Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány órát edzetek/edzetettek...

Hány órát edzetek/edzetettek diéta mellett a sikeres fogyás eléréséhez?

Figyelt kérdés

Őszintén nem tudom mennyit edzek,teljesen döntésképtelen vagyok és egy csőd konkrétan.

Általában 70perceket edzek folyamatosan,a végére általában elfáradok de mindig úgy érzem hogy nem elég,többet kéne,sokkal többet mert ezzel nem fogyok semennyit,és egyszerűen tele tolom magam minden negatívval hogy amit csinálok nem ér semmit,és hogy sokkalsokkalsokkalsokkal többet kéne és egyszerűen elveszi a kedvem.

Mindig mindenhol mást látok,vannak akik egy órát edzenek,van aki fél órát preferálja.(Persze függ attól hogy mi,1 óra kardió vagy fél óra HIT,de én akármelyiket csinálom,mert már próbáltam őket egyszerűen kevésnek érzem és nem azért mert nem fáradok el csak bennem van talán a félsz hogy nem fogyok semmit soha)



Szóval érdekelnének a tapasztalatok,ki mennyit szánt rá..


2021. jan. 27. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem edzek a szó szoros értelemben semmit. Van egy okosórám, az méri a kalóriafelhasználást. Arra ügyelek, hogy naponta legalább 2500 kalóriát mozogjak, de 3000-nek jobban szoktam örülni. (Azért ilyen magasak a számok, mert az óra konzekvensen túlbecsüli a teljesítményemet.)


De mozgás alatt az egész napi mozgást értem, tehát mondjuk gyalog megyek bevásárolni vagy lift helyett a lépcsőn megyek fel. Ha meg este 7-kor le vagyok maradva magamhoz képest, akkor kimegyek még sétálni.

2021. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ahany ember, annyi szokas mondas az edzestervekre is igaz.


Miota fogyokurazol? Ha regota nem fogysz, akkor az etrenddel van a baj, nem azon mulik hogy 45 vagy 60 percet edzel. Csinalj olyan mozgast ami tetszik, az edzes csak egy kis plussz, segit formasodni es az anyagcsere gyorsitasaban peldaul, de onmagaban anelkul is lehetne fogyni csak etrenddel. A lenyeg a deficit, konyebben elered ha mozgassal tobb kaloriat egetsz.


Ha edzel heti 5 nap, csinalhatod valtozatosan, peldaul ebbol 2 nap Hiit, mondjuk 2x20 perc, tehat 40 perc edzes, masnap mondjuk hasizom, vagy popsi es akkor edz 1 orat, vagy maximum masfelet, de ertelmetlen a vegletekig hajszolni magad.


De, hogy a kerdesre valaszoljak, leirom az en edzestervem:

Heti 5 nap edzek, ebbol 1 nap kardio az 70 perc nalam, majd 20 perc hasizom gyakorlatok.

2 nap van 40-50 perc futas, majd 10 perc nyujtas es 15 perc planking majd 15 perc hasizom gyakorlatok.

1 nap lab es popsi edzes, ez pontosan 63 perc, gumiszallagokkal.

1 nap hat es kar erosites, kis sulyzokkal.

Februartol a heti 2 futast heti 4-re emelem, reggelente, delutan marad az 5 kulonbozo edzes egy hetre. Fix gyakorlatokat csinalok, ha majd ugy erzem mar konnyuek, nehezitem oket.

2021. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Én napi 1000 kcal mellett, heti 4x vagy 5x edzettem 60 percet. Ebben volt súlyzós, has, kardió. Így fél év alatt leadtam 24 kilót. Kivontam teljesen a lisztet, cukrot, zsíros ételeket. Mostanra eszek mindent, de max 1200 kcal ig vagy picit többet. Az edzés megmaradt. A súlyom ingadozik hol 70 hol 69 vagy éppen 68. Amikor azt látom, hogy 70 akkor visszább veszem a kaját, és többet kardiózok. Ez lett az eredménye, de még azért dolgozok rajta, mert még mindig nem túl jó.


[link]

2021. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Edzoteremben edzettem heti 3x-4x másfél két orat
2021. jan. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Napi 50 perc szobabicikli, 40 perc erősítés. Az erősítés csak alap gyakorlatok, guggolás, felülés, lábemelések, fekvő.

Plusz ha az számít, napi 3 óra kutyasétáltatás, de az kutyatempó és meg-megállunk, mikor szimatol.

2021. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
A fogyáshoz egy jól összeállított diéta kell, az működik akár mozgás nélkül is. Ha heti 3-4 alkalommal 1 órát edzel, az tökéletesen elég, ha nem mozgásszegényen élsz, akkor érdemes kiegészíteni napi sétákkal.
2021. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Heti 4-5 súlyzós edzés,

Heti 6-7 aerob edzés 45 perces.

Aki nincs hozzászokva persze nem kell rögtön ennyit mennie. Igaz hogy lehet sport nélkül fogyni, de aki igazán szép testet szeretne, annak erősen ajánlott.

Plusz 30 éves kor felett a csontok egészsége és a csontritkulás megelőzése érdekében az erősítő edzés szinte kötelező!

Egyre gondolj, ártani biztos nem ártasz a sporttal se a testének, se a fogyásodnak!

2021. jan. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 30. 21:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!