Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lekéne fogynom 9 kilót.Az...

Lekéne fogynom 9 kilót.Az edzés jól megy, az étkezéssel van a baj. Alacsony vagyok, csupán 155 cm,mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kenyeret, egyszerűen nem tudom ,hogy tudnám elhagyni, illetve az még nagy problémám,hogy sokat eszem. Nem tudom megállni. Ha megeszek egy normalis adag salátát tudom,hogy abban nincs annyi kalória mint egy hamburgerben és nem is lakom jól . Ez mind agyban kéne,hogy eldöljön?

2021. febr. 17. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül agyban dől el.

Számít az alapanyagcsered. Ezt nagyjából ki tudod számolni kalkulátorral. Az egyenlet másik felén meg ott van a bevitt napi kalória.

Alapanyagcsere alá nem érdemes menni, mert akkor jön az, hogy nem fogsz fogyni.

Pl ha 1300 kalória az alapanyagcseréd, de te ennek 3x-át eszed meg és az edzéssel se egeted el, akkor nem fog semmi se történni.


A másik fontos tényező a makrók(fehérje, szénhidrát és zsír). Ezeket össze kell hangolni. Vagy egy klasszikus diétás étrendet követsz pl maximalizalod a napi ch bevitelt x grammban(pl 160 vagy kevesebb, de attól több nem kell) és ehhez igazitod a fehérje és zsír bevitelt, vagy mint a ketosok, hogy 20-50 gramm a max ch és az energiát zsírból fedezed(+ a fehérje).


Szóval lehet ezekkel játszani a kérdés, hogy mennyire van igényed a ch-ra. Van aki jól elvan nélküle más meg meghal nélküle.


Én első körben azt javaslom, hogy tapasztalod ki a saját étkezési szokásaid és ahhoz mérten válassz új étkezési rendet. Az se mindegy, hogy hányszor szeretnél enni. Van aki 3-5 alkalommal eszik egy nap, más meg pl 16/8-as böjtöt követi.

Sokat tud amúgy segíteni pl a kaloriabazis app is.

Beirod, hogy mi a célod és mennyi idő alatt szeretnéd teljesíteni meg a makrók arányát és megszabja, hogy 1 nap mennyit ehetsz.

2021. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs kedved együtt fogyni? Hasonló gondjaim vannak. 150 centi vagyok és eszek én is kenyeret pedig egyszer olyan szépen leszoktam róla :(
2021. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Részben fejben dől el, de az egyes válaszoló nagyon jókat ír (azokat nem ismételném meg). Ha nem tudod elengedni elsőre a kenyeret, akkor csak csökkentsd a mennyiségét, és válassz egészséges alternatívát. Bár a teljeskiőrlésű kenyerek nem kalóriabarátabbak, de több összetett szénhidrátot tartalmaznak, ami segít abban, hogy kevesebbet egyél. Szerezhetsz rost italport emellé, azok is segítenek elrelíteni salátás étkezések mellett.
2021. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!