Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyagcsere gyorsító ételek/ita...

Anyagcsere gyorsító ételek/italok/sportok/tippek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 13. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Almaecet vízzel hígítva nekem hatásos volt. Lehet, megint elkezdem inni.

A kardio edzes is jo.

Zold tea nem segített sajnos.

2021. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Scitec, Biotech zsírégetők. Így keresgélj és találsz pörgetőket, amik segítenek elviselni a diétát mellé.
2021. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Rákóczi víz,savanyú-káposzta leve .
2021. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Súlyzós edzés!!!!

Jobb forma, feszes test, 30 felett szinte mindenkinek kötelező a csontok megerősítése végett.

Hogyha izmot építész nagyobb lesz az alapanyagcseréd, így nyugalmi állapotban több kalóriát égetsz el.

Pl nekem régen 1400volt az alapanyagcserém, de 1600ra felvittem súlyzózással. Így könnyebben tudom tartani a diétát,sokat számít az a 200 kcal is:)

2021. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere az igazából egy gyűjtőfogalom arra, hogy mennyi kalóriát égetsz el. Ebben benne van az alapanyagcsere ami ahhoz kell, hogy dobogjon a szíved, dolgozzon a májad stb..., tehát ha kómás, ágyhoz kötözött beteg vagy, ezt a kalóriát akkor is elégeted.


Ezután van a nem edzésből származó kalóriaégetés. Ebben minden benne van, hogy felállsz, a lábaddal dobolsz, elmész a boltba stb. Sőt még az is rengeteg kalóriát éget, ha viszonylag hidegben vagy.


És van az edzésből származó kalóriaégetés, kondis edzés, séta, stb. itt a lényeg, hogy ezt tudatosan csinálod ugye.


Ami meglepő, hogy a nem edzésből származó kalóriaégetésnek van a legjelentősebb szerepe. (általában, nyilván aki pl maratonista annál már megofordul ez a dolog) Ugyanis ezek kis dolgok, de ezt csinálod 8-16 órában egy nap, és a sok kicsi összeadódik. Ha pl tudsz arra figyelni, hogy ahelyett hogy ülsz, állva maradsz, esetleg jobban kihúzod magad egész sokat segíthet.


Annyira nagy csodaszerek nincsenek, a zsírégetők, meg mindenféle hasonló dolgok szerintem nem érik meg az árukat. Nem mondom, hogy nem segíthet elégetni 100-200 kalóriát, de ha ezekre hagyatkozunk akkor semmit nem érnek.


És, hogy valami értelmes tippes is mondjak, ne csak okoskodjak :D , A séta szerintem az egyik legjobb kalóriaégetésre. Testsúlytól függően megközelítőleg 5-6 kilométer séta eltud égetni 500 kalóriát kb, ezt kilehet számolni egyénre szabva, beírod az adataidat, nyilván sosem lesz teljesen pontos, de elég egy közelítő érték is.


Illetve a 4. Kommentelő is egy jó dolgot írt ki. Pakolj magadra izmot. 1 Kg izom fenntartása 50 kalória / nap megközelítőleg. Szóval ha felpakolsz 4 kg izmot, az az alapanyagcserédet megnöveli 200 kalóriával.

2021. márc. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Honnan tudjam hány kg izom van. Rajtam
2021. márc. 9. 23:57
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Figyelj, a legidegesítőbb választ fogom tudni csak adni. A kérdésedből úgy látom, hogy nagyon nem vagy képben a témával. Jó lenne ha tudnál konzultálni egy hozzáértővel.


Ez az egész fogyás, hízás, izomépítés stb nem éppen egy atomfizika, de azért összetettebb annál, hogy gyakorikérdéseken ezt megbeszéljük. Ez a platform azoknak tud segíteni ebben, akik elég sok mindennel tisztában vannak, de felmerül bennük 1-2 apró kérdés.

2021. márc. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7es Jesszus....

Hát kössz a SEMMIT

2021. márc. 10. 00:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami még eszembe jutott, én most Herbária fogyasztó teakeveréket használok. Nem fogyásra, hanem hogy végre tudjak naponta nagyvécézni, mert pajzsmirigy alulműködésem van. Ami még jöhet mellé a Darmpflege gyógynövényes tabletta, enyhe hashajtó.
2021. márc. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj el egy Inbody testösszetétel mérésre, ha pontos adatot akarsz az izom zsír arányodról. Kb 1500ft,szerintem megéri. Jó viszonyítási alap
2021. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!