Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elrontottam a napi fogyásom a...

Elrontottam a napi fogyásom a kakós csigával?

Figyelt kérdés

szisztok, már nagyon kívántam a Sprban kpható Nosztalgia kakaós csigát, nem ettem egész nap semmit csak ittam vizet citromlével,

a kalácsba van 390,kalória,

megettem de ha ugyanúgy ma nem megyek 1500 kalória fölé, és a nap tovàbbi részébe zöldségböl, gyümölcsből szedem a kalóriákat és a szénhidrátot , fehérje pedig csirkemellből, akkor nincs semmi gond?

ugyanúgy a mai napom is lehet ugymond fogyós nap?



2021. febr. 15. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Teljesen jó lesz, persze. Ne tolj be egy egész kakaóscsigát minden nap (hacsak nem sportolsz mellé intenzíven másfél órát naponta, mert akkor az is belefér). De heti 1x mondjuk elmegy.


Viszont ha cukorbeteg, IR-es, ilyesmi vagy, tehát nem egészséges anyagcsere mellett kell fogynod, akkor lehet, hogy ez így nem fog működni. Akkor az orvostól vagy dietetikustól lehet tanácsot kérni, hogy hogyan férne bele néha mégis az a kakaós csiga. A trükk úgy tudom az, hogy egy normális, rostos, alacsony GI-jű ebéd után közvetlenül desszertként egy negyed kakaóscsiga mondjuk beleférhet.

2021. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

sportolok napi 40percet, és nem vagyok cukorbeteg, akkor ha ma pl 1,5 órát sportolok akkor jobb lesz úgy ? :)

nem napi szinten akarom, inkább 10naponta 1szer legalább megeszek 2dbot vagy 1et

2021. febr. 15. 10:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha a kalóriádat tudod vele tartani, akkor nincs belőle nagy baj, pláne, ha nem mindennapos.
2021. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem szükséges ma extra mennyiséget sportolnod (de ha jobban éreznéd magad tőle, akkor ne tartsd vissza magad - csak akkor azért növeld meg a kalóriakeretet is hozzá, másfél óra sport már elég sok).
2021. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
rendben akkor marad a 40perc sport, és jó az ha a nap további részébe nyers zöldséget, kivit, és kókuszoljaos csirkepörut eszek köret nélkül?:)
2021. febr. 15. 10:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, persze, legalábbis így ránézésre. Ha nagyon tudományosan akarod csinálni, akkor kiszámolhatod a makrotápanyag-összetételét ezeknek, de szerintem ki fog jönni kb jó arányra.
2021. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
rendben köszi a segítséget nektek :)
2021. febr. 15. 11:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Bűntudat nélküli élet arra kellene inkább törekedni mint sanyargató életvitelre .
2021. febr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

utolsó, ezt hogy érted?

le akarok fogyni , de elhagytam minden édességet, minden péksütit, plusz mekit, amiket minden nap ettem nagyon sokat, egyedül amikor a spar ba járok akkor nehezen bírom ki hogy 10naponta vagy 2hetente megegyek legalább 1-2darab nosztalgia kakaóscsigát,

de persze utána nem akarom hogy ez miatt a mai napom tönkre menjen és ez miatt romba dőljön a fogyásom, csak rotkán kényeztetem magam ezzel, ennyi az egész:) kibírom amúgy édesség nélkül, de néha rám tör, és úgy akarom hogy 10naponta vagy 2hetente tartok egy napot amikor valamiféle édességet vagy például egy darab hamburgert megeszek :)

2021. febr. 15. 13:50
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a #8 arra gondolt (vagy arra asszociált az írásod alapján), hogy sokan teljesen eltiltják magukat az édességektől és ha már nem bírják és esznek egy kicsit, akkor napokig bűntudat gyötri őket. Ez nyilván rossz módszer, eleve nem szükséges az édességet teljesen elhagyni, csak mértéket kell tartani, és főleg nem kell bűntudatot érezni miatta. Az effajta bűntudat nem igazán segíti az embert semmilyen előrehaladásban, vagy legalábbis biztosan nem egy lelkileg egészséges módon. Sokszor inkább abba torkollik az egész, hogy az illető feladja és jól bezabál, és közben hideti, hogy csak nyers zöldségen és halon élve lehet lefogyni, vagy azt hogy hülyeség a fogyással próbálkozni is, csak felesleges szenvedés az egész.
2021. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!