyen társat NEM akarsz magad mellé. Foglalkozz magaddal, és hidd el egy idő után nem fog izgatni! Az elején nehéz.
2021. jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!