Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miota fogyokurazom (mozgok,...

Miota fogyokurazom (mozgok, dieatzom) miert mutat tobb kg-t a merleg?

Figyelt kérdés

sziasztok. kb 1 hete mertem magam , akkor voltam 82kg. ma mikor mereckedtem 89-et mutatott. majdnem infarktust kaptam mikor meglattam. vagy 10x raalltam, de 88-90 kozott volt akarhogyan is alltam a merlegre. mar tobb mint 2 hete dietazni kezdtem, szamolom a kaloriakat, a zsirt, szenhidratot es feherjet is. mindenbol minimalisat eszem, napi ajanlott feherje bevitel szinten megvan illetve a bevitt kaloria kb 1300-1400 kozott van. legalabb 2 liter vizet iszom/nap, es naponta mozgok.

ennek ellenere megis mitol lehet tobb a testsulyom mint 1 hettel ezelott? nem inkabb kevesebbet kellene mutatnia, meg ha csak egy fel kgval is?

19/l


2021. febr. 17. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Baromi keveset eszel! A szervezeted raktározásba kezdett, mert éhezik. Alapanyagcsere alatt SOHA ne egyél!
2021. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hmm a 6 kg eltérés az elég meredek. Minden esetre 2 hét az nem elég hosszú idő, hogy biztos következtetést vonhass le. Mindenképpen tartsd a diétát, mozogj is. Ha hosszabb távon sincs változás (esetleg még feljebb megy a súly) változtass az étrenden (az 1300-1400 kalória nem tűnik soknak, de talán -200 kalóriát még le lehet csípni, ha nagyon nem megy lejjebb a súly), vagy mozogj még többet.

Amit el tudok képzelni és tipikus hiba, hogy nem jól mérted magad. Ha pl. diéta előtt reggel éhgyomorra mérted magad, egy héttel később pedig mondjuk lefekvés előtt, akkor nem reális eredményt mutat a mérleg. Mindig reggel mérd magad, még mielőtt bármit ennél/innál és akkor hosszútávon reális eredményt kapsz.

Még azt tudom elképzelni, hogy a mérleggel történt valami, mert azért a +6 kg az tényleg érdekes eredmény. Minden esetre ne add fel, ha kalóriadeficitben vagy hosszútávon, nincs az az Isten, hogy ne kezdj el idővel fogyni.

Ami még fontos (nem akarok okoskodni, mert egyébként én is csak alapszinten vagyok tisztában a témával), hogy ne koplalj! Akkor se csökkentsd drasztikusan a kalóriabeviteledet, ha nem éred el rögtön az elvárt eredményeket. Youtube-on sok nagyon jó, magyar fitnesz csatorna van, ami elmagyarázza, hogy mi lehet hiba a diétában.

2021. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

#2-es vagyok, az első válaszolóra szeretnék annyit reagálni, hogy szerintem 2 hét alatt nem kezd raktározásba a szervezet, de ha mégis, akkor sem eredményez tömegnövekedést elvileg, csak sokkal lassabb fogyást.

Egyébként jó lenne tudni, hogy hány éves vagy, milyen magas, fiú/lány, hogy meg lehessen mondani, hogy kevés-e a bevitt kalória, vagy nem.

2021. febr. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
(most látom, hogy 19/l, ezesetben szerintem nem vészesen kevés a kalóriaszám)
2021. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Itt valami probléma van, nem veled, hanem a mérés pontosságával, körülményeivel. 1 hete 82 voltál, ma 89 az +7kg 1 hét alatt. A test nem képes ennyit hízni ennyi idő alatt, még a harmadát sem! És most a nettó hízásról beszélek, nem a folyadékról, gyomortartalomról, béltartalomról... Szóval ne aggódj, biztos hogy nem híztál 7kilót.
2021. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1 het alatt 7 kilo tenyleg nagyon meredek... Ha konkretan 3-4000 kaloriat vinnel be naponta se hiztal volna ennyit, szerintem valamit elneztel. Na meg.. Az a 7 kilo erosen erezheto lenne a ruhaidon is.

Biztos hogy valamit elneztel mikor először mereckedtel, vagy lehet hogy a merleg rossz. Nekem is volt olyan hogy delelott 65 delutan mar 69, a merleg volt rossz.

2021. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sztem is a méréssel van gond, nem az anyagcserével, nem tudjuk a pontos körülményeit, hogy még tudjuk ítélni, elég-e ez a kalóriamennyiseg neki.
2021. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Hogy állsz a ciklusoddal?

Eddig nem edzettél, most meg keményen mindennap? Simán bevizesedhetnek tőle az izmaid.

Hogyan, hol mérsz?

2021. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
7 kiló izmot ennyi nap biztos hogy nem építettél. Ha nő vagy menstruáció előtti vizesedés lehet esetleg. A napközbeni elfogxasztott étel, ital is okoz kilengést, de nem ekkora mértékűt
2021. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mind a 2x ehgyomorra merted magad reggel? Bar ekkora elteres akkor se lehetne ha az egyik nap bezabalva este merned magad. Nem volt meres elott csalonapod? Tukorbe is dagadtabbnak tunsz? 7kg az mar elegge latszik..
2021. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!