Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy érdemes a fordított...

Hogy érdemes a fordított diétát végezni?

Figyelt kérdés

Mostanában mozgásszegény életmódot folytattam, 2000 kalórián. Néha edzettem itthon kicsit, de ez a régi intenzitásnak csak egy kis hányada. Nem régen újrakezdtem a futást.

Ha elkezdem a reverse dietet, akkor kb. milyen mértékben növeljem a bevitt kalóriákat és milyen időnként? Napi 50? Heti 100? Heti 50 stb.? És meddig, mekkora kalóriaszámig?


Azt mondják, ilyenkor csökkenteni kell a kardiót, de én most kezdtem újra futni. Ha elkezdek gyakrabban, és beleszámolom a napi kalóriabevitelembe, akkor is probléma, hogy én csökkentés helyett inkább növelem a kardiót? Ha igen, miért?

Tehát pl. 2000 helyett felviszem 2200-ra, úgy, hogy aznap, amikor futok, akkor pl. 2450-et viszek be, amiből elégetek kb. 250-et, és megint 2200-on vagyok. Ez így elfogadható?

Vagy maradjak 2000-en, és fussak gyakrabban, olyankor magasabb kalóriabevitellel, hátha picit gyorsul a fogyás?


Egyébként nem régen vittem le 2000 környékére, picit afölé a bevitelem, úgyhogy lehet még maradok itt egy darabig, esetleg 1900-ig leviszem még. Vagy minél előbb leviszem 1900-ra, ott maradok egy picit, aztán fordított diétába kezdek. Utána viszont el kell kezdenem emelni. Ezt kb. meddig és milyen ütemben érdemes? Különböző kalkulátorok szerint 2150 felett, akár 2400 környékén is lehet a szükségletem. Csak nem akartam nagyon lemenni.


Illetve azt is olvastam, hogy a fehérjét nem szokás ilyenkor megnövelni. Miért is? Nyugodtan megnövelhetem azt is a többi makróval együtt, nem?


185/73/19F



2021. febr. 2. 01:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve van egy pont, amit ha meghaladok, akkor már nem leszek képes tovább növelni az anyagcserémet, és mindenképpen zsírt raktározok?
2021. febr. 2. 02:35
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ember, mi a cél?

Ha izmot akarsz építeni, akkor tömegnövelő étrendre van szükséged.

2021. febr. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Baszki, ezt nem értem.
2021. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt ense ertem. Tulbonyolitod.. 185/73al miert akarsz fogyni? Ha igy is sok a felesleg akkor nagyon keves az izom... inkabb izmosodni kellene mert fogyastol semmi formad nem lesz. Ezek a dietak hulyesegek. Ha deficitbe vagy fogysz ha pluszba akkor meg hizol. Ennyi.
2021. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!